Battlestar Galactica: Plán (2009)

Film určený pro ty, kteří mají v kůži seriál BSG, jiní se nechytnou - není čeho. Ale pro ostatní je to velice kvalitní vyplnění mezer v příbězích modelů cylonské strany.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Celkový pocit? Klady: Zajímavý a promyšlený seriál, dobře protkaný povětšinou velmi nečekanými situacemi, což se musí ocenit. Klišé se však zcela vyhnout nedá, s tím se ale počítá a na mých výsledných vahách to není nijak zvlášť zatěžující. Jiným plusem jsou propojující webisody včetně vynikajících doplňujících filmů (The Razor & The Plan) - invence, jakou jsem u jiných seriálů ještě neviděl a považuju to za velkej bonus. Co se však musí vytknout jako negativum je ta kupa otázek, kterou nám autoři po season finale nechali, ať si je přebereme sami. Jak se série ženou ke svému konci, je to čím dál tím víc uhozené a naplněné věcmi, nad kterýma jsem kroutil hlavou. Hummery na Caprice? něco-jako-MP-5 ve standardní výzbroji? 3 000 let vývoje a oni se zmohou na nějaké skokové lodě a stíhačky s kulometama?? Cylonští roboty - vrchol techniky?? Vobyčejnej T-101 by zmáknul 50 centurionů a k nim jednoho těžkýho raidera jen tak z cviku!! A mohl bych pokračovat. WTF!!! Tohle jsem dost dobře nepochopil. Co víc - ve finiši 4. řady je to dost šmrnclé nějakým tím vyšším zásahem či nadpřirozenem, nevim jak to lépe popsat. A to je věc, kterou prostě v čisté sc-fi zavrhuju. Nejvíc extrémní (a to jak kladně, tak záporně) je závěr, to jsem valil bulvy ještě hodně dlouho. Celkově tedy ok, beru to. Ale některé podivnosti, které nám byly předloženy, ty prostě nemůžu skousnout. Tedy "pouze" 75%. Btw: jsem skalní příznivec SG1, pro sci-fi mám slabost.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Po dlouhém pětiminutovém rozhodování je to skutečně můj nejoblíbenější film všech dob. Nejen kvůli žánru a příběhu atd, ale už kvůli tomu, že jsem pyšným vlastníkem extended DVD, kvůli kterýmu jsem tehdá vyběhl před šestou hodinou ranní a navíc v neděli, to aby mě ho v trafice nevykoupili.

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Jako další boční dovysvětlení k seriálu to posloužilo dobře, o tom žádná. Na druhou stranu mi to ale přijde dost patetický. Bacha SPOILER! Navíc - skrze série BSG Adamovci nedaj na flotilu dopustit, život civilisty nade vše. A teďkon by Lee - zrovna on - poručil své milé Starbuck spáchat sebevraždu? Ale no tak...75%

Hlubina (2002)

Na tenké hranici mezi ***a****. Vcelku nijak extrémní provedení, ale to mystično není úplně špatné. 70%

xXx (2002)

Ta třetí * je pro nekončící invenci amerických tvůrců co se týče geografie a vůbec českých poměrů. No a když už donutili vzlétnout půlku naší armády ... 55%

Únik z Alcatrazu (2001) odpad!

Nejdřív jsem se rozhodoval, zda dát * alespoň za Clarka Kenta, ale do očí bijící tupá zhovadilost (i přesto že se jedná o TV film nebo videofilm, do tohodle moc nevidim) velí čelem k odpadu. Proč se na to proboha jenom dívám, snad v rámci zocelování nervů.

Stupeň 7: Konec světa (2005) (TV film) odpad!

Nepřekvapující výkon, stačila mi první část. Ani to není k breku jako spíš k smíchu.

Ledově ostří (2007)

V půlce jsem to utnul. Takovejhle děsnej film může o sobotním primetimu vysílat snad jen tv Nova. Ferrel zklamání, Heder nesympatickej tragéd. Na hranici * a **, takže za slabých 30%. Dost dobře nechápu sympatie zbylého obecenstva, no možná jsem to měl přeci jenom dodívat.