Andělé a démoni (2009)

Dalo se to sice očekávat, ale opět je tu zklamání, když se dívám na film podle knížky, co jsem četla..změny postav se mi moc nelíbily, filmu chyběla magičnost a napětí knihy, drobný detailky, co ději dodávaly kouzlo, mi chyběly...Zkrátka mi podle filmovýho zpracování nepřipadal příběh tak zajímavej a vyjimečnej..odehráno to bylo samozřejmě výborně, ale očekávání bylo větší. Možná se mi Šifra líbila víc díky tomu, že jsem jí nečetla, možná mám jiný vnímání, nevim..ale můj pocit je ten, že to mohlo být zpracováno líp;-)

Milionář z chatrče (2008)

Tak tohle je přesně film pro plátna v kinech! Myslim, že by to na mě doma tak nezapůsobilo..líbilo se mi zachycení indickýho způsobu života, úžasný pohledy na rušno v ulicích, syrovost, bída a reálně natočená krutost v chudinských čtvrtích..no a hudba, která to vše doprovázela, byla perfektní:-) I když je dějová linka až úsměvně jednoduchá - hlavní hrdina = chudáček, co má celý život smůlu, najednou hltá štěstí po obrovských doušcích, všechno "naoko" jen tak tak dobře dopadne a šup krásnej happyendík s nalezenou láskou - je tu spousta věcí, co dělá Milionáře z chatrče nádherným filmem. To, jak se tam vyskytuje spousta zoufalých a smutných záběrů, mě zatáhlo a pohltilo emocemi..a má to hloubku:-) Mladičký Dev Patel navíc hraje dokonale - obzvlášť se mi líbil protiklad ve studiu Chcete být milionářem, kdy kamera zabírala jeho a postavu dobráka pana moderátora...Upřímně me to uchvátilo a těch 5* nemůžu dát jen pro tu jednoduchou šablonu a velkofilmově happyendový konec, ale jinak jsem se nechala příjemně pohltit a užila si skvělý kinový zážitek:-)

Bokovka (2004)

Co je předně obrovitánský plus tohohle pohodovýho filmečku - atmosféra plná vína:-) Strašně se mi líbila neustálá ochutnávka, přičichávání si, rozpoznávání chuti a kritika různých druhů vín, posedávání v restauracíh a filozofování o životě se sklenkou v ruce...dál je tu krásnej kontrast mezi dvěma kamarády, co hledají každý něco jiného, ale zároveň dovedou tvořit skvělou dvojici..a koneckonců hlavní děj, ve kterým se "tragéd-frfňal" proměňuje v člověka, co je okouzlen..co začíná vidět krásy našeho žití..a pozná k sobě ideální partnerku. Nachází se tu hromada milých, roztomilých, i přemýšlivých scén, což je pro mě skvělá kombinace. Oceňuju taky, že konec není nijak přehnaně happyendový, ale přesto kladný. Rozhodně si Bokovku nehodim nikam bokem, ale zařadim mezi ostatní filmy, abych si zase mohla někdy zpříjemnit večer:-)

Nouzový východ (2008)

Co mě samozřejmě praštilo do očí jako první, když jsem si o Nouzovým východu četla - panebože, tam hraje přeslazený duo z Titanicu!:-D Ale děj mě zaujal natolik (co si budu nalhávat, i díky přirovnání k pro mě fenomenální Americké kráse), že jsem se na tenhle snímeček podívala. A rozhodně mi to něco dalo...v podstatě jsem se hodně v problému, co Wheelerovi prožívali, viděla - jak nezapadnout do stereotypu a všednosti okolního světa a lidí..tohle téma je mi hodně blízký. Ale jak se začal příběh rozvíjet víc do celkem narušený osobnosti paní Wheelerové, začínalo to nabírat jinej směr. Na druhou stranu tady byly rozpory i u pana Wheelera - je jeho chování projevem realističnosti, anebo obava z něčeho novýho? Opravdu hezká věc k zamyšlení... Nicméně když se matka zachová způsobem, jako hlavní hrdinka, nedovedu to tolerovat i přes to, že se cítila "nevyužitá" a profesně vyhaslá..takže se i moje sympatie během sledování filmu houpaly od jednoho manžela k druhýmu. Vlastně mě celý film vedl k úvahám nad vlastním životem - díky tomu, že ještě nejsem maminka - jak se to bude v mojí vlastní budoucnosti odvíjet..jak budu jednou zvládat, že jsem jenom doma s dětma? Určitě je to pro ženskou s mateřským cítěním to nejkrásnější období v životě, ale na druhou stranu..člověk se může topit..a kde je ta hranice mezi tím, co dělat pro ostatní a zároveň nekašlat na sebe?

Finty Dicka a Jane (2005)

Hmmm...tak tohle byla opravdu milá podívaná:-) Jako vždycky, když se dívám na tragikomedický osudy a je to správně natočený, osloví mě to. Hlavně scénky "brutálních krádeží" stojí za to...navíc Jim Carrey mi tu hezky sedl;-) Zkrátka odllehčenej filmeček, co hodí do pohody..

GO - GO šou (2000) (pořad) odpad!

Asi jedna z nejhorších trapáren, co kdy Nova zplodila..Gondíkovi mi jsou opravdu nepřekonatelně odporní a trapní..fucking shit, really!:-D

Seznamte se, Joe Black (1998)

Předně musím vzdát hold Bratu Pittovi (a že jsem se na něj hodně naplivala..tak teď s čistým svědomím můžu po řadě skvělých filmů, co jsem s ním shlédla, říct, že ho beru a začíná patřit dokonce mezi moje oblíbený herce), který dovedl "Smrt" zahrát opravdu úžasně - teď jsem si nemohla nevzpomenout na opravdu pikantní scénku "Moje dcera se zamilovala do smrti!":-D - ten zvláštní výraz, nechápavost, avšak zároveń prozřetelnost, nevinnost..perfektní;-) Když už jsem u těch ód na herce, nemůžu nechat Anthonyho stranou - opět mě nezklamal..tahle role mu sedla jak vyšitá. Jediný, co mi brání dát těch nadupaných pět hvězdiček, je ten pompézní konec. Tak nějak na mě působí moc velkofilmově, a to já nemusím. Že nejsem příznivec romanťáren, tady měl příběh hloubku a dotklo se mě to..až právě v závěru mi ty monology připadaly moc natahovaný a nasládlý..to je ale jenom drobná připomínka. Celkový dojem byl skvělej...je to zvláštní námět na film a mně se líbil..:-)

Zodiac (2007)

Hodně dobrý thriller - ale v dnešní době je sakra těžký udělat VYJIMEČNÝ thriller...což konkrétně tady trošičku pokulhává. Klasický scénář vraha ujeťáka, co má ze svých zvrhlých jatek radost a chce o ní dát vědět veřejnosti, oplývá velkou inteligencí a pak samozřejmě zavítá i do soukromí samotných vyšetřovatelů, okořeňuje snad jenom posedlost pana karikaturisty, jež je během filmu čím dál víc stuňovaná. Pak napětí stoupá, diváka zajímá, kdo že bude tím slavným Zodiacem ..to jsou všechny ty klady, který by správný thriller měl mít - a tady tomu taky je, jenže! Kde je nějaký ten bonus navíc, co dělá film dílem? Abych pravdu řekla, když si vezmu ostatní výtvory Finchera, tak ve srovnání s nimi Zodiac trošku pokulhává, je totiž jenom kvalitní, ale ne originální a strhující:-)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Předně by se asi hodilo tu upřímně napsat, že nejsem žádný fanda Tima Burtona a od spousty přátel mi bylo řečeno, že Karlík a továrna na čokoládu je "pěkná hovadina", takže jsem se na to dívala spíš pro zajímavost. Zajímalo mě, jestli dojdu ke stejnýmu názoru. Ale udála se docela zvláštní věc - mile mě tahle morálně postavená pohádka překvapila:-) Jednak je tu Johnny opět excelentní, a to jak svojí podivínskou, tak i zdravě uvažující postavou, potom se tu vyskytlo i několi vtipných scének díky výběru opravdu zkažených dětí...Hlavně se mi ale líbila ta podstata, kdy málo znamená hodně a naopak:-) Co se týče tématiky čokolády a Deppa bych určitě raději volila film Čokoláda, ale rozhodně to nebyl promarněnej čas u obrazovky..

Sexy párty (2002)

Ach jo, kolik už bylo natočených takovýhle šiblých amerických komedií se stejnou pointou, nechutným humorem a rádoby poučným srdcervoucím příběhem..ta jedna hvězdička za pár vtipných pasáží, ale celkově..ble