The Program: Pád legendy (2015)

Jak přesně popsat atmosféru filmu? Impotentní, ano, tak je to správně. Snímek je strašně chladný a umělý. Pasáže ze závodů vypadají děsně a celé obrazové pojetí mi prostě nesedělo. Příběhově také nic moc, nedokázal jsem do filmu proniknout a proplouval jsem na povrchu. Režisérsky špatně uchopené, přitom šlo z tématu vyždímat víc. Divný snímek a docela mě to zklamalo.

Nepřítel před branami (2001)

Na film jse koukat dá, ale je postavy a děj je hrozně černobílý a americký. Navíc nevím jestli jsem koukal na nějakou poangličtěnou verzi, ale hrozně mi vadí, když ve válečných filmech mluví němec a rus anglicky, navíc se snaží napodobovat přízvuk.

Správní chlapi (2016)

Russella a Ryana mám docela rád, tak jsem se na jejich společný film těšil. Nečetl jsem žádné komentáře, žádný trailer jsem naštěstí neviděl (ten prozradil zase vše) a ani jsem nekoukal, o co se zhruba jedná. O to víc jsem byl překvapený. Docela originální zápletka a navíc poměrně vtipné vtípky, které nezabředávaly do trapnosti. To se u amerických komedií podobného typu moc často nestává. Dávám plný počet, protože to není super očekáváný film, přitom mě mile potěšil a překvapil.

Kobry a užovky (2015)

Mnoho poprasku, proto jsem asi čekal víc. Pro mě to bylo prostě průměrné, něco tomu chybělo. Asi že film nechává hodně otázek, celý pluje tak nějak v neutrálu a chybí mu silnější moment.

Malý princ (2015)

Škoda, že otrocky nepřevyprávěli knihu a přidávali další příběh. Animace s prostředí Malého prince je dokonalá, výtvarné pojetí originální, ale zároveň ctí předlohu, proto by si zasloužila svůj film bez malé holčičky a 3D animace.

Mládí (2015)

Ne mě to bylo až moc roztahané. Klidně bych to zvládl kratší o 30 minut.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nikdo nic nevymýšlel, nepřekombinovával, nepřidával zbytečné postavy, nenarval film zbytečnými cgi triky. Takové milé vyspělé dílo, které nadchne především fanoušky prvních Star Wars filmů

Osm hrozných (2015)

Ani mi to nepřišlo tak dlouhé, 3 hodinky utekly jako voda a já se pekelně bavil. Samík válel a Tarantino zkoušel, co divák ještě snese. Vše podtrženo pěknou řádkou easter eggů na ostatní tarantinovky.

Interstellar (2014)

Na Nolanových filmech poslední doby mi prostě vadí, že se tváří jako super vědecké, ale nejsou, je to v podstatě snůška blábolů založená na obecně známých a přežvýkaných principech. Navíc z nich často cítím bezohlednou honbu za výdělkem. Nevím jak tento pocit přesně popsat, ale jednoduše nám Nolan americkým způsobem naservíruje to, co divák chce vidět. Americkým způsobem rozuměj tak, aby si divák dozajista všiml. Jako příklad uvedu křečovité odkazy na 2001: Vesmírnou odyseu. Jinak dílo víc hanit nebudu, protože jsem se pobavil. Zajímavá je Nolanova představa blízké budoucnosti.

Gravitace (2013)

Celou dobu mě štvalo, jak je to strašně přitažené za vlasy, přitom se to tváří jako realistické. Jinak na oko pěkné.