Lucie, postrach ulice (1983)

Formeláci jsou holt borci - a Osvald hrající na klavír a přitom čtoucí komiks - prostě klasika:) Trošku lepší 3*.

Ledové ostří 2 (2006)

Příjemné překvapení. Film si na nic nehrál, žádná velká přemrštěná gesta, i ta romantika se dala přežít:) Oddychovka za 3*.

Hvězdná brána (1994)

Mohlo by se zdát, že 16 let starý film nemá šanci uspět v dnešní filmové konkurenci. Ale ono je to spíš naopak - čím starší, tím lepší. Vcelku jednoduchá zápletka, herci zahráli své role, tak jak se patří, žádné nabubřelá gesta, prostě sci-fi, jak má být. Zas na druhou stranu to nic světaborného není, ale stejně se na to dobře dívá. Lepší 3*.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Nějak mi této hře chybí ten správný šmrnc. Jistě, zabaví, ale zdá se mi oproti ostatním slabší. Dávám sice lepší, ale stále jsou to "jen" 3*..

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tak pokud se kinematografie bude ubírat tímto směrem, tak to abych se včas poohlednul po starších filmech, abych se měl v budoucnu na co dívat. James Bond by mohl závidět a učit se, jak se vyhýbat salvě kulek a to prosím i za klidné chůze!! No fuj, tomu se nedá už ani smát... Jak můžu fandit někomu, o kom již od začátku vím, že se nic nemůže stát, kulky se mu vyhýbají a je nesmrtelný? Nakonec dávám 2* hvězdičky, protože se jinak na to dalo dívat a občas jsem se i zasmál..

Helena Trojská (2003) (TV film)

Ale tak proč ne, pozvolný rozjezd, závěr se i trochu rozjel.. Helča vcelku pěkná;) Zlatá střední cesta - 3*.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Ano, 1. díl byl lepší. ALE... tenhle film už neměl být žádná velká nicneřešící komedie, ale prostě snímek, který zachycuje osudy účastníků lyžařského zájezdu v dospělosti. Tak, jak by to klidně mohlo být.. Stylem hořké komedie, jako je hořký život samotný. I když nabídl i čistě humorný situace, které film vyvažovali. Je jasné, že každý jej bude srovnávat se svým předchůdcem a říkat, že předchůdce byl lepší, ale tento snímek asi neměl ani za cíl mu nějak konkurovat, protože by to nemělo smysl. V předchůdci se nic neřešilo a pouze si účastníci užívali svobody, kdežto v tomto snímku již představitelé svobodu mají a musí s ní nějak naložit.. Pokud jste neviděli 1. díl, je pro Vás pokračování v podstatě zbytečné. Já teda přiznám, že po prvním shlédnutí se mně film nelíbil a podruhé jsem se ani dívat nechtěl, ale musím říct, že sem nyní rád, že jsem se nakonec podíval, protože sem v něm našel zas něco jiného než v díle předešlém. A jeden z důvodů, proč se lidem možná nebude tento film moc líbit, je, že zachycuje dobu, jaká je a ne takovou, jakou by si představovali, aby byla. Zkrátka pokud si již najdou čas na podívání se na film, chcou sledovat něco jiného, než sami zažívají...

Disturbia (2007)

Zajímavý námět. Na nic moc velkýho si film nehrál, pozornost u mě udržel a celkově dobrý dojem. Možná trochu slabší, ale přesto ty 4* dám.

Peklo (2003)

Ale jo, film mě udržel v pozornosti, sem tam i s prvky výchovy. Občas slabší, zvlášť závěr "odbitý" jednou větou, ale jako celek u mě snímek zanechal dobrý dojem.

Prázdniny pana Beana (2007)

Film má několik povedených částí (např. Bean na kole, scéna s tankem, loupež "motorky" a jiné skeče), ale jako celek je to nic moc. Zvlášť závěr má klesající tendenci a zpěv na pláži tento snímek dokonale sráží až ke trapnosti. Slabší 3* a to hlavně taky proto, že mám Beana rád...