Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Výborný pokračování jedničky, co drží kvalitu humoru pořád hodně vysoko, ale už to pro mě nemá takový kouzlo. Možná to dělá i barevnost, ale hlavně ty dojemný scény - nějak mi to tam moc nesedne. A možná je to i moc pozitivní, v jedničce byli chlapíci větší smolaři, což se mi líbilo víc :-D

Mladí muži za pultem (1994)

Jsem nadšena a bolí mě svaly v obličeji od smíchu. Má to styl, dokonalý dialogy, sympatickou perverzi a dokonale vyladěnej druh tragikomedickýho humoru, kterej mám nejradši. Nedovedu si představit lepší film na pohodu a pro diváka jako jsem já. Jsem moc ráda, že jsem se ke Clerks dostala a díky za tip, Bachy..sedlo to obrovsky:-)

Sherlock Holmes (2009)

Poslední dobou, když se rozhodnu jít neplánovaně do kina, dopadá to výborně a Sherlock Holmes byl přesně ten případ. Posezení v kině navíc po vydařeným dnu v práci byl perfektní nápad! Líbil se mi způsob natočení a hlavně samotná postava Sherlocka a vykreslení přátelství s doktůrkem..několikrát se mi vracela třeba scénka s mouchama a drnkáním na housle :-D Nemůžu sice říct, že by pro mě pan Downey byl tak sexy mužem jako pro ostatní dámy, ale jeho postava je rozhodně značně charismatická a příjemně ujetá:-) Film je prošpekován spoustou skvělých hlášek a co bylo velice potěšující..závěr. Jednak konečné rozuzlení, tak přímo úchvatný poslední záběr (i titulky s kousky záběrů měnící se v kresby) se mi opravdu líbily..pohodička, nadhled, styl - krásné 4*

Vánoční koleda (2009)

Tady toho nebude moc na popisování a dojmy. Typicky naivní pohádka, kde se vlk změní v beránka a na konci se celý svět raduje...pár scének bylo ale celkem vtipných a na to, že je to animák a já animáky nerada, se mi celkem líbilo zpracování. Akorát pozor na to, pokud chcete brát do kina ty nejmenší - pár záběrů je tam pro děti celkem děsivých, někteří duchové stojí za to :-D

Je to i můj život (2009)

Mám z toho celkem smíšené pocity...velkou roli při hodncoení určitě hraje fakt, že jsem před pár lety přečetla knížku Je to i můj život, která mě opravdu dostala. Tudíž jsem byla zvědavá, jak se povede tenhle úžasný příběh natočit, jestli na mě bude film působit aspoň podobně jako knížka, atd. Ve výsledku jsem byla celkem překvapená, na kolik se ve filmu drželi předlohy, ale na druhou stranu zklamaná, jakým stylem to natočili. Jednak Cameron Diaz - příšerná, hysterická a předně sobecká matka, která by lezla na nervy snad každému divákovi. Potom celkově herci okolo byli takoví bezkrevní, mohli se do role vžít o mnohem víc...jediný opravdový výkon podle mě předvedla Sofia Vassilieva hrající Kate. A poslední negativní věc - americká rodinka: skvělý dům, zahrada, auto, perfektní manžel..celkově je to všechno tak zapáchající "americkým snem". Teď ale pospěšme ke kladům: i přes výše vyjmenované mínusy mě film dohnal opravdu často k slzám (což by ale měl být spíš kompliment spisovatelce Jodi Picoult, která to vymyslela) a obzvláště se mi líbily scénky Kate a Taylora. Představa vztahu dvou lidí se stejnou nemocí rozumících si díky tomu snad absolutně ve všem, to souznění..je krásná, ale zároveń smutná. Na vybrečení a emoční vypjetí ideální film (i díky Cameron, která pije kre :-D) s úžasným příběhem..myslim si ale, že by si zasloužil mnohokrát lepší ztvárnění. Je to škoda, čekala jsem to o dost lepší...

Život Davida Galea (2003)

Ani vlastně nevím, čím začít...jestli se mám rozplývat nad úchvatným výkonem Kevina Spaceyho, zdrcujícím a silným závěrem, nebo nad originalitou? Často totiž mívám pocit "Jé, to mi připomíná to a to.." anebo "to jsem čekala"; nechci ale skončit jako řada pisálků csfd, co strhnou skvělý film za "čekatelnost". Tady to ale vůbec nemusím řešit - Život Davida Galea je totiž jiný - netušila jsem, jakým směrem se bude děj vyvíjet a byla jsem napnutá. Ne stylem kriminálky - spáchal to hlavní nebo vedlejší hrdina? Bylo to však napnutí stylu - mám ho odsuzovat nebo litovat? Nemluvě o tom, jak je tématika trestu smrti ožehavá a zajímavá...Mělo to sílu, styl, napětí, perfektní herecké výkony, pointu, žádná hluchá místa, emoce...já zkrátka nevidím důvod nedát krásných 5 hvězd:-)

Vyfič! (2009)

Na to, že je to americká komedie s klasickou předlohou, to bylo celkem pohodový pokoukání. Tématika bruslí je celkem netradiční - ani jsem nevěděla, že vůbec existuje sport, ve kterým se ženský řežou na bruslích a dokonce to má nějakou taktiku :-D Navíc bylo fajn, že jsem se nedočkala absolutního happyendu...po náročným dni v práci bylo celkem příjemný zajít na takovej film do kina :-)

Milk (2008)

Předně musim vzdát poctu Seanu Pennovi. Dokázal totiž roli žhavého homosexuála zahrát tak, že by mě ani nenapadlo, zda má v reálu jinou orientaci. Dovedl nastínit situaci gayů 70., 80. let takovým způsobem, že všechny moje předsudky odlétly neznámo kam. Vždycky jsem si ani nechtěla představovat, jak to vypadá, když jsou dva chlapi spolu - říkala jsem si, ať si dělaj, co chtěj, ale rozhodně nemám zájem se na to dívat. A ejhle, najednou se dívám na film trvající přes dvě hodiny a objevuje se tam jeden homosexuální páreček za druhým a mně to nevadí. Upřímně se mi ulevilo, že se nedočkáme žádných intimních scén, protože by mi to zbytečně zkazilo dojem. Naopak - letmé doteky, něžné pohledy..bylo to svým způsobem roztomilý. Člověk nestačí žasnout nad hnusotou lidský povahy - jakmile se někdo odlišuje, odsoudíme ho a nebudeme si ho všímat, při horšim ho násilím zadupeme. Dalším obrovským plusem je nádherný zobrazení tehdejší doby..až je mi líto, že jsem neměla možnost to zažít. Úplně to na mě dýchlo..tehdejší účesy, oblečení, celkový dojem..vždycky mě to dovede ke stejnýmu závěru, že v dnešní moderní společnosti nemáme žádný anebo pokřivený vkus. No a samozřejmě to největší "nej" u mne sklízí řada nádherných proslovů vycházejících z úst Seana "Harveyho" o lidských právech, toleranci a naději...do pěti hvězd cosi chybí, ale užila jsem si to, naprosto:-)

Saw 6 (2009)

Vzpomínám s nostaligií na jedničku, kde bylo největší brutalitou ukudlání nožky a tady se mi servírovalo hned od prvních 10ti minut SPOILER (ale to je jedno, brala bych to jako odstrašující připomínku) odřezávání ruky a potoky krve. Jedním slovem to bylo nechutné. Pointa se kdesi vzdáleně krčila v koutě, ale nehrála v podstatě žádnou roli. A nejsem žádnej úchylák, kterýmu by dělaly dobře vyhřezlý střeva a lidský výkřiky... měla jsem jistou naději, že bude šestka lepší než předešlý řezničiny, ale není tomu tak..příště snad už do kina na Saw nepůjdu.

Smrt a dívka (1994)

Přesně tyhle typy filmů mi naprosto vyhovují: žádný velký trhák, hromada zvučných jmen a rozporuplných postav (i když samozřejmě někdy se to povede a výsledek potom stojí za to), ale naopak - jeden až dva herci, co předvedou během 99ti minut strhující výkon, celou škálu emocí a projevů. Stále stejné neměnící se prostředí, zato události odehrávající se ve filmu mění prostředí ve vašem obýváku :-D Klaním se Sigourney - už od samýho začátku jsem si říkala, jak působí nevyrovnaně a narušeně a to se nic nedělo. Co ale následovalo, mi vyrazilo dech. Ono zahrát bezmocný výraz v jedné sekundě prostířídaný hysterickým smíchem a v další probodávajícím pohledem není žádná sranda. Ani Ben Kingsley není k zahození...co se mi ale asi líbilo nejvíc, byl originální a ojedinělý druh pomsty. To se jen tak nevidí...:-)