Requiem za sen (2000)

AAaaaa, tak to byla síla, vážení! Už dlouho mnou žádnej film tak neotřásl, jako toto..a výraz otřásl je naprosto na místě. Obecně nemám ráda filmy o drogách a během sledování se ve mně zvedala opravdu velká vlna odporu, jenže to zdaleka nebylo jenom o škodlivých látkách v těle. Bylo to hlavně o škodlivých citech v těle, o samotě.. a styl natáčení formou klipů to jenom podtrhoval. Nejhorší na tom všem asi je to, že jsem si uvědomila, jak je celej ten příběh děsivě reálnej - žádná bláznivá komedie nebo sci-fi, ale smutná skutečnost. Nevím, jak v jiných lidech, co měli možnost Requiem za sen shlédnout, ale ve mně se nahromadila šílená bezmocnost a silná melancholie..a to hlavně díky strhujícímu a nepopsatelnýmu výkonu herečky s velkým "H" Ellen Burstyn. Tuhle paní už mám v oblibě řadu let a tímhle výkonem u mě zase stoupla. Jak se jí podařilo zahrát starší paní závislou na stimulantech a televizi, uvězněnou ve svém bytě a přitom slepě milující syna, úžasný.opravdu klobouk dolů! Ale celkově nejsilnější pocit - jaký jsou drogy svinstvo a jak daleko kvůli nim dovede člověk klesnout, přímo se propadnout do těch nejhlubších s*aček...jak se z člověka dovede mávnutím proutku stát zvíře..jak je lidská bytost slabá...

Dracula (1992)

A jsme zase u toho - moje hodnocení docela pokulhává za ostatními:-D Docela jsem se rozhodovala, jestli se na Drákulu mám vůbec podívat, jako první jsem totiž viděla parodii Drákuloviny, která se mi hodně líbila:-) a díky tomu, že mi "vampírské téma" není vůbec blízký, tak stavim Drákuloviny výš a během sledování se mi z něj pořád vracely konkrétní pasáže, čímž originál Drákula působil docela komedicky. Atmosféra mě nějak nechávala chladnou a nevžila jsem se do toho...Herecky se tomu ale nedá nic vytknout, tudíž 3*

50x a stále poprvé (2004)

Někdo by mohl namítnout, že je to obyčejná romantická komedie, ale díky pěknýmu příběhu a i sympaťandě Drew Barrymore jsem to tak nevnímala. Neobjevujou se tady žádný chvilky trapnýho humoru, ani klasicky přeslazený scény..ani Sandler mi tu kupodivu nevadí:-D Vztah, co se mezi hlavní dvojicí dvojicí tvoří, je roztomilej a originální..prostě film na pohodu:-)

Hra (1997)

Pane Fincher, tleskám..a přemýšlím, jaký přídavný jméno by sedělo k tomuhle kousku nejvíc..a napadá mě nejvív "strhující" - od začátku do konce měla Hra neuvěřitelný spád a sledovala jsem ji přímo přikovaná ke gauči. Hromadilo se ve mně napětí stejně jako ve výborně odvedený roli hlavního hrdiny, vžila jsem se do děje naplno..no a konec, ten mě opravdu dostal! To je ta správná třešnička na dortu:-) Zůstávám opařená a žasnu nad tim, že někoho vůbec napadne vymyslet takový příběh...

Ali G Indahouse - Film (2002)

Uf uf, to byla síla..obdivuju sama sebe, že jsem vydržela se dívat až do konce:-D Jelikož je mi silně proti srsti nigga chování, nigga komunita a vůbec všechno hip hap hop, dobře jsem se bavila díky tomu, jak je tady ukázaná směšnost tohohle stylu, ale zároveň byl pro mě dost silnej nápor vydržet se koukat na film, kde mě touhle tématikou krmí od začátku do konce. Najde se tu hromada opravdu pikantních vtipných pasáží, ale místy je to z mýho pohledu jaksi nechutně-trapný..no aspoň vim, že Sacha Baron Cohen není opravdu nic moc pro mě;-) Ale originalita se tomu nedá odepřít, to musim uznat:-)

Tah jezdcem (1992)

Klasicky mě zaujala zápletka narušenýho psychouše, co si svoje mindráky vybíjí celej život, dělá to opravdu šikovně, ale hlavně se v tom řádně vyžívá. Na konci to má slušný grády, navíc se na tuhle roli Christopher Lambert skvěle hodí:-) Zkrátka slušný thriller, ale kolik už takových bylo natočeno...

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Předně musim vyjádřit svojí nechuť k Sandlerovi, kterej je naprosto exemplárním příkladem herce-idiota do přiblblých amerických komedií. A přesně to se mu do poloviny filmu daří, předvádí se ve svý klasický "kráse". Ale pak se děj zhoupne do malinko jiných kolejí - sice tady máme pořád blábol ovladače propojenýho s majitelem nesmyslně ovládající všechno okolo - ale pak se nám to přesouvá směrem, že film začíná být o něčem. Hezký zamyšlení pro workoholiky a vůbec lidi, co se plácaj ve svých hodnotách..vžívám se do příběhu a začíná mi až být s hlavním hrdinou nepříjemně, a v tom najednou bum. Všechno to byl jenom sen - sice mi to připomnělo smrt Bobbyho v Dallasu, zavání to klasickou amíckou klišařinou, ale vzhledem k tomu, jaký to tu má důsledky, klidně svojí kritiku držim na uzdě. Asi bych se na to nemusela znovu koukat, ale mělo to v sobě závan hloubky. Něčeho, nad čim se divák může zamyslet..a to Klik zvedá:-)

Next (2007)

Když si tak vybavuju svoje pocity po skouknutí Next, hlavně mi naskočí "skvělej Nicolas Cage" - těma svýma očima mi do týhle role sedl jako p*del na bidet:-) Jasně, že se dalo dopředu očekávat dění filmu, ale tady mi to nevadí. Má to spád, líbí se mi styl, jakým je to točeno a vůbec nádech celýho snímku. Příjemný pokoukání..:-)

U-Turn (1997)

Musim říct, že jsem často s hlavní postavou Bobbyho soucítila a říkala jsem si, že jsem se mockrát v životě cítila podobně:-D Jeho smůla je až tragikomická a v případě s potrhlým automechanikem přímo dokonalá..jediný, co mi nesedělo, byl fakt, že tuhle roli přiklepli zrovna Seanu Pennovi...mám ho zafixovanýho hlavně z 21 gramů a celkově z jiných rolí..takže jsem celou dobu měla zvláštní pocit, že není na svým místě. Navíc dabing v podobě Trojana to ještě podtrhoval - nějak mi to do sebe nezapadalo. Nicméně skličující pocit, že je nemožný se ze zavšivenýho smolnýho maloměstečka dostat, se přenesl i na mě, potom oplítačky okolo prapodivnýho manželství indiánky a slizouna taky neměly chybu. No a konec, ten mě odrovnal:-D

Rozvedená žena (1978)

Pohodovej filmeček nejen pro rozvedený ženský:-) Líbí se mi, že tu poukázali na to, jak se život dá užívat i po zkrachovalým manželství - nebo spíš jak se dá žít lepší život než v manželství. Lépe řečeno v iluzi dobrýho manželství. Perfektní jsou taky Eričiny kamarádky a vnímavá dcera...no a Jill Clayburgh mi opět skvěle sedla do role, jakou měla zahrát. Ideální podívaná na dlouhej večer..třeba s dobrým vínkem a nějakou to křupavou dobrůtkou - přesně tak jsem si to užila:-)