Hlídač č. 47 (2008)

Dobrej film se často pozná tak, že v diváku zanechá cosi, jež se vrací třeba i druhý, třetí den po shlédnutí..a přesně to se stalo u Hlídače:-) Nastínění života v Čechách třicátých let se podařilo skvěle a zahrát tragický osud člověka otřesenýho válkou se Rodenovi povedlo opravdu znamenitě...krutá pravda po zbavení se hluchoty taky krásně ukázala, jak zbaběle a podle se často lidi chovají, a není to žádná fantasmagorie Josefa Kopty, tak to opravdu chodí. To, jak ponuře film působí, není vůbec mínusem, naopak si člověk uvědomí, co všechno se dělo za hrůzy a bohužel - po nahldénutí do novin nebo skouknutí zpráv si musí uvědomit, že je ta lidská podstata pořád stejná, akorát za jiných podmínek. Nač zastírat realitu a nevidět okolní svět, podstatu lidstva jako celku..všechna tahle zamyšlení Hlídač č.47 nabízí - a právě v tom je síla tohoto filmu.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Největší plus? Jim Carrey - jeho úžasná mimika se mi vrací dodnes:-D Ani Meryl není k zahození se svojí věčnou paranoiou strachu..samotný příběh mě až tolik nebral, ale tyhle role (už jsem skoro zapomněla na kouzelnýho nejmladšího sirotka) byly perfektní..příjemný pokoukání:-)

Mlha (2007)

Moje hodnocení zvedá hlavně šokující konec, kterej jsem sice očekávala, ale stejně na mě dopadla ta tíha tragédie..nemůžu se ale ztotožnit s názorem, že se napětí dá krájet, jakmile se totiž objeví první příšerka, všechen strach ze mě padá a myšlenky se stáčejí směrem, že to bude něco jako Věc. Po celou dobu teroru ze strany zlýho stvoření s chapadýlkama a ošklivých broučků zůstávám celkem v klidu, ale! Co filmu dodalo grády je šílená fanatička, která teprve z mýho pohledu vytváří to správný zoufalství a důvod v paniku. Úvahy se mi stáčí k tomu, že si ani nechci představovat katastrofický scénáře, jak by se lidi chovali v reálu v podobný situaci, jelikož a protože jsem přesvědčená, že by jsme se postupně likvidovali sami..a tahle myšlenka se mi hlavně z tohohle filmu uhnízdila v hlavě - bylo to totiž natočený perfektně, jak lidi jako tupý stádo jdou za cvokem, nevidí a neslyší.. jako filmovej realista jsem se nemohla nadchnout děsem z bububu zlounů skrývajících se v mlze, ale zaujalo mě to, co můžeme vidět a i zažít na vlastní kůži - z TOHO mně běhá mráz po zádech...

Constantine (2005)

Bylo to působivý, navíc Keanu můžu, ale! Opět narážíme na můj konzervatismus, kterej způsobuje to slovíčko FANTASY - jakmile se tam objeví hrůznej výjev pekla a všichni ty strašáci okolo, moje nadšení klesá. Zajímavá zápletka, najde se i hromada hezkých scén (hlavně ten závěr), ale na mě je to buhužel už na hranici přitažení za vlasy.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Klasicky dokonalej Depp coby Jack Sparrow, ale už to nějak nemá takovou šťávu a nápady jako jednička a dvojka, nasadily moc vysoko příčku;-)

Útěk do divočiny (2007)

Opravdový klenot mezi filmy. Takový, který se v přehrávači otočí jednou za čas a vždy se vychutná jako ten nejlahodnější dezert. Po druhém shlédnutí jsem měla (spolu s více vlhkýma očima) pocit, že Útěk do divočiny není jen film. Je to poslání a návod, jak změnit svůj život, nebo se nad ním "pouze" zamyslet. Láká vyhrabat krosnu, pohorky, na všechno zapomenout a nechat se unést krásou přírody. Asi by bylo zbytečný se tu rozplývat nad romantikou, která celý film provází, společně s naprosto padnoucí muzikou (soundtrack se u nás doma taky celkem často otáčí), takže snad už jen poznamenám, že se mi hodně líbí pozitivní a zároveň tragický vyznění... SPOILER je lepší žít celý život jako všichni "normální" lidi okolo nás, anebo během dvou let na cestách dojít k duševní vyzrálosti, naplnit si srdce zážitky a s tím zemřít? Samozřejmě msuim taky zmínit úžasnej výkon Emila Hirsche...no a věta "Happiness is only real when shared" se mi už nastálo vryla..:-)

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Tak dlouho mi trvalo, než jsem se konečně podívala na tenhle filmeček..slyšela jsem toho o něm totiž tolik, že jsem byla opravdu natěšená a hlavně jsem čekala něco trošku jinýho. Proto mě docela překvapilo, jak moc je to bláznivý a že to docela smrdí klasickým komediálním americkym humorem..nicméně díky vtipným momentům, kterých tam rozhodně není málo (navíc mě odrovnal Ozzy v závěru filmu:-D), skvělýmu rozpadajícímu se pekelníkovi Harveymu a tomu, že jsem se nenudila, dávám 3* :-)

Zoolander (2001)

I když spíš k jedné hvězdě..prostředí manekýnů a vůbec skoro všechny postavy mi jsou těžce nesympatický, ale sem tam probleskne nějakej ten slušnej vtípek..

Vybíjená (2004)

Totální kravina po americku, ale některý scénky stojej za to...skoro mě díky Chuckovi Noriisovi láká dát tři:-D Perfektní perla nakonec, co to zvedá..ale víckrát už bych to vidět nemusela:-)

Život je zázrak (2004)

No... to byla teda ujetina! Takových šílených scén, sice s příběhem jakž takž, ale způsob, jakým je to natočené, mi moc nesedl. Sice odříznutí od světa a venkovské vyznění má svoje kouzlo, ale jaksi to nestačí. Vícekrát už bych se na Život je zázrak nemusela podívat, moc toho ve mně z toho nezůstalo, asi tak v polovině filmu jsem měla pokušení se i přestat dívat a zas taková škoda by to nebyla...