• Pohádka

Proroctví (2009)

Myslím, že to není poprvé, co jsem viděla, jak se Nicolas Cage snaží zachraňovat svět, a opět mi to přijde dost příšerné. Jedno klišé za druhým... Nicméně, oceňuji nápad s čísly!

Číslo 9 (2009)

Animace pěkná, ale příběh mě moc nebavil. Díky bohu, že měly hlavní postavičky tak jednoduchá jména, jinak bych si z filmu neodnesla ani to :D

Otec prasátek (2006) (TV film)

Hodně jsem se bála, jak zde bude předvedena postava Smrtě, ale rozhodně mě to nezklamalo! Tato zfilmovaná kniha se mi líbila víc než předchozí Barva kouzel, ale pro náhodného diváka asi spousta věcí zůstane nepochopena. Ale pro nás Pratchettovce to rozhodně nemůže být zklamání.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Vcelku zdařilé zpracování, některé postavy (např. Dvoukvítek) se opravdu povedly, jiné už tolik ne. Ale celkově bych udělila pochvalu za jen málo zprzněné zfilmování těchto knih. (Takových moc není)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zatím velmi slibný seriál. Vizuální stránka je naprosto úchvatná, herecké výkony skvělé a úvodní titulky nepřekonatelné!! Po shlédnutí poloviny třetí řady musím jen nadále souhlasit s tou vší dokonalostí a úchvatností. Opravdu se mi ještě u žádného seriálu nestalo, že by pokryl tolik emocí, jako Hra o trůny. Dokonalí herci, dokonalá hudba. Ale hlavně- DOKONALÁ PŘEDLOHA! Jsem tam neuvěřitelně ráda, že ji nikdo nezprasil a seriál je důstojným ztvárněním knihy!

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Tenhle seriál mě dostal! A z každé zoufalé manželky bych chtěla mít něco... Chtěla bych umět vařit jako Bree, být taková matka jako Lynette, být trochu šílená jako Susan a mít tolik šatů jako má Gabi :)

Obřad (2011)

Filmy tohoto žánru moc nevyhledávám, ale lákal mě Hopkins, který mi nakonec nepřipadal moc herecky výrazný. Zbytečně dlouhé, plus je tentokrát to, že je to podle skutečné události.

Spartakus (2010) (seriál)

Dobře natočený seriál, hodně krvě, sexu, přetvářky, svalnatých chlapů, nahých žen a vulgarismů. Nikdy nevíte, kdo je na čí straně a kdo komu vrazí dýku do zad. Ale bohužel tomu chybí něco, co by mi nedovolilo spát a co by mě nutilo se hned podívat na další díl.

Méďa Béďa (2010)

Dost slabý film, herecké výkony na nule, ani tam nebylo moc příležitostí se zasmát. Myslím, že tohle nemůže snad bavit ani děti.

Květ pouště (2009)

Emočně hodně silný a hodně drsný film, bohužel až příliš roztahaný. Některé scény mi přišly naprosto zbytečné, jiné jsem naopak postrádala. Doplněno skvělou hudbou.