Hon (2012)

Dánové se rozjíždějí! Kvalitní severské filmy mě baví. Bohužel u nás mezi širší veřejností nejsou tak profláklé. Doufám jen, že si amíci nevyrobí nějaký remake v angličtině, většinou podobné filmy zničí.

Zmizelá (2014)

Kdyby mě Fincher nedokázal tak strhnout zpracováním děje a ze začátku atmosférou, bylo by hodnocení daleko nižší. Scénář, tím pádem knižní předloha, má hrozně děr a docela bijí do očí. Chování postav je často nelogické. Nechci, aby to vyznělo zaujatě, ale je hrozně vidět, že to psala ženská.

Captain America: První Avenger (2011)

Zas tak špatné to nebylo. Takový klasický nutný první film série. Největší slabinou je hlavní záporák, který neni nijak zábavný a zajímavý.

Na hraně zítřka (2014)

Tak tohle byla jízda. Jednoznačně zařazuji mezi mé nejoblíbenější sci-fi. Na pořádný akční nářez, s kvalitním příběhem a výborným obsazením, jsem čekal dlouho a ono stále nic. Oblivion to loni krapet zachránil, ale nebylo to až tak super, jako Edge of Tomorrow. Návod, jak vyrobit tak neskutečné obrazové porno, je jednoduchý. Vezměte film Groundhog Day, přidejte hodně robotů a mimozemšťanů, hlavní roli přidělte Cruisovi a nabušený kočce (co musí být bloncka, jinak to prostě nejde) a máte film, co vám vydělá pěknej balík.

Terapie láskou (2012)

Lawrence hraje poslední dobou pěkně zvrhlé ženské (American Hustle) a to mě baví. Budu dělat, že jsem ten konec neviděl, abych mohl dát 4*, páč mě ještě teď bolej zuby, jak to bylo sladký.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Předchozí díly jsem neviděl, a po záporných ohlasech na trojku, jsem čekal příjemné béčko, které ničím nenadchne, ale ani výrazně neurazí. Přeci jen zvládnu nějaké to béčko se Seagalem a občas se i bavím. Toto pánové, toto však byla extra nudná, slátanina o ničem. Milionkrát stejná akce a vyčpělé dialogy. Jeremy Clarckson by natočil složitější zápletku s méně výbuchy. Už to není nadsázka, ale prostě nudoskvoucí, dvouhodinová nuda. V podstatě nevím ani o čem to bylo a doufám, že i ten poslední zbytek, co mi uvízl v paměti, brzo zapomenu. Nejvíc ze všeho mě štvala chaotická kamera, neustále zabírající detail Stallonova xichtu.

Payback: Straight Up (2006)

Chyběl mi tu voice over a nový závěr, oproti staré verzi, byl suchej. Na druhou stranu hodně věcí dává mnohem větší smysl, rozhodně je dobré vidět obě verze filmu.

Metallica: Through the Never (2013)

Perfektně natočený koncert, ale zbytek? Vedlejší příběh je zbytečnost sama. Ke všemu se snaží tvářit výjimečně, přitom je spíše hloupý.

Čarodějnice školou povinné (1998) (seriál)

Stačilo více snahy, víc proslavit předlohu a Harry Potter se mohl zahrabat. Bohužel, co si budeme povídat, Harry nás baví víc.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Snad i tim drátem do oka je lepší pocit, než se koukat na ulici. Uporornění: Sledování seriálu způsobuje rakovinu vám i vašemu okolí.