Kašlu na lásku (2003)

Když jsem si přečetla, o čem Kašlu na lásku má být, byla jsem celkem natěšená a o to víc jsem byla znechucená, jakým stylem to celé bylo natočeno. Divim se, že jsem se dokoukala až do konce, ale přeci jenom jsem se musela utvrdit v tom, jestli to opravdu skončí tak, jak jsem si celou dobu myslela. Sice s trochou překvapení, ale dopadlo to přesně, jak jsem očekávala. Lezlo mi tady na nervy snad všechno kromě pár celkem vtipných scének, a to hlavně na začátku, pak už to bylo jenom horší. Takže za nápad a kapce dobrého humoru ty dvě hvězdy, spíš teda jedna a půl..uff, opravdu nic pro mě.

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad) odpad!

Nepřekonatelná nuda plus nepřekonatelně slizcí a směšńákoidní Gondíkovi rovná se naprostá ztráta času

Kotel (1998) (pořad)

Jeden z mála pořadů, kde bylo snad vždycky jasný, že to nebude zas taková ztráta času, bude se něco dít a kde moderátor není jenom směšnou figurkou..Jílková dovedla opravdu skvěle zatopit, a to se potom politici topili:-) A když se do toho přidal nějakej ten buran s tím, že si chce užít svojí chvilku slávy a úspěšně tam prskal, byla to pak zábava k nezaplacení, nepamatuju, že bych se u Kotle někdy nudila..:-)

Konec (2007)

Konečně film, kterýmu můžu s radostí dát plných pět hvězd..:-) Příběh o tom, jak si párekček důchodců začíná na starý kolena i proti zákonu užívat, je prostě kouzelný. Provází ho řada vtipných scének, líbí se mi celkový dojem a způsob, jakým je Konec natočen (např. střih z mládí na začátku a na konci, prolínání děje s mladou dvojicí), navíc je to vlastně road-movie - a to mě vždycky vezme - a vztah mezi manžely je tady opravdu krásně ukázán..mluva pouze očima, stisk ruky..mockrát během sledování jsem se musela pousmívat a po shlédnutí se usadil takvoý příjemný milý pocit:-) Tohle mi opravdu sedlo, přesně styl filmečku na pohodovej (teď se to aktuálně hodí: zimní) večer...

Důkaz (2005)

Mám takovej pocit, že se tenhle film mohl natočit o dost líp - potenciál má totiž rozhodně velký...Myslím, že se mohlo víc rozvést, jak a čím byl tatínek hlavní hrdinky jiný než ostatní: z těch pár scének na mě totiž nepůsobí zas až tak odlišně od běžných zdravých lidí. Svojí hysterií a citovou labilitou na mě působí víc nemocně spíš právě jeho dcera..Samozřejmě i tenhle faktor tu hraje svojí roli: obrovský strach z toho, že je psychická narušenost dědičná, a konec nás rozhodně neuchlácholí, že tomu tak v budoucnu nebude..Nemůžu si pomoct, ale Gwyneth Paltrow mi často lezla na nervy a o její sestře ani nemluvě:-D Zkrátka jsem si představovala tohle téma natočený jiným způsobem..ale výborný nápad a řada scének dobře zahraných (zejména geniální Hopkins) se tomu rozhodně upřít nedá:-)

Výměna (2008)

Neuvěřitelná silná emotivní podívaná...když film skončil (a o to intenzivnější to byl pocit díky velkému plátnu v kině), jenom jsem stále zaraženě seděla a zírala před sebe. Všechny události, co se ve filmu udály, mnou pořádně zacloumaly - a bylo to podáno tak, že jsem se do děje opravdu zažrala: prožívala jsem zoufalství matky, co se nechce vzdát svého syna, bezmocnost a znechucení žen uvězněných v psychiatrické léčebně, strach uvězněných chlapců...Je přímo děsivý, jak většina postav jenom trpí, ale díky tomu, že je to točené podle skutečné události, může to jenom podtrhnout lidskou zkaženost a vůbec, že život mockrát opravdu není procházka růžovou zahradou.. Pan Eastwood se opět ukázal jako geniální režisér, ale cosi tomu chybí do úplných pěti hvězd, většinou když už tam těch pět hodím, říkám si, že se ráda opět na film podívám znovu..avšak snad právě kvůli krutosti a deprimujícímu pocitu by mě tolik nelákalo film vidět vícekrát..rozhodně je to ale strhující..

Základní instinkt (1992)

Dokonalej thriller! Excelentní psychologická hra jak ve filmu, tak s divákem - po celou dobu si člověk říká: "Háá, tak to je už jasný" a tenhle pocit má několikrát, přelejvá se to, mění, zkrátka perfektní napětí..."lechitvých" scének tu máme požehnaně, není to ale žádná oplzlost, patří to k ději. A působivý konec je třešničkou na dortu, skvělá podívaná...:-)

Narušení (1999)

Úžasná podívaná, vážení! Trošku jsem se bála zkreslení psychiatrický léčebny idealistickým způsobem, ale nestalo se tak: naopak je tu krásně ukázáno, jak se mezi "narušenými" dokáže vytvořit o mnohem pevnější a hezčí přátelství než mezi "normálními"..ono obecně - kde jsou hranice mezi normalitou a bláznovstvím? Díky hlavní hrdince máme možnost se nad tímto vícekrát zamyslet..Winona Ryder se bravurně ujala svojí role - ta nejistota a rozporuplnost z ní vyloženě pryští, no a Angelina je rovněž výborná. Celý film má moc hezkou myšlenku, graduje přesně podle mýho gusta a konec mě dojal..koneckonců jsem se vzmohla jenom na "Nádhera!"

Tajemná řeka (2003)

Už dlouho na mě film nezapůsobil tak silně...žádná jasná předloha předem, divák je skoro po celou dobu napjat, jak se to bude vyvíjet dál, niterné pitvání emocí, naprosto dokonale zahraná role poznamenaného člověka od Tima Robbinse, úžasná propletenost postav..vcuclo mě to naplno do příběhu a tak to má být..ještě dlouho po shlédnutí mi Tajemná řeka proudila hlavou...a musím říct, že mi i spravila náladu po Věci :-D - svojí realitou, že se člověk mohl vžít, v něčem se i vidět...další bod, pane Eastwoode! :-))

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Rozhodně příjemné překvápko! Šla jsem do kina s tím, že to dost možná bude trapárna a já budu litovat vyhozených peněz, ale kdepak. Chvíle v kině byly nanajevýš fajnový a spouta scének není ftipných, ale opravdu vtipných:-D Jakoby samotný film vyzrál stejně jako herci v něm obsazení - není to už jenom pubošský humor, ale i starosti..nejen komedie, ale komedie řízlá dramatem. Dokonce jsem zauvažovala o čtyřech hvězdách (když si ale vezmu většinu filmů, kterým jsem dala tolik, přeci jen to na tolik není)- jsem divná, ale Sněženky a machři po 25 letech mě berou víc než ty původní, má to podle mě víc něco do sebe;-)