Saw 2 (2005)

Nedá se nesrovnávat s jedničkou - sílu mají oba dva filmy, ale jednička mi přeci jen víc sedla víc v tom, že tam není tolik brutality, ale psychologie..nicméně mě to opět dostalo a konec perfektně šokující..jenom nevim, jestli má smysl se dívat na další díly, kde má přibývat brutality..to už tak nezasáhne, jenom se zkřiví obličej = poloviční zážitek

Žhavé výstřely 2 (1993)

Naprosto zničující!! Jednička byla perfektní, ale oproti dvojce v mých očích trošku pokulhává..obzvlášť scénky parodující Ramba nemají chybu..a obdivuhodný je, že si pan Crenna zparodoval sám sebe - zkrátka královská zábava, jeden gag za druhým:-)

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Chjo, co víc k tomu dodávat než že jsem byla ke sledování příběhu o skutečných lidech a "kreslounech" přemluvená..a divim se, že jsem to dokoukala..animáky prostě e-e-e...

Memento (2000)

Dostávám se ke komentáři po druhým shlédnutí a možná, že je to dobře..jenom jsem si totiž mohla ověřit, jak geniální Memento je. Díky tomu, že konec není už takovým překvapením, jsem si mohla všímat náznaků vedoucích k hlavní pointě už od začátku, takže mi spousta maličkostí mohla sepnout. Teď se ale vraťme k samotnýmu úvodu a vůbec jedinečnosti natočení filmu...už úvodní scéna způsobí, že všechny myšlenky, co se mi doteď hnaly hlavou, zmizí a já uhrančivě sleduju, jak bledne fotka a povalující se kulka vzlétne zpět do hlavně..mám ráda filmy, kde děj neběží podle plánu, a tak mi v tomhle ohledu Memento perfektně sedlo - děj probíhající opačně a lze ho pochopit jenom častým opakováním scén, aby divák pochopil - super! Ve druhé polovině filmečku se to teprve začíná hezky rozjíždět, byla jsem rozpolcená, kdo že je vlastně záporák a netrpělivě jsem čekala na další pasáže s Leonardem a jeho neexistující krátkodobou pamětí....skvěle propracovanej film, který rozhýbe divákovy mozkový závity:-)

Disturbia (2007)

Slušnej thriller s dobrým námětem, který u mě ale klesl tím, že působil tak zatraceně americky:-D Nejlepší výkon předvedl samozřejmě David Morse, chvilky napětí se díky němu naskytly, sem tam do toho troška pobavení, ale jinak průměr;-)

Mechanický pomeranč (1971)

Předně musim vyjádřit svůj osobní dojem, že pro mě sledování tohoto filmu bylo hodně náročný po psychický stránce..jakožto člověk, co má absolutní odpor k násilí, se mi většina záběrů těžko snášela a během filmu se mi vůči hlavní postavě vytvořila silná averze, tudíž jsem asi nemohla tolik prožít dost důležitej faktor manipulace s jedincem pomocí politiky, negativní působení vědy..to všechno bylo až v pozadí vedle pocitů hnusu, opovržení, i toho, že jsem tragický osud Alexovi přála..Všechno, co se ve filmu odehrávalo, jsem silně prožívala a chvilkama bylo až děsivý, jak se povedlo to všechno autenticky natočit. Mechanický pomreranč má svojí specifickou atmosféru a herecký výkony jsou obdivuhodný..nedovedu si představit člověka, ve kterým by to nezanechalo silnej dojem - ať už zápornej, nebo kladnej..a v tom je ta jedinočnost

Umírající zvíře (2008)

Nádherný snímek pojednávající o kráse, mládí vs. stáří, a samozřejmě (co je hlavním motivem) o vztahu mezi postarším pánem a okouzlující mladicí. Důležitým faktorem tady hlavně je skutečnost, že onen postarší pán byl celý život v podstatě donchuanem a skutečnýho citu se bál, utíkal před ním..a mladá kráska coby Penelope Cruz taky není klasickým příkladem povahy, co si drtivá většina představí pod pojmem "mladá a pohledná" - má svojí hloubku, zajímá se o umění (stejně jako hl. postava David) a nehledá v životě krátkodobý pomíjivý vztahy... a tady právě začíná narůstat zeď, to je ovšem teprve začátek. Jakmile je tenhle zádrhel pryč a David se nám snad poprvé skutečně zamiluje, začíná mít vůči Consuele majetnický vztah, je jí skoro posedlý...strašně se mi líbí scény, kde není potřeba nějakých zdlouhavých dialogů, kde je krásně vidět souznění těchto dvou postav - nehledě na věku. Příběh Umírajícího zvířete určitě bourá předsudky, kterých je i v dnešní "pokrokové a moderní" době plno a to se mi líbí..celé je to natočeno velmi citlivě a závěr posunul film ještě výš...málokdy se mi poštěstí, abych shlédla romantický film, co dovede opravdu něco říct, není to tuctovka a nemá sladký happyend, jak to tak s odstupem času vidím, při druhým shlédnutí asi stejně dám 5*

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Geniální zábava od začátku až do konce! Styl, jakým je příběh rozmnožování pozemšťanů vyprávěn, úžasný! Postavičky v podobě atletů a překážek představující spermie - naprosto dokonalý! Vylíčení vztahu dvou lidí a jeho průběhu - nedovedla bych si představit lepší způsob, jak to vyjádřit...a ta dávka humoru a nadhledu, s jakým je to všechno natočeno, mi naprosto sedla...a nejlepší je, když si v určitcýh situacích v reálným životě vybavíte jistý scény ze Sexuálních praktik pozemšťanů, to je teprv potom k popukání:-D

23 (2007)

Opět se dostávám do stavu, kdy absolutně nechápu hodnocení většiny uživatelů...málokdy mě dovede thriller tak vzít, že se odebeřu do jinýho světa a "splynu" s hlavním hrdinou...Dostatečná dávka napětí, originality příběhu, autentičnosti hlavní postavy....zkrátka perfektní! Takhle si přestavuju thriller, co v diváku něco zanechá a nenechá ho ani jedinou chvilku v pocitu, že by se nudil:-)

Ďáblův advokát (1997)

Tak tady netřeba uvažovat, zda picnout plnej počet bodů..Al Pacino je neskutečnej, dokázal mě přenýst do svýho světa, naplno jsem se ponořila do úvah nad mravným a hříšným chováním, nad svůdným lákání našeho "dábelskýho já" vlastně v každodenním životě, kdy má snad každej člověk občas touhu porušit pravidlo, nechat se unýst současným rozpoložením a nechat rozum někde v dáli za sebou.. Keanu Reeves taky zazářil a změna, která se odehrála s jeho filmovou partnerkou, byla taky úžasná..a jako třešnička na dortu byly závěrečný dialogy, kdy vylezla na povrch pravda - obzvlášť řeč Al Pacina o Bohu a neřestech byla naprosto strhující, a já pomyslně tleskám:-)