Drž hubu! (2003)

Po delší době jsem si konečně u komedie mohla říct, že se povedla. Ne že bych se nějak extra řezala smíchy, ale humor je tady pěkně rozleženej a bez trapnosti. A duo Depardieu a Reno nemá chybu...krása, jak se svými protiklady doplňují a situace, do kterých se dostanou, jsou opravdu roztomilý:-)

Starsky & Hutch (2004)

Po uležení a připomenutí díky galerii přeci jenom dávám 4*..vrací se mi spousta pasáží, kdy bylo těžký udržet smích, abych stihla další povedenou scénu..Starsky a Hutch jsou fakt jedinečná dvojka:-)

Vometáci (2002)

Celkově mě to moc nebralo, ale určitý hlášky mi přeci jenom zůstaly. A to hlavně díky úžasnýmu trenérovi v podobě postaršího pána, co se nedostane z křeče a požívá kouzelný houbičky:-D Je až neuvěřitelný, jak je pokaždý v těhle filmech stejná šablona, takža se pomalu ani ne v polovině filmu dá uhádnout průběh i závěr..ale některý silnější scénky Vometáci měli..;-)

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Hmmm...tak tohle byla lahůdka! Samý sympatický herci, prostředí, kde se posedává s vínkem v ruce při poslechu španělských kytar a řeší se cit ve vztahu, smysl lásky a cíle, ke kterým v životě smiřujeme. To by se musel svět obráti vzhůru nohama, kdyby se mi takovej film nelíbil:-) Spousta diváků by mohla namítnout, že film nemá vlastně žádnej děj ani závěr, ale o tom to není..naopak závěr byl přesně podle mýho gusta..ať se každý zamyslí..:-)

Truman Show (1998)

Páááni, tak tohle byl zážitek! Pocit po shlédnutí je přímo nepopsatelnej..strašně jsem se během filmu do Trumana vžila a prožívala to všechn s nim..zároveň se ve mně odehrávaly starý dobře známý pocity odporu k lidstvu samotnýmu, jak touží se dívat do soukromí druhých, zasahovat do něj, šmírovat a pozorovat..i to, jak člověk trpí a nezasáhnout. Odpor ke snaze vytvoři senzaci...Podobně jako při sledování Smrti on-line jsem si říkala, že by toho lidi byli schopný, že to není jenom film.. Je úžasný, jak se v průběhu filmu mění Trumanův pohled na život, prnví náznaky pochybností, že věci nejsou tak, jak si po celou dobu myslel..strašně se mi líbilo, jak se nevzdával, uvědomoval si právo na svůj život..Jim Carrey to zahrál naprosto dokonale. Konec se taky nádherně povedl a film mi uvízl v hlavě tak, že se těšim na další skouknutí..a možná pak i tu poslední finální hvězdu přidám...:-)

Blackball (2003)

Co si tak pročítám komentáře, celkem pěkně se shoduju s golfistou..ač se jedná o kravinku, něco to do sebe má..hlavně se tu vyskytuje hromada bránicitrhajících scének:-) Hlavně na "Ty vole, batman" nikdy nezapomenu:-D

Harry a Tonto (1974)

Nádherná road-movie, co mi perfektně sedla do nálady..a ostatně kdykoli když bude chuť juknout na pohodovej filmeček, vim, kam sáhnout;-) Postava Harryho je mi sympatická, jeho moudrost, vztah ke kocourkovi a otevřenost..dostává se do opravdu pestrých situací, což dělá film tak milým..:-)

Wrestler (2008)

I přes to, že jsem obdivovatelkou pěkných vypracovaných postav, se tady nebudu rozepisovat o "pěkně posazeným" (jak s oblibou říkávám:-D) Mickeym Rourkeovi, ale o jeho životním osudu:-D Celej film mě vedl k zamyšlení se nad samotným smyslem života..a hlavně mě při těch úvahách napadlo, že by se na Wrestlera měla kouknout většina profesionálních sportovců, aby se zamysleli. Zamysleli nad tim, co bude, až zestárnou, až přijdou zdravotní problémy, až nebudou moct dělat to, co pro ně znamená všechno..že to znamená ztrátu toho všeho a pak jenom jedno velký prázdný místo. Líbí se mi, jak to všechno působí opravdově, ať už zeď s dcerou, která se těžko překlene, anebo prodávání v lahůdkářství..nehledě na to, že je v pozadí pořád výborná muzika:-) Závěrečnej proslov mi bere dech a vhání slzy do očí, krása...nevim, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček, dost možná, že po dalších shlédnutí ještě dodatečně tu jednu přidám, protože mi to hodně sedlo, je to silný..a emotivní..což LadyDevil ráda:-)

Dožeň, co se dá! (1999)

Zvláštní nápad, jak natočit film - o klukovi, co zamrznul v určtiý době a pak se musí smiřovat s okolním světem, co je x let napřed...je krásně ukázaný, jak je nezkaženej a čistej, pro okolí působící skoro jako mentálně na jiný úrovni. I když je do toho zamotaná "náhodná" láska, není to až tak kýčovitě, takže to skousávám. Navíc se mi líbí proměna cukrárny a lidi, co jí potom už v pozměněný podobě obývají:-D Konec je taky hezky udělanej, takže dávám pěkný tři hvězdičky, pohodovej filmeček..:-)

Čtyři pokoje (1995)

Nějak mě to neoslovilo. Moc mi ty scénky, co měly být vtipný, tak nepřipadaly a vůbec - celková atmosféra a pojetí filmu není nějak podle mýho gusta..