Do naha! (1997)

Už dlouho jsem se takhle upřímně nebavil...jen škoda toho příliš uťatého konce. 80%

Motorkáři (2003)

Hodný motorkářský gang podporující místní charitu, dokonce s vlastním právníkem. Zatímco kluci závodí na hlavních ulicích, jindy aktivní policisté jsou zřejmě na koblize v kavárnách. Vrchem trochu milostných plků a "Iam your father". Docela pro smích. Ono to má nějaký děj? Jediné co stojí za hodnocení jsou asi ty nablejskané motorky. 20%

Kat (2004)

Poměrně slušně vydařené převedení hry na plátno, avšak nic extra navíc. Možná ale přeci něco: kdo neviděl terminátora, má zde v "Katovi" dobrou ukázku - hlavním postavám, ač jsou z masa a kostí, nijak nebrání v jejich konání pár kulek v těle, stejně tak nůž zaražený až po násadu, pád z pětimetrové výše na záda, několik ran z brokovnice do břicha (sice do kevlaru, ale zřejmě nového typu) atp. Ale jinak se člověk baví slušně 60%

Zardoz (1974)

Absolutně nevím, co mi měl tento film nabídnout, taky je však možné, že jsem ho nepochopil. Já v tom viděl jen pěkně ujetej tábor květinových dětí a v plavkách pobíhajícího osrstěného Conneryho. 30%

Jeď nebo zemři (2003)

Nefalšovaná telenovela plná černých krasavic a borců. Dokonalá nezámýšlená parodie na akční filmy vystlaná vším možným, od bullet time s dual barretas po milostné vrkání. Nejsem si jistej zda se smát nebo brečet, ten kousek ani nejde zařadit do béček, protože vytváří uplně novou kategorii ve své branži. Za osvěžující úchylnost a poněkud překvapivý konec dávám 35%

Poslední zůstává (1996)

Je jen pár podobných filmů, který se mohou tomuto vyrovnat. Akce, tempo, atmosféra a Bruce Willis. 80%

Vidláci (1997)

Ač to tak na začátku nevypadá, nakonec se z toho vyklube docela příjemnej relax. 60%

Město šílenců (1997)

U mě jeden z mála filmů, kde sedí označení drama. Docela je překvapující (a zvláštní), že žádná ze dvou hlavních postav nebyla dotažena do extrému, což jsem každou chvíli čekal (vlastně nedošlo k ničemu, co by jasně ukázalo na jednoho nebo druhého způsobem "to je ta záporná/kladná postava). Celkově to hezky ukazuje na mediální žumpy. 75%

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Sice mě překvapilo, až jak moc je to rádoby akční film (nebyl však v té značně odlehčené logice skrytý záměr?), ale k pobavení to stačí. Je tedy zbytečné se v tom více hrabat. Ale igeliťáci a tátovi rady jsou fakt dost dobrý. 55%