Muž ve stínu (2010)

Formálně skvělý film...obraz, kamera, zvuk, herci...to vše splynulo v jedinou symfonii. Jen příběh skřípe...a protože já upředňostňuji obsah nad formou, musím dát 4*, protože tomuto filmu stále něco chybí.

Taxidermia (2006)

Taxidermia...aneb film, který už podruhé vidět nemusím :). Je to plné myšlenek, dekadence, naturality, bolestivé pravdy i úsměvného lidského pochybení. Třetí příběh je ovšem i na mě opravdu silný a i když si myslím, že v žádném případě citlivka nejsem, pořádně to se mnou zamávalo. Možná se na to ještě jednou podívám...časem. Pokud bych se rozhodl stát se nesmrtelným :D

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Hehe, ještě že to bylo situováno spíše na komiku, pokud by tohle někdo myslel vážně, tak by i televizní produkce neměla šanci...takto je to oddychovka s několika vtipnými momenty a spoustou nechutností, které ovšem byly nechutné tak v roce 2000, teď, po filmech jako Inside nebo Martyrs, je to opravdu slabounká káva.

Pach krve (2003)

Naprosto, ale opravdu naprosto klišovitá vyvražďovačka několika teenagerů s několika naprosto klasickými zvraty a naprosto neoriginálním koncem. S přimhouřením všech tří naprosto zmutovaných očí 3*

Penelope (2006)

Zvláštní film, viděl jsem dojemnější, lépe zahrané, lépe stylizované, ale tento na své chybky dává zvláštním způsobem zapomenout a hlavně - má Christinu Ricci a Jamese McAvoye :)

Případ číslo 39 (2009)

René se hodí maximálně pro role zakomplexovaných obtloustlých tragikomických fiflen, její obsazení zde silně podkopává celý film, protože je tu hlavní hrdinkou. Malá démonická holčina je fajn, hraje svoji část celkem dobře. Celek působí rozporuplně a mám problém mu dát i ty 3*, přestože mám tuto tématiku rád. Zklamání.

Dread (2009)

Film, snažící se vypadat chytře a zásadně, bohužel se mu to nedaří. Začátek je výborný, ale čím více se dostáváme do příběhu, tím je film paradoxně horší a konec tuto tendenci pouze korunuje. A ze začátku to vypadalo TAK slibně :(

Po životě (2009)

Je to tak nebo je to jinak? Musím se podívat znovu, abych se rozhodl, ke kterému ze dvou možných vysvětlení filmu se přikloním (pozn. podíval jsem se znovu a jsem zmatenější než předtím, protože indicie nasvědčují oběma možnostem). Tak či onak jsem si tento thriller (horor ani náhodou) děsivě užil, nádherná kamera, práce se zvukem, křehká, těžce popsatelná atmosféra i herecké obsazení tomu jen napomáhalo. A že se to celé točí okolo pohřebního ústavu? Bratr byl havranem, já jsem gothik, takže .) ... citlivějším povahám by některé pasáže vadit mohly. Ty by ovšem těžko vyhledávaly tento druh filmu :). Celkově vzato 5* PS: ale upřímně - na nejvyšší hodnocení stačí i fakt, že tam Christina pobíhá po celý film v kratinké noční košilce :) i červená jí sluší.

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Solidní upoutávka na Assassins Creed 2 vzniklá kombinací triků i hraných pasáží (které mi kupodivu nijak nevadili), ovšem pro herní laiky toho mnoho nenabízí...Pokud nemáte rádi hru, tak si odečtěte z mého hodnocení hvězdu. Nebo raději dvě :)