VALL-I (2008)

Obdivuji, že to do člověka vnese hloubku i bez jakýchkoliv dialogů. Pixar se holt vyzná ve vyjádření emocí pouhými detaily a to posouvá film do nových, zajímavějších sfér.

Máme rádi velryby (2012)

Mám moc ráda filmy o zvířatech, ale tento byl podle mě samoúčelně slazenej i přesto, že se odkazuje na skutečné události. Vývoj filmu a happyend je typicky americkej, co se vidí v každém obdobném snímku, až mě to navádí k tomu, že je tam víc režisérských prvků než těch, které se skutečně staly. Bohužel, kdyby si to odpustili a víc se jelo podle toho, jak to bylo, možná by se to člověka u obrazovky více dotklo.

Není úniku (1998)

On je tenhle film i přes všechnu filmovou špatnost celkem zajímavej. Má své kouzlo a pro mě lepší 3*.

Tohle je ráj (2012)

Nápad, udělat komedii na tohle téma, měl celkem slušný potenciál. Ale Wain se ho zhostil strašně. Nejhorší, co se může stát u komedie je to, když není vtipná.

Gladiátor (2000)

Miluju tenhle film. Russel Crowe ve své (pro mě) nejlepší roli. Velmi dojemný, uvěřitelný příběh, který i přesto, že neskončí nejlépe, lepší pocit bych z něho mít nemohla. Ač historické filmy přímo nevyhledávám, tohle si málokdy nechám ujít a nebráním se opětovnému shlédnutí. Velkou zásluhu na vyjímečnosti tohoto snímku má samozřejmě Ridley Scott, je to borec tento pán.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Průměrný film s průměrnou zápletkou. Na komedii ne moc vtipných scének, na romantiku málo romantický. I když pořád lepší než přesládlé konce. Přesto je to film, který neurazí, nenadchne.

Životní jistoty (2001)

Ze začátku trochu chaoticky podáno, ale postupně do sebe vše začíná pěkně zapadat a člověk si film vychutná do konce.

Stud (2011) odpad!

Tak to jsem zase jednou úplně mimo, bohužel pro mě mě zlákalo vysoké hodnocení, ale já se nesmírně nudila... Film mi neřekl nic, nic ve mě nezanechal, měl nehorázně dlouhé stopáže, které i kdyby se zkrátily na pětinu, stihla bych se u nich nudit. Připadám si trochu jako blbec, že nesdílím nadšení s ostatními, asi jsem se do toho honibrka nedokázala tolik vcítit.

Kůže, kterou nosím (2011)

Po delší době skvělej Banderas. Bez jeho charisma by to bylo o hvězdu slabší. Nicméně Pedro je dobrej úchyl.. v dobrém slova smyslu.

Kronika (2012)

Sci-fi tohoto typu mám ráda. Skvělé efekty a ani kamera tomu neubírá. Jsem zvědavá, jak se Josh Trank zhostí Fantastické čtyřky. Každopádně tímto filmem má velmi dobře našlápnuto.