Freddie Mercury: Nevýslovný příběh (2000) (TV film)

Perfektně natočený dokument o naprosto jedinečný osobnosti a člověku, kterýho už nikdo nikdy nenahradí: Freddie Mercurym. Spousta lidí jím určitě už jenom kvůli jeho sexuálnímu zaměření opovrhuje, anebo je jim to cizí, ale díky tomuhle dokumentu se vše líp chápe a je na celou tu věc jasnější pohled..zkrátka géniové mají vždycky svoje plus a minus..to už je asi jejich úděl:-) Moc se mi líbí i vyjádření členů rodiny, nezkreslená výpoveď celého Frediieho života - určitě mi to v určitým smyslu změnilo pohled na něj..R.I. P., Freddie! :-)

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Pefektní podívaná, kde je pan Donutil prostě geniální!! Ani se nemusí mluvit, stačí pozorovat jeho mimiku a člověk se královsky baví..:-)

Čekej do tmy (1967)

Úžasně napínavý thriller, ve kterém navíc hraje naprosto nevninná oběť - a to nevidomá žena - tu ovšem po celou dobu film nesmíme podceňovat - její přirozená inteligence a pronikavá sensitivnost hlavním záporákům pěkně ztíží a opepří jejich práci...krásně se tím utvrzuju ve svojí teorii nepodloženou praxí, že nevidomí lidi mají extrémně vyvinuté všechny ostatní smysly, a to je právě chyba, jež se chlapíci, kteří vytvoří na první pohled ubohou oběť tzv. dokonalou past, dopustí. Konec flmu je vyloženě napínavý, ale nejen díky tomu dávám čtyři hvězdy, celková atmosféra je prostě strhující!

Byl jsem při tom (1979)

Po celou dob filmu jsem si říkala: "Tak kdy už to sakra praskne?" Ale ta situace pořád nenastávala a o to se dostával kouzelnější scénář.. kladla jsem si proto stále otázku: "To jsou ty lidi opravdu tak slepí? A nechápaví?" Jenže díky odpovědi na tuhle otázku a následujícímu scénáři filmu si člověk musel odpovědět, že jo..spousta situací je až pikantních díky tomu, že divák chápe rozpoložení pana Zahradníka a zároveň pohled lidí okolo v reálu...závěr je působivý a donutí k zamyšlení, a to já ráda...takže Byl jsem při tom se opět řadí mezi snímky, kdy si pokládám otázku, kdo má vlastně komu závidět co se týče "bláznovství" a kdo je ten, co strádá..:-)

Druhá nebo první (1998)

Tak tady opět máme další neshodu s většinou osazenstva csfd:-D Film Druhá nebo první patří už slušnou řádku let mezi moje nejoblíbenější, jednička v dojácích:-) Ač mi sice Anna coby rozmazlenej spratek leze šíleně na nervy, přesně tak to v ději má být...navíc mi přijetí "nového" rodiče spolu se ztrátou pravé matky, a to v tak rozporuplným období, jako je prepuberta a puberta, nepřipadá nijak ohrané..Asi tady nacházím zalíbení kvůli tomu, jak tady většina "kritiků" píše, že je to sentimentální - ano, je. A to mě bere, konec se nikdy neobejde bez zarudlých očí...:-)

Judas Priest: Live Vengeance ´82 (2005) (koncert)

Excelentní, energií nabitý výkon, Rob Halford je zničující a nad jeho pěveckými exhibicemi člověk zůstává stát (nebo spíš sedět:-D) s otevřenou pusou..jak už tady bylo přede mnou psáno, nachlazení to dělá ještě vyjimečnější..dokonalost, genialita, vzdávám hold kapele a hlavně Robovi, který je tady opravdu killing machine:-)

Unplugged: Eric Clapton (1992) (koncert)

Koncert se skvělou atmosférou a ještě lepšími muzikanty..líbí se mi proslovy Claptona mezi songy, hned se divák může do všeho vžít víc...samozřejmě obdiv k tanci prstů na Ericově hmatníku - klobouk dolů:-)

Divoké kočky (2000)

Americká romantická komedie s rádoby příběhem..klasický sladký ksichtíčky a hromada, hromada klišé.nevermore!

Bílá masajka (2005)

Byla jsem zvědavá, jak se podařilo zfilmovat celkem zajímavou knížku, a jak už jsem dopředu tušila, moc ne...jak už to tak bývá, řada věcí byla změněna a herečka se do role vůbec neponořila tak, jak bych si představovala, slabé..

Vztek (1995)

Příjemné pokoukání, ale oproti Smoke je to slabší - člověk očekává tu samou kvalitku, ale bohužel je to krok zpět..nicméně je to pořád skvělá zábava:-)