Suprhrdina (2008)

Tak tohle by se, dámy a pánové, mělo zapsat někam do kroniky" Film popsaný jako Akční / Komedie / Sci-Fi a já mu dávám 3*!!! A proč? Jelikož a protože je to parodie postavičky, co vůbec nemusim, a tak jsem se celou dobu královsky bavila. Sice je to mockrát už celkem extréměn přehnaný, ale to má mínus jenom v tom, že mi smích brání v tom, abych pořádně slyšela další dialogy:-) Je to ztřeštěnost, ale mně sedla:-)

Brak (2002)

Opravdu BRAK! :-D Ale díky vitpným hláškám v první polovině (obzvlášť "nekrofilní scéna" je dokonalá) přeci jenom tu jednu hvězdičku dávám, i když by se mi chtělo zapózovat a prsknout tam ten odpad! - to by mi pěkně sedlo k názvu Brak:-P Ale přeci jenom by se to až tak nehodilo k Esmeraldám a Ordinaci v růžové zahradě, takže si to opravdu tu jednu * zaslouží:-D

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Tak předně musim poznamenat, že název filmu naprosto odpovídá a sedí:-D Pak další poznámka bude samozřejmě patřit Ivanu Trojanovi, u kterýho jsem čim dál víc přesvědčená, že by žádnou roli nezvládl tak dobře, jako tragicky vyšinutýho člověka:-D Už mi to k němu tak sedí, že si ho ani nedovedu představit v normálním osobním životě, získal si už punc šouplíka, páč se do nich dovede tak dokonale vcítit, že ho tak beru, celkově:-) Jedna větší pošetilost za druhou, ujetá rodinka, zápletky ve vztazích..to všechno se mi moc líbí, je to pěkně natočeno..škoda jenom, že jsem viděla Příběhy obyčejného šílenství celkem krátce po Jedna ruka netleská, a tak to vnímám jako slabší odvar. Každopádně je to příjemný pokoukání, ráda se někdy podívám znovu;-)

Jedna ruka netleská (2003)

Doslova zírám, že má tenhle film jenom 66 procent...já jsem totiž po shlédnutí byla přímo nadšená. Jsem docela odpůrce novodobých českých filmů, ale opět se mi potvrdilo, že jakmile se k tomu nachomejtne pan Trojan, nabírá to úplně jinej rozměr..Jeho herecký výkon je jako všude naprosto perfektní, úplně svým talentem mezi ostatníma vyčnívá... ale co se musí nechat, že ani pan Macháček nezaostává:-) ("Nech mě beeeejt" by snad nikdo nedovedl říct tak úžasně jako právě on) Padá tu tolik hlášek a objevuje se tolik skvělých scén, že se mi film i po několika dnech vrací, což je důkaž toho, že film v sobě nějaký to kouzlo má...:-)

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Směsice nechutnosti a převážně trapnýho humoru..tady jsem si po dokoukání musela říct, že to byl ztracenej čas, no more.

Insomnie (2002)

Předně palec nahoru za to, že jsem se na film dívala v docela oddělaným stavu a vydržela jsem celou dobu, zaujal mě, bylo tady ideální napětí..přesně takový, jaký od žánru krimi/thriller očekávám;-) Zápletka parádní a hlavně výkon Al Pacina je úžasnej, opravdu jako kdyby během natáčení vůbec nespal a přirozeně vypadal čim dál hůř:-D Ač už mě v současný době thillery a kriminální zápletky tolik neberou (mám za sebou období, kdy jsem na podobný věci čučela pořád:-P), tak tohle pro mě nuda nebyla...:-)

Cable Guy (1996)

Ulítlá bláznovinka s pár scénkami, kde se člověk pobaví..ale je to zároveň obalený i hromadou humoru, kterej mi moc nesedí..takže se taky projednou shoduju s hodnocením ostatních:-D

Team America: Světovej policajt (2004)

Tak tady se odehrával opravdu zvláštní vývoj: když jsem si přečetla, o čem to je a že film je hrán loutkami, musela jsem automaticky nasadit kyselej výraz a navíc jsem byla ke sledování dá se říct donucena:-D Takže můj postoj byl od začátku dost skeptickej a očekávání takový, že prsknu na konci jednu až dvě hvězdičky. Zvrat ale nastal už v momentu, kdy jsem si začala všímat detailů v pohybech loutek a pak hlavně po prvním zásahu Teamu:-) Takovou úžasnou a dokonalou parodii jak na kýčovitý scénky, tak na akční a romanticky-srdcervyný momenty jsem nečekala..potom hromada skvělých hlášek, a moje nadšení stoupá. Matt Damon taky nemá chybu a o ťamanským kruťasovi s jeho "r" místo "l" se snad ani nemusim vyjadřovat:-D Celou dobu jsem se skvěle bavila a musim říct, že je to opravdu originální a hlavní myšlenka toho všeho mi naprosto sedla..tudíž 4*!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Asi toho jako vždycky u filmu, který mě zasáhne, moc ze sebe nedostanu..vzalo mě tu zkrátka všechno: herecký výkony, celková atmosféra filmu, styl jeho natočení a hlavně samotný příběh. Žádná kýčovitá romanťárna, ale krásná ukázka hlubokýho citu, a to tak silnýho a skutečnýho, že překážky a okolnosti nemají šanci ho zlomit. Název filmu je moc hezky zvolen..a dál už se snad radši zdržím slov, musí se to vidět:-)

Sbohem, baby (2007)

Už na začátku mi bylo jasný, že se bude jednat o silnej příběh..kde je unesení dítěte, vždycky to hodně prožívám. Emoce se ve mně míchaly jako zelenina v jídelnových polívkách, ale že mě konec tak překvapí, jsem opravdu nečekala. Hlavní postava po celou dobu filmu nijak nesklízela moje sympatie, a tak jsem doufala, že se aspoň na konci zachová z mýho pohledu správně - a to jsem teda utrpěla šok.. na jednu stranu pokračoval ve stejný linii chování, ale po skouknutí jsem byla taková rozladěná..Jelikož se dost touhle problematikou zaobírám, prohlásila jsem už někdy ze začátku, kdy se objevila "starostlivá matinka" ztracený holčičky, že bych hned po naleznutí holčičku odebrala z péče. Ani nevim, jestli by se mi chtělo se znovu na Gone, Baby, Gone dívat, ale byl to rozhodně zvláštní a neopakovatelnej zážitek, atmosféra filmu taky typická...:-)