Smoke (1995)

Tak tenhle film přesně splňuje všechny moje požadavky na to, jak má vypadat pohodovej film a přesto s myšlenkou a dokonalými momenty, ať už je to každodenní Auggieho fotografování stejného místa, jeho setkání se starou milenkou, popisování, kolik váží dým nebo závěrečný vánoční příběh..Přímo hltám celkovou atmosféru filmu a způsob, jakým se postavy postupně proplítají..jo, Smoke se v mým přehrávači otáčí celkem často:-)

Vzkříšení (1980)

Překvapuje mě, že je tenhle snímek tak neznámý...jeho příběh je totiž nejen nádherně natočený, ale výkon Ellen Burstyn je fascinující a určité pasáže filmu tak krásné, že mě dojmou k slzám..Je tu taky pěkně ukázáno, kolik škod může náboženství napáchat..

Training Day (2001)

Nějak mě už omrzely tyhle filmy o drogách a násilné Americe, potulujících se černoších v páchnoucích čtvrtích a následné špinavé práce policajtů. Je to síla, co se všechno v tomhle filmu děje..ale tak nějak mi stačí si o tom přečíst v novinách nebo vidět ve zprávách..když už usedám na gauč k filmu, představuju si už trošku jinačí žánr, takže příště už podobné snímky vynechám.

Toulavé boty (1999)

Znám málo filmů, kde je tak hezky ukázán vztah mezi matkou a dcerou..Mary Jo je mi velice sympatikcou postavou tím, že si nehraje na dokonalého rodiče, ale je k dceři naprosto upřímná a "zasvěcuje" jí do všeho bez zbytečných řečí okolo, přiznává svoje chyby, je potrhle bezprostředdní, ale zároveň milující, starostlivou mámou, které záleží na tom, aby její holčička i přes všechny útrapy byla šťastná.. Film je okořeněn spoustou vtipných scének, a právě to ho dělá tak pěkným...

Titanic (1997)

Jestli tady můžu něco ocenit, tak to, kolik práce muselo dát natočit tenhle velkofilm... Jinak se do filmu nemůžu absolutně vžít, celkově na mě působí jako jeden velký kýč - k tomu ještě hlaďounká tvářička DiCapria a "dojemné" písně Celine Dion. Existuje hromada jiných filmů o lásce podaná lepším způsobem, kde je ukázaná nějaká hloubka vztahu..a není to pro mladé slečny, co v kině s kapesníkem u nosu oplakávají sexy Leonarda...tohle mě prostě nedojímá a nechává chladnou..

Tak jde čas (1965) (seriál)

Neuvěřitelný, že jsem kdysi spadla do závislosti na Tak jde času :-D Ale i přes to, jak se za 500 dílů událo skoro prd, tak mě to lákalo dívat se dál a dál, protože už byl nakouslý příběh a mě zajímalo, jak se bude dál odvíjet. Navíc se tu našlo i dost vtipných scének - hlavně díky Vivian a jejímu oddanému Ivanovi (českému herci) a naprostému záporákovi DiMerovi..a pořád mi to všechno připadá lepší než všechny Esmeraldy a Divoký andělé dohromady..:-D

Svět podle Prota (2001)

Krásná ukázka kladů a záporů lidské společnosti a světa "narušených" lidí..Hrozně pěkně a citlivě natočeno, rozhovory typického K-Paxana a psychiatra s údajně dokonalým životem nemají chybu.

Gorily v mlze (1988)

Film o lásce ke zvířatům a zároveň lidské krutosti, navíc je tu hromada krásných záběrů divoké přírody..ke konci velmi emotivní, slzám se nikdy neubráním...

Čokoláda (2000)

Nejdřív doporučení před tím, než se začnete dívat: připravte si k ruce bonbony, čokoládu, dort, kremroli, cokoli sladkýho..jinak budete u filmu trpět! Vaří se tu, tvoří a prodává čokoláda vlastně pořád, a nestalo se mi, abych nebyla během koukání ve stejným pokušení si mlsnout jako herci..:-P Další plus dostává sympaťák Johnny Depp, pěkná role pana starosty-záporáka a i samotná Juliette Binoche hraje svojí roli skvěle...tomu říkám příjemnej film do pohody:-)

Alice (1990)

Roztomilé dílko Woodyho Allena o vnitřně rozhárané ženě z lepší vrstvy, která v sobě díky úžasnému doktoru Yangovi (taky bych chtěla takovýho doktora:-D) nachází něco, o čem vůbec netušila, že v ní je..anebo o tom věděla a citově prázdným životem vedle "dokonalého" manžela v "dokonalém" domově otupěla...Scénky, kdy Alice začíná s Yangovou terapií a nechá se mámit bylinkami, jsou prostě dokonalé, praštěně rozverné:-) Moc pěkná podívaná o hledání sama sebe a vůbec životních hodnotách..:-)