I Love You Phillip Morris (2009)

Překvapila mě silná dávka dramatu, kterou jsem vzhledem k traileru a hereckému obsazení Jimma Carreyho nečekal. Ale to bylo jen dobře. Nicméně i tak jsem na vážkách, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec se jazýček přiklonil k trojce.

Nauka o snech (2006)

Bezesporu zajímavý film. Jen jsem se někdy ztrácel v rozlišení snů od reality a také mi vadil (jakjenbychtořekl) pesimistický ráz filmu, který by poté celý vypadal v úplně jiném světle (snad mi to vadí o to víc, protože jsem "postižen" ve stopové míře stejným problémem jako hlavní hrdina a tak nějak bych si přál, aby můj příběh skončil dobře :D Diamant mohl být vybroušen do dokonalosti, takto se pouze rozlomil ve dví PS: po několika dnech přemýšlení docházím k názoru, že to je tak dobře. Bylo to natočeno tak, jak to natočeno být mělo :)

Poslední akční hrdina (1993)

Trošičku nešikovně udělané, ne vše klape tak jak má, ale nápad a horu opravdu originálních, vtipných a hlavně chytrých momentů (což bych u komedie s Arnoldem - i když ho mám jako herce moc rád - nečekal), takže hodnotím spíš kladně, než záporně. 3* za film + 1* navíc za trailer na Hamleta http://www.youtube.com/watch?v=SCVc5TaPpe8&feature=related

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Ačkoli se tento film nevyhnul častým žánrovým klišé, velmi mě bavil, zvlášť skvělými souboji, které byly dávkované tak akorát, aby jich nebylo málo, ale ani příliš. Pěkná jednohubka na nedělní odpoledne :)

Nikdy to nevzdávej (2008)

Karate kid je MNOHEM lepší! Mělo styl, kdežto tady je samý šampónek a bloncka, tohohle už mám po krk :(

Vlkodlak (2010)

Výborné triky, výprava, obsazení i atmosféra, příběh je ovšem trošku horší a nevyhne se několika žánrovým klišé. Shrnuto a podtrženo - vizuální stránka dává zapomenout na dějové nedostatky.

Divoká planeta (1973)

Občas je pohled na lidi jakožto domácí zvířata celkem depresivní :)

Adamova jablka (2005)

Ze začátku jsem si nebyl jistý, zda-li to tvůrci myslí opravdu tak drsně (u evropských filmů celkem častá věc), nicméně konec mne utvrdil v tom, že ...vzdej to, Bůh je na mé straně :). Hezký film.

Alenka v říši divů (2010)

Překvapivě obsahovala tato mainstreamová americká pohádka dost celkem pěkných momentů. Trikově je film rozhodně zvládnutý, výběr hereckého repertoáru je skvělý (především Bílá královna je svým vzhledem i chováním naprosto k sežrání :), snad jen Johnny byl příliš skryt za kontaktními čočkami a tunou makeupu. A Burton? Jeho rukopis tu prakticky nejde poznat. Škoda Time, mohla z toho být další nádherně temná pohádka...

Solomon Kane (2009)

Po DLOUHÉ době dobré fantasy. Jen mohlo být trošku temnější.