Zpráva od Holly (1992) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale filmy o umírání mě vezmou skoro vždycky..většinou jsem viděla Lindsay Wagner ve slaďárnách od Steelové, ale tady má úplně jinou roli. Roli matky, co bojuje s rakovinou a snaží se dát dceři to nejlepší, než bude muset z tohohle světa odejít..snaží se jí najít novou mámu, a to není pro nikoho jednoduché. Navíc se mi líbí celkově její způsob života: umělkyně z venkova, žádná "zaprdlá" hospodyňka, ale spíš volnomyšlenkářka, která jde cestou, jež se její rodině vůbec nelíbí...její vztah s dcerou je úžasnej a o to víc slz na konci ukápne..:-)

Ajťáci (2006) (seriál)

Dokonalý sitcom, který se může rovnat trpajzlíkovi..jedna postava lepší než druhá: Richmond, Denholm.. Skvělý zlepšovač nálady a trhač bránice:-)

Futurama (1999) (seriál)

Jedna z velikých vyjimek v mém diváckém vkusu:-D Všechny postavy ve Futuramě jsou tak dokonalý (Bender je prostě okouzlující) a zažívají neuvěřitelný příběhy, při kterých dostává bránice pořádně zabrat, takže jsem ochotná překousnout, že je to animovaný..tady je to navíc plus, jelikož jsou díky tomu postavičky ještě humornější..:-)

Králové ro(c)ku (2006)

Dokonalá věcička!! Člověk se směje natolik, až hrozí roztrhnutí pusy a v mým případě astmatický záchvat:-D Perfektní hlášky, scénky, co se nezapomínají, dokonalá hudba..asi už nemám slov:-)

Ďáblíci (2003)

Hm, opět nechápu hodnocení ostatních..Ďáblíci jsou pro mě roztomilým filmečkem se spoustou hezkých scén..mísí se tu přesně to, co mám ráda: jistá "lehkost" filmu díky úsměvným scénkám a zároveń zamyšlení se - ať už nad životem liliputánů nebo problematikou vztahu, vyzrálostí chlapa na otcovksou roli...a Gary Oldman je tu perfektní:-) Chápu, že lidem, kterým se příčí jakékoli postižení, tenhle film asi není moc po chuti, ale krásně ukazuje, že jakkoli nemocný člověk má cítění jako my všichni ostatní a když se na to někdo dívá jinak nebo se tomu posmívá, ukazuje jenom svojí omezenost..

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Zde mě okouzlilo prostě vše: roztržitý, neurotický, provinilý a ve výsledku prostě roztomilý George, na oko cudná, ale ve skrytu duše hříšná Doris, jejich proměny v životě (obzvlášť období hippies a následné období, kdy se z Doris stává vkusná dáma-manažerka a z George muž s korálky okolo krku zabývající se psychologií) a taky střihy mezi různými etapami: jak se měnili prezidenti, která hudba vládla světem - vše prostě skvěle zapadá a já se na tuhle zfilmovanou divadelní hru hrozně ráda dívám:-) Nejzajímavější na tom všem ale je, že ač jsem odpůrce nevěry a většinou jí odsuzuju, tady se na to koukám jinak, lehčeji..

Pán přílivu (1991)

Je to na mě moc sladký. Prostě si v romantických filmech moc vybírám a tohle na mě nezapůsobilo...

Poltergeist (1982)

Nevim, jestli mám na thrillery/horroty moc vysoký nároky, ale spousta scének mi tady přijde naprosto směšných: lítající předměty, strašidelnej strom, co chce ukrást dítě a kostry, co vylézají ze svých hrobů - nezbávalo mi než se jenom smát..asi už na ty tzv. horory nebudu koukat. Když už nějakou duchařinu, tak něco ala Šestý smysl, ale toto - to opravdu neeee:-)

Zámek hrůzy (1999)

Nechápu, proč byl konec tak přehnanej..kdyby se film odvíjel jako na začátku, byl by to dokonalej thriller..ale ten závěr s "živým" zámkem, kde všechny sochy ožívají a stávají se z nich krvelačná stvoření, je pro mě totální hovadinou až groteskou, takže pocit z filmu zůstává hodně nízko..i když jsem se vlastně dobře bavila...a i když je to celkem dlouho, co jsem tenhle horůrek viděla, tak právě díky střeštěnýmu konci se mi zapsal a pamatuju si ho:-D

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Ač je to animák, tak musim dát tři hvězdy čistě z nostalgických důvodů: jako dítě jsem tenhle film zbožňovala a dost ho prožívala:-) Dlouho jsem to už neviděla - dost možná bych potom dala jenom dvě hvězdy, ale vzpomínky na Woodyho a "toho hnusnýho" Rakeťáka jsou silný..