Fantastická čtyřka (2015)

Nakonec to není takový průšvih, jak bych čekal dle ohlasů. Herecké obsazení mi nijak extra nevadilo a první dvě třetiny filmu, kde se vlastně nic podstatného neděje, mě docela bavily. S akčním závěrem už to bylo podstatně horší. Je neuvěřitelně nahuštěný (za 20 minut je po všem) a finální souboj je hloupý až komický. Ve výsledku na mě film působil spíše jako slušný pilot k seriálu, ale kvůli zrušenému pokračování brečet nebudu.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Šílený film s brilantním zpracováním...ale na můj vkus až příliš "divný" a "prázdný", připomínající spíše dlouhý herní trailer z Borderlands. Z nějakého důvodu šel film trochu mimo mě, ač jsem se nenudil. 65%

Temný případ (2014) (seriál)

Takřka dokonalý seriál s jedinou slabinou, kterou je právě řešený případ. Ústřední postavy detektivů jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané (hlavně Matthew McConaughey je neuvěřitelný), dialogy této dvojice, netýkající se případu jsou brilantní, stejně jako vedlejší dějové linky. Paradoxně nejslabší částí je tak samotný případ sériového vraha, který se sice v úvodu tváří zajímavě, ale v průběhu seriálu se takřka nikam nehne, detektivové přešlapují na místě a řeší pořád dokola stejné věci. Závěrečné rozuzlení mi pak přišlo vyloženě slabé a hlavně poměrně hloupé (na poměry takto inteligentně se tvářícího seriálu). Opravdu škoda. Nezbývá než se těšit na druhou sérii. 80%

Stmívání (2008)

Tak jsem konečně viděl Twilight. Po skoro sedmi letech od premiéry, v televizi s českým dabingem...a očekávaný odpad! se nakonec nekoná. Film je sice hloupoučký jak jen to jde, romantické scény a dialogy ústřední dvojice jsou naprosto tragické, Kristen Stewart je až neuvěřitelné dřevo (před Stmíváním jsem ji měl možnost vidět v novější Sněhurce, kde teda byla ještě o poznání tragičtější) a v chování hlavních postav najde nějakou logiku jen masochista...ale přesto jsem se celé dvě hodinky bavil. Nevím jestli je to tím, že Pattinson herecky nezaostává, vedlejší postavy jsou docela sympatické, nebo je to prostě jen lehce odlišným pohledem na upírskou látku, ale něco mě na téhle slátanině zaujalo a rád kouknu na pokračování (i když knize se budu nadále vyhýbat jako čert kříži)

Perníkový táta (2008) (seriál)

První série měla dobře našlápnuto, druhá taky bavila, ale během třetí série mě seriál začal hrozně nudit. Několik dílů po sobě se vůbec nic neděje, aby se udál nějaký malý posun v ději a následovalo zase několik hluchých dílů. K tomu mě neuvěřitelně vytáčí postave Jesseho, která mi hrozně leze na nervy. Ve výsledku už od prvního dílu je seriál jenom o tom, co Jess pohnojí, Walt to nějak vyřeší, aby to mohl Jess zase podělat...a tak pořád dokola...dokola......dokola.........třetí série nedokoukaná a seriál uložen k ledu.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

2/3 filmu jsou staré dobré Sin City se vším, co mě uchvátilo na prvním díle. Želbohu povídka kolem Nancy je hodně těžkopádná a do Města hříchu mi nějak neseděla...a její závěr byl vyloženě slabý. Tak či onak se ale jedná o prvotřídní zábavu se skvělými hereckými výkony. 85%

LEGO® příběh (2014)

Po hodně dlouhé době animák, který mě dokázal upřímně rozesmát a rád ho uvidím znova. 85%

Zmizelá (2014)

Po delší době film, u kterého nevím, jestli se mi vlastně líbil nebo ne. Po poměrně nudném a utahaném úvodu dostane scénář obrátky plné nečekaných zvratů a silných scén. Zakončení je následně taky vkusné (závěrem se dal snímek velice lehce "zabít", díkybohu se nestalo) a Fincher opět ukazuje, že je bravurní "řemeslník" a po režijní stránce není filmu co vytknout, stejně jako hereckým výkonům. Otázkou pro mě pak zůstává, zda film, během jehož sledování mi není příliš dobře (mrazení v zádech a stažený žaludek) a tento stav přetrvá i docela dloho po závěrečných titulcích (docela blbě se usínalo), mám považovat za dobrý.

Gravitace (2013)

V prvé řadě musím upozornit na to, že jsem film viděl až teď v televizi na HBO a věřím, že dojem z kina ve 3D musí být o poznání lepší. Přesto si myslím, že na dobrý film nestačí kinový WOW efekt. Gravitace je pro mě jeden z nejhloupějších filmů posledních let a vůbec nejhloupější film roku 2014. Děj by stěží obstál v počítačové hře ("vítej hrdinko, rozbila se ti lodička, musíš se vrátit na zemi a nezapomeň po cestě proplachtit všechny checkpointy na oběžné dráze"), to vše proložené patosem takového kalibru, že mi bylo blivno ("moje čtyřletá dcera mi umřela, když si hrála na maminku a spadla na hlavu"), o logických paradoxech ("jsem traumatizovaná psychicky narušená vědkyně, navíc značně neschopná, ale stejně mě amíci nechají volně poletovat ve vesmíru") a dosti podivně fungujících fyzikálních zákonech nemluvě. Závěr už je pak jen třešnička tohodle na oko pohledného, ale červy prolezlého dortíku. Jedna hvězdička za George, který mě alespoň chvílemi bavil.

Labyrint: Útěk (2014)

V jednom je Labyrint unikátní kousek. Nepamatuju, že bych někdy viděl film, který v mých očích v první čtvrtině vypadá skoro na 5*, aby následně mé nadšení začalo čím dál strměji upadat až k naprosto odpadnímu závěru. Pachuť po dokoukání lehce vyprchala a kvůli první polovině 60%.