Revizoři (2003)

Perfektní kombinace vtipu (i když nakyslýho, to mi ale vůbec nevadí, ba naopak), zamyšlení a to všechno zahaleno v jedinečné atmosféře metra, díky tomu film působí i jaksi ponuře, temně..nemohu si taky nevzpomenout na vlastní zážitky v metru po ránu (opravdu mi to maďarské prostředí připomíná pražské) se spoustou zevlů a ztracených existencí:-D Nikdy jsem se pořádně nepozastavila nad tím, jaká je to asi práce - dělat revizora - moje představa vždycky byla taková, že jsou revizoři postarší nepříjemní páni anebo zakomplexovaný lidičky, kterým dělá dobře pasažéry trestat, a předně to byla představa revizora-pedanta...o to zvláštnější byl pohled na maďarské revizory-tragédy, jež vypadali spíš jako zevlové bez lístku:-) Hned mi došlo, že se spoustě lidí taková práce vůbec, ale vůbec nemusí líbit a má jí z nouze (ten pocit dobře znám:-D) a v určitou dobu na určitém místě si to pěkně slízne. Krásná ukázka byly sestřihy ze sezení u psychologa, ty vystihovaly všechno:-D a postava hlavního hrdiny byla úžasná, konec mluvil sám za sebe:-)

Svěrací kazajka (2005)

Mám ráda filmy s touhle tématikou:-) a Svěrací kazajka měla přesně všechny plusy, jaký jsem po přečtení, o čem že film je, očekávala: depresivní prostředí psychiatrické léčebny, hromada emocí, spád a perfektní melancholicky laděnou hlavní postavu. Adrian Body to zahrál na výbornou, obzvlášť scéna "My všichni vás strašíme" měla opravdu grády..celou dobu jsem seděla napjatá, co bude dál, vžila se naplno do děje..celé mě to příjemně vzalo..:-)

Karcoolka (2005)

Nemusím animovaný věci, a tak jsem se na Karcoolku už od začátku dívala tak nějak skrz prsty..těžko říct, jestli je modernizace téhlo provařené pohádky plusem nebo mínusem, jelikož ale nejsem fanatický fanoušek pohádek, nevadilo mi to. Bylo to odlehčení a chvílema jsem se i dobře bavila. Pár postav mělo něco do sebe, sem tam se naskytla vtipná scénka, a to je asi tak všechno, co bych o Karcoolce mohla říct:-D

Špinavej Joe (2001)

Ze začátku musim podotknout, že po skouknutí tohoto fimu jsem si musela v hlavě uspořádat, co že to vlastně v pravém významu znamená slovíčko TRAGÉD. Často se totiž tak označuju, at už v souvislosti s trapasem, nedostatkem financí, atd...ale když film dojel ke konci, uvědomila jsem si, že oproti panu Špínovi jsem na tom skvěle! :-D Zajímavý, že někoho vůbec napadlo něco podobnýho natočit: příběh o setsakramentským smolaři, a že některý scénky jsou opravdu šťavnaté! Například tzv. meteorit..to je ten případ, kdy se člověk směje blábolu, ale baví ho to:-D Při tom všem si ale říká, že je to film se slabým námětem a laciným vyzněním..

Muž na Měsíci (1999)

Tak teď jsou ve mně hodně zvláštní pocity...a to není čerstvě po shlédnutí. Kdykoli si vzpomenu na jakoukoli scénu z Muže na Měsíci, pořád nevím, co si o tom všem vlastně myslet. Po celou dobu jsem zmatena podobně jako obecenstvo Andyho a nedovedu moc pochopit jeho humor. Zároveň v něm vidím postavu smutnýho člověka, což se ke konci filmu násobí. Přibývá tam emocí a hlavně nad koncem zůstává viset otazník...další výborná ukázka toho, jak neobyčejné věci pan Forman stvořil, konkrétně v tomhle případě natolik originální, až to asi nedokážu zachytit tak, jak to má být pochopeno... A co se týče ohodnocení: vím, že by si to svojí výjimečností a kvalitou zasloužilo čtyři hvězdy, ale nemůžu je dát, protože se mě to až tolik nedotklo, třeba se jednou na to podivám znovu, v jiným rozpoložení a uvidím i mezi řádky...

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Celkem kýčovitá americká romanťárna s mým neoblíbeným Willem Smithem. Jsou tam ale i vtipné momenty a je pěkný si uvědomit, jak je kolikrát jednoduchý a (skoro přes kopírák) ohromit ženskou, spousta věcí je tam reálných:-D Myslím, že i spousta "baličů bab" využívá rad, které Hitch šíří a zároveń že řada chudáků bude tyhle rady zkoušet, jestli to funguje:-D Není to film, co bych si chtěla ještě někdy pustit, ale dalo se na to dívat..:-)

Gran Torino (2008)

Zůstávám opařená a uvažuju o tom, kterej film vyšoupnu ze svojí desítky nej filmů..Už hodně, hodně dlouho jsem po skouknutí filmu neměla pocit, že jsem viděla něco zatraceně krásnýho a vyjimečnýho, snad když jsem viděla Zelenou míli před pár lety..Gran Torino mě opravdu zasáhlo, ještě teď mám navlhlý oči a takovou zvláštní náladu..Clint mě dostal: úúúžasnej dědek, co nenávidí hromadu věcí a lidí, ušklíbá se a čuří na hnilobnej svět okolo a o to víc na svojí rodinu, která je toho zářným příkladem..a dává to všechno najevo nádherně přímym způsobem. Jeho změna během filmu, hlavně teda postoj k "rákosníkům" (všechny jeho přezdívky a hlášky nemaj chybu, člověk se skoro pokaždý, když otevře pusu, směje jak blázen:-)) je postupná, přirozená a...a...sakra, k popsání takovýho filmu ani ta čeština nestačí.:-) Slovo nádherná, dojemná není přesně to výstižný slovo. Už tady asi dost plácám, poněvadž jsem v euforii z nepopsatelnýho filmu s jednoduchým, ale dechberoucím příběhem, takže snad už jenom podotknu, že se dokonale Clintovi povedlo (a to jak režisérsky - v tom ta největší poklona, tak herecky) sloučit hloubku a lehkost, vtip...A už dost, protože slova to prostě neumí tak vystihnout, nejlepší je sebrat se a vyrazit do kina anebo jako já jako nedočkavec zhltnout to doma a pak zaraženě zírat na titulky a nechat si to všechno znovu kolovat hlavou..je to totiž geniální, aspoń z mýho pohledu:-)

Dobrodružství (1960)

Očekávala jsem od toho mnohem víc..a myslím, že potenciál v sobě tenhle snímek rozhodně má. Jakým směrem se to ale začne ubírat, není pro mě to pravé a konec není vůbec překvapující..další žena, co se nechala oklamat, což se dalo už předem očekávat. Díky tomu ani nemůžu cítit s hlavní hrdinkou empatie...škoda, atmosféru to má hezkou a začátek vypadal slibně.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Je to tak blbý, až se člověk musí smát:-D Dva mimózní tragédi, úplně zcestnej příběh, typicky americký herci do trapných komedií, ale přesto přese všechno super dialogy a hromada vtipných scének..výbornej uvolňovák:-)

Baba na zabití (2003)

Teda, už dlouho jsem neviděla takovou pěknou komedii...baba je prostě dokonalá a líbí se mi, jak jsou útrapy manželů čim dál drsnější a tragikomedičtější:-D Ať si vzpomenu na jakoukoli scénku, zase mě chytá záchvat smíchu..tenhle styl humoru mi přesně vyhovuje, akorát by mě zajímala verze s titulkama, tahle mi místy občas nesedla, ale to je jenom detail, protože jsem po celou dobu královsky bavila:-)