Marian (1996)

Mariana mi doporučila kolegyně z oboru (sociální sféra) s tím, že se po skouknutí krásně ukáže, kolik empatie a inteligence člověk má a já si dovedu představit řadu lidí, který by prohlásili: "Nojo, typický, všechno jedna pakáž a my abysme si to vyžrali" a vůbec nepochopili poselství tohoto filmu. Marián je až děsivou ukázkou zahnilé ústavní výchovy plný násilí, řevu, příkazů, bezcitnosti, ,pomsty... a neuklidňuje mě, že je to nějakých pár let zpátky, protože někde to takhle ještě chodí. Sice to jde postupně nahoru, standardy kvality nasazují podle zákona nějakou úroveň, ale bude přeci jenom ještě nějakou dobu trvat, než se změní obecný povědomí v lidech... už jenom pomyšlení, kam se řada dětí v podobný situaci jako Marian mohla dostat, kdyby měli to základní - a to je respekt, zázemí, láska... hodně silný film.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Zvláštní podívaná..rozhodně to není úplně šálek mojí kávy, ale rozhodně to něco do sebe mělo. Zajímavý námět i ztvárnění, za to určitě body do plusu. Zvrtávání do avantgardy mi zas až tolik nevadilo, ale na konci to bylo už moc, připadalo mi už přehnaný a posunulo to první část filmu, která mě docela zaujala, do jiný roviny. Na můj vkus až moc šílený a fantaskní.. no a Johny udělal radost :-)

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Pěkná procházka do právníkova svědomí a vůbec fungování systému... Ve flimu je řada silných momentů, který Al Pacino podtrhuje svým skvělým výkonem a vrcholí na samotným závěru - úžasný monolog! Bylo zase po určitý době fajn skouknout film z přelomu 70. a 80. let, kdy oholení hlavy znamenalo, že něco není v pořádku :-) A co se týče těch "vtipnějších pasáží", tak mi vůbec nevadily, naopak to pro tak silnej film bylo příjemný odlehčení..let ve vrtulníku a svačinky na římse neměly chybu;-)

Dravci (1999)

Bravurní horůrek, co se ke konci zvrtává ve výbornou komedii :-D Možná je na to potřeba trošku zvrácenější smysl pro humor, ale celkem mě potěšilo, když jsem film sledovala na metalovém festivalu, že se skoro všichni okolo mě ve stejných scénách smáli...z čehož se možná dá vyvodit závěr o fanoušcích tohoto stylu..:-P První polovina je mrazivá, navíc se nedá neobdivovat herecký výkon Roberta Carlyle... neříkám, že bych si to s oblibou pouštěla doma, ale je to rozhodně originální film, kterýmu ráda po zvážení dám 4*

Všude dobře, proč být doma (2009)

Ha, zase po delší době film, co mi krásně sedl do vkusu :-) Nen tam snad jediná věc, co by mi neseděla - příběh o nádherným vztahu dvou lidí, co hledají to pravý místo pro život zažívající spoustu pošetilých příhod, není to nijak přehnaně vážný, ani přiblblá romantická komedie, ale příjemně odlehčený film s tématikou vztahu a životních hodnot, což já velice ráda. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých příhod, co páreček během svých cest zažil, přesně jsem si říkala, že je život některých lidí naprosto pošahanej, až se tomu nechce věřit, ale připomnělo i moje vlastní zážitky :-D Je tam spousta krásných momentů, ze kterých plyne jednoduchá ještě krásnější myšlenka, a to, že není až tak podstatný, kde se člověk nachází a co má okolo sebe za věci, ale že je vedle něj člověk, co ho vždycky podpoří a může se na něj spolehnout, do toho navíc zakomponovaný očekávání novýho tvorečka, kterým se ze vztahu stane rodina... až mě to dojímalo :-) Mám tyhle filmy ráda..

Čarodějův učeň (1977)

Další mezera ve vzdělání doplněna! Sice jsem se na to moc netvářila, když jsem si přečetla žánrové zařazení - předsudek hned začal hlodat.. nechala jsem se ale unést skvělým ztvárněním a originálním příběhem. Divák se lehce nechá vtáhnout do děje, navíc je úžasný, v jaký době tahle hororová pohádka vznikla, když si vezmu, jak je skvěle zpracovaná. Na čarodějův smích se jen tak nezapomene :-)

Alenka v říši divů (2010)

Abych pravdu řekla, tak jsem do kina šla spíš ze zvědavosti s tím, že to nejspíš nebude nic pro mě. Pohádka a ještě k tomu fantasy, pche! Pěkně jsem se ale mýlila - Alenka na mě zapůsobila. 3D bylo zpracováno naprosto dokonale, všechny postavy měly něco do sebe a já se nechala krásně vtáhnout do děje. Prostředí říše divů bylo naprosto úchvatné - od lesa přes jednotlivá zvířátka až k okouzlujícímu kloboučníkovi a odpouzující krvavé babě :-D Johnny zkrátka nezklamal - i přes šílenej vzhled působil prostě roztomile..dokonce i Alenka, která mi ze začátku moc nesedla, si získala moje sympatie. Nelitovala jsem, že jsem si mohla film vychutnat pěkně ve velkým, bylo to moc příjemný pohádkový odpoledne...:-)

Spalující touha (1999)

Film s neopakovatelnou atmosférou a úžasným hereckým výkonem jak Toma Cruise, tak Nicole Kidman. Byla jsem mile překvapená, že víc než perverze jsem se dočkala psycho scén, kdy jsem skoro nedýchala. Originální je i ta úžasná náhoda, na kterou se pak nabaluje celý řetězec událostí..to všechno podrthuje hudba k tomu všemu dokonale sedící. Závěr je skvělou tečkou, nicméně i přes všechny klady tomu z mýho pohledu ještě něco chybělo, takže 5* to nebude.

Lupiči paní domácí (2004)

Skvělá a originální zábava s ještě originálnějšími postavami...Tom Hanks přesně podle očekávání exceloval - jeho intelektuální průpovídky prokládané specifickým uchechtáváním jsou zkrátka k sežrání :-) Celý film na mě zapůsobil stylově - už od počátečního gospelu přes barvitý děj až po gradující konec. Moc ráda se podívám někdy znovu :-)

Pevné pouto (2009)

Opravdu zvláštní filmeček..nejvíc oceňuju originalitu natočení - ještě jsem téma smrti, pomsty a bolesti neviděla takhle zpracovaný... svět po smrti, kterým se malá Susie procházela, byl úžasný a hlavně se mi líbily scény, kdy se měnilo jeho prostředí (např. vlnící se louka měnící se pozvolna ve vodu), ale je fakt, že některé záběry se mi zdály až moc přeplácané, působící jako kýč. Samozřejmě perfektní výkon předvedl Stanley Tucci, o tom není pochyb - věřila jsem mu všechno. Ale docela mě zklamal závěr, působil na mě spíš úsměvně. Možná právě to způsobilo, že jsem po skouknutí necítla žádné extra nadšení. Rozhodně jsem ale byla plná zajímavých dojmů, které doznívaly ještě druhý den..