My Fair Lady (1964)

Říkám si: A jéé, muzikál, to jsem na to zvědavá, ale tak má to dobrý hodnocení, třeba to skousnu:-D Tím, že muzikály nejsou pro mě zrovna to pravé a že mi časté pěvecké výstupy trošku kazily děj, dávám 4*, ale je to hodně blízko k pěti...rozhodně mě My Fair Lady šokoval v dialozích obzvláště ze strany pana profesora Higginse - a to vzhledem k roku natočení svojí vtipností, originalitou a "drzostí"..jeho sarkasmus se mi neskutečně líbil:-) A proměna Lízy je úžasná - není nijak násilná, ale postupná, a přitom si slečna zanechává stále kus ze sebe...její tatínek je taky okouzlující;-) Dost se mi scénky vracely a čim dál víc jsem si říkala, že tenhle muzikál je prostě roztomilý..a že příště ho určitě nahraju, jelikož bych se na něj klidně zase koukla:-)

Věc (1982)

Ach jo, čekala jsem, že to bude míň Vetřelcoidní...celý film se mnou emoce škubaly opravdu jenom vyjimečně, a to jenom díky dobře zahranýmu napětí, který v průběhu filmu rostlo, pak taky výbornej Kurt Russell..ale když se někde objeví takováhle potvůrka, nemůžu se do filmu prostě vžít, natož prožívat nějaký pocity strachu. Prostředí super, hudba dobrá, ale to hlavní, o co tu vlastně šlo, e-e..chutnější scénky pro mě nebyly problém..nemůžu si pomoct, jsem opět přízemní realista - tohle není nic, co by mě mohlo nadchnout...

Match Point - Hra osudu (2005)

Nápad a celková myšlenka, o kterou ve Hře osudu jse, je moc pěkná, obzvlášť přirovnání k tenisáku a síti..ALE! To, že se celý film odehrává ve smetánce a hlavní hrdina je stále nesvůj, pořád sílilo očekávání, kdy se konečně vzepře a začne se chovat přirozeně..a ono to vyústilo úplně opačným směrem. Jasně, že v tom je pointa - je potrestán ne policií, ale svým svědomím, bude žít v dokonalé pasti peněz a dokonalé rodiny a mít stále ten svůj divný pohled..nelíbila se mi většina herců, ani celkový dojem..čekala jsem od Woodyho něco jinačího přeci jen..

Lola běží o život (1998)

Originální a zajímavý nápad..ale herci mi moc nesedli a pořád mi připadalo, že "tomu něco chybí"...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Uvažovala jsem, jestli dát tři anebo čtyři hvězdičky - většinou na podobný filmy moc nekoukám, navíc tu hraje Travolta, kterýho moc nemusim..:-D Ale díky úžasným dialogům a hromadě originálních vtipných scén dávám zaslouženě čtyři..:-)

Amélie z Montmartru (2001)

Snad po deseti letech se znovu k Amélii dostávám s tím, že jsem možná do ní dorostla.. Předtím mi celá ta euforie kolem toho přišla šíleně nafouknutá a nechápala jsem, co je tak skvělýho na "divný holce" s vlastním světem. No a vida, stačí si v životě toho trochu prožít, všímat si víc detailů a spousty malých krás, co v sobě Amélie má a je to tady. Kamera je teda vyloženě skvostná, hudba výborně okoření atmosféru Francie a příběh? Ten se dotýká asi nás všech z pomáhající profese.... Musím ještě dodat, že se mě dost zaujal osud "skleněného muže" - moc hezká vedlejší a vlastně dost důležitá role. Ač je film tak trochu pohádka, je vkusně naservírovaná s ideální špetkou humoru a má v sobě tolik reality, až chvílemi mrazí.

Žena ve vodě (2006)

Už je to taky nějakej ten pátek, co jsem na tomle filmu byla v kině..a opět pro mě bylo potvrzením, jak se zveličuje a úplně přetváří obsah toho, co napíšou na plakát jako perfektní motivaci, aby člověk na film šel..vůbec jsem netušila, jaká fantasmagorie to bude a musím říct, že jediné pozitivní bylo, že jsme na tom byly s kamarádkou a bavily se nesmyslností, jenom jsme očekávaly, jaká praštěná scéna přijde jako další a po celou dobu to bylo jen: "Proboha, co to sakra je?" A tahle věta mi zněla na začátku, veprostřed i na konci filmu, takže...zklamání a ztráta času i peněz za pobyt v kině, znvou bych se na to nedívala...

Můj učitel Ibrahim (2003)

Toto je klasický film na pohodičku. Příjemně se na něj kouká, zároveň není bez příběhu..líbí se mi taky, že nelehký úděl dospívajícího kluka je nastíněn tak, že z toho na mě nepadá deprese, ale je to natočeno tak, že se dá se vším žít a pokud přeje okolí, dokonce i líp..Moc se mi líbí, jak se vztah mezi Momem a Ibrahimem postupně prohlubuje a konec je vyloženě na usmání a pokývání hlavou..:-)

Vymítač ďábla (1973)

No, to byla teda síla! Po dlouhý době jsem si řekla "tak to mě dostalo" - po skouknutí jsem byla celkem rozklepaná, naštěstí doby, kdy se mi zdávalo o hororech (thrillerech) jsou pryč, takže jsem měla klidný spaní:-D Je ale neskutečný, jakou úroveň Vymítač má s přihlédnutím, v jaké době byl natočen. Další úžasnou věcí je, jakých proměn dosáhli s hlavní postavou dívky Regan - skoro jako by člověk chvílema věřil, že ďábel opravdu existuje:-D jak je to autentický.. Rozplývání se, jak skvěle hrála moje oblíbená herečka Ellen Burstyn, asi nemá cenu..můžu tady film popisovat jak chci, stejně to ale nemůže pořádně vystihnout, co se odehrává - to se prostě musí vidět!

Zlý neznámý (1993) (TV film)

I když je to už poměrně dlouho, co jem tenhle filmeček viděla, pořád si na něj perfektně pamatuju. A to proto, že jsem skoro po celou dobu seděla uvězněná v křesle, celá vyklepaná, s napjatým očekáváním toho, co se ude dít dál...V podstatě je pro mě Zlý nenámý vzorem, jak by měl vypadat pořádný thriller: žádná řezničina, moře krve, ale budování napětí, psychický teror... rozhodně bych ale nechtěla být na místě oběti :-D