Hledá se Nemo (2003)

Animovaný věci jsou pro mě jedna velká nuda a jaksi pořád nechápu, že se to můžem líbit i někomu jinýmu než dětem:-D Viděla jsem Nema v autobuse cestou do Itálie a šíleně mě to otravovalo, nestačila jsem se divit, jak to všichni hltají - od dětí, přes jejich rodiče, až důchodci.. a vidím, že je tomu tak i tady:-D Takže opět budu za pochybné individuum, ale tohle jde prostě úplně mimo mě:-)

Halloween (1978)

Opět jdu proti většině hodnocení tady, ale onen slavný Halloween pro mě byla jedna velká komedie - hrůzostrašnou atmosféru, o který se většna rozplývá, já nikde nevidím, dalo se přesně očekávat, co se bude dít, hlavní hrdina mi nepřipadal ničím zvláštní a hlavně jeho nesmrtelnost na konci plus hysterie jeho obětí, to všechno na mě působilo spíš jako groteska či parodie na horor.

Blažené bytosti (2001)

Skvělá ulítlost na pohodu,ale zároveň na zamyšlení...přátelství mez Maximem a Jackem je tu prostě nádherný a jejich "cesta za poznáním" nemá chybu...jelikož se často a ráda cítím jako blažená bytost a je to pro mě v životě hodně důleživý, tenhle film pro mě má velký význam - jsou tady totiž nádherně ukázány hodnoty...a to je, oč tu běží...:-)

21 gramů (2003)

Geniální film - při prvním skouknutí sice trošku složitej na pochopení díky chaotickýmu řazení scén za sebou, nevěděla jsem, koho kam zařadit a souvislosti mezi všemi postavami..ale když nakonec všechno zapadne, tak se z toho vyklube dokonalý dílo. Neskutečně silné příběhy a herci to zvládli tak, že se mi chce u toho podle děje křičet, brečet nebo se jen tak dívat před sebe...mám pocit, že s každým podíváním mám 21 gramů radši...dokonalost, kdy mi i těch 5 hvězd připadá málo:-)

Proměna Placida Lakea (2003)

Ááá, ČT2 opět nezklamala - už podle obsahu jsem se na film těšila a taky že nezklamal - sice začátek na mě působil až moc ujetě, ale jakmile se rozvinul příběh, bylo to už OK. Je tu krásný pohled na to, jak je těžké se odlišovat od většiny a kolik stojí síly si udržet svoje vlastní já. Musela jsem se zamyslet nad tím, že ani pro mě nebyla zrovna procházka růžovou zahradou základka a vlastně trochu i střední škola, jelikož jsem "nezapadala". Proto i potěšil závěr, kdy si náš provokatér Placid uvědomil, že i když je jednodušší přizpůsobení se, ztrácí tím opravdové přátele a i sám sebe..a proto je lepší jít proti proudu. Na přihlouplé a udivené pohledy okolí si pak člověk už zvykne, je mu to jedno a získá tím nadhled, jež by právě ona většina mohla závidět. Hezky natočeno, herci byli vybráni taky bravurně..zkrátka příjemné pokoukání:-)

3:15 zemřeš (2005)

Takových horůrků na podobnej způsob už bylo natočeno..skoro jsem se až bavila scénkama, který měly vyděsit..není to tady založeno na stálým napětí, ale jenom na lekavých scénách, což mě moc nebere. Spíš to byla dobrá komedie, když jsme se na to dívali ve škole pozorovat vyděšený výrazy a sem tam si poslechnout nějaký hysterický výkřiky z řad spolužaček..:-)

Osvícení (1980)

Opět klobouk dolů Jacku Nicholsonovi - je tu naprosto dokonalej! Děj se sice dá očekávat, to mi ale vůbec nevadí, postupná přeměna člověka v podivínskýho netvora je perfektní..akorát mrtvoly na konci už jsou na mě moc, ale svým způsobem to přidává ke gradaci...a knížku jsem nečetla, takže nemám možnosti srovnání...

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Čekala jsem od toho hodně a asi proto jsem byla docela zklamaná..jednak jsem si nepřečetla pořádně, o čem to má být, a proto jsem pak byla celkem v šoku, že je to vlastně muzikál a to já moc nemusim...Johnny byl jako vždy skvělej, jeho ďábelská společnice taky, ale jakmile se vyvinula hlavní pointa - zabít a následně uvařit, tak se ve filmu vlastně nic nedělo, až konec byl výborně udělán. Tak úplně mi to nesedlo..

Faunův labyrint (2006)

Že mě obecně neberou filmy, kde jsou různý výplody fantazie, sci-fi, fantasy apod., tak je opravdu zvláštní, že mě Faunův labyrint vzal, a jak! Možná na to mělo vliv i velký plátno v kině, úžasná hudba, ale hlavně to, že převážná část filmu je vlastně reálná - ukazuje svět osamělé holčičky a její způsob vypořádání se s nelehkým životem..Úplně mě tenhle film vtáhnul a prostě jsem se nechala unýst...faun a všechny ty nereálný potvůrky okolo mi prostě nepřipadaly tak strašně směšný a kýčovitý jako např. v Pánu prstenů, a třeba kouzlo v podobě kořene ve tvaru děťátka se mi líbilo..nechalo to ve mně zvláštní pocity a konec byl dojemnej...musím se na to podívat i mimo kino, abych zjistila, jestli se mi bude fantasy líbit i doma..:-D

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Především musím vyzdvihnout obdiv Danieli Day-Lewisovi: znám ho z Posledního mohykána coby vlasatýho indiána s vypracovanou postavou, pak z filmu Moje levá noha coby postiženého a pak další úplně jiná role, a to nepoučitelného sukničkáře - neuvěřitlený, jak se tu dokáže tvářit (na mě to teda působí slizce, věřím ale, že určité dámy to rajcuje:-D). Abych pravdu řekla, vůbec jsem nevnímala délku filmu - někdo by mohl tvrdit (viď, starbrejkře), že se za tu dobu nic neděje - ale ono se tam toho děje právě spousta - stačí jen správně vnímat náznaky..je tu krásně ukázána situace okolo 68. roku, rozdíly mezi životem v zahraničí a u nás, a hlavně! Rozdílnost vnímání lásky a sexu u mužů a žen..líbí se mi ale, že i přes Tomášovu slabost pro dámy stále uchovává stálý cit ke svojí ženě, a ona má neuvěřitelnou toleranci..je tu nádherně vidět, jak se jejich život odvíjí, mění se, ale jejich vztah je vlastně pořád stejný..Úžasná je taky scéna, kdy se navzájem dvě "sokyně" fotí nahé - tady se právě musí hledat hlavně v očích, o co tady vlastně jde.. Celkově mám velice zvláštní pocit po skouknutí a dumám nad vším, samozřejmě se pak hrabu i ve vlastním osobním životě, porovnávám, pitvám se v myšlenkách..a přesně o tom tenhle film je - abychom se zamysleli...