Výkupné (1996)

Gary Sinise by mohl fanatiky vytvářet jak na běžícím pásu. Kvalitka za 80%

Třinácté patro (1999)

Matrix s nižším rozpočtem. Víc to komentavat nemohu, protože jsem se -bohužel- trochu zamotal, už holt neudržim pozornost jako zamlada.

District 9 (2009)

Velice nekonveční sci-fi. Je to velmi dobře udělané, proti tomu žádná. Ale nemůžu překousnout ten laxní přístup světa k emzákům. Podle mýho názoru by po zjištění neschopnosti návštěvníků (dobře, zas tak špatně na tom nebyli) by byl jejich talíř rozřezanej (chápej: rozmontovanej do posledního šroubku) do tejdne a dvou hodin. A místo toho tam běhá pár vojáčků (je až neuvěřitelné, jak ti jsou výbavou podobní Combine a rebelům z Half-Life) a létá několik vrtulníčků, co zatýkaj chudáky kreveťáky. Emzáci si veselej tahaj po kempu svoje energetický puštičky a stavěj robůtky co by zmákly divizi baretů - a nikoho to nezajímá (taky to není úplná pravda, ale takovej z toho čpí dojem). Prostě mi chování světa přišlo děsně bizarní, člověk by reagoval dle mého názoru jinak - a nemyslím tím zrovna vrařdění typu "atomovku na ně" viz Den Nezávislosti. Ale rozhodně je to něco jiného, jsem zvyklej vidět. 75%

Rocky Balboa (2006)

Sylvester je snad jedinej z herců, na kterým jsou tak výrazně vidět přibývající léta. Není se však čemu divit, když v polovině jeho filmů chodil polonahej a člověk tak pozná každou vrásku. Nic to však neubírá na jeho výkonosti. Než jsem tenhle film viděl, měl jsem trochu obavu, co mi bude naservírováno, ale nakonec jsem byl silně překvapenej. Nutno podotknout, že pokud by se měl bít ve svých nejlepších letech s tím aktuálním (filmovým) mistrem těžké váhy, tak by ho rozerval na dva kusy a ani by k tomu nepotřeboval počítačový hodnocení. Rocky se fakt stal ikonou a může si dovolit to svoje lehké filozofování. Celá série není jen k pobavení, ale řekl bych, že působí (alespoň na mě) velice motivačně. A pokud bych se někdy vyskytl v Americe, tak moje první kroky by jistě vedly do Philadelphie vyběhnout si ty schody.

Náhlá smrt (1995)

Když se chce člověk pobavit a má rád JCVD, proč ne zrovna tohle? Docela solidní filmek, který se odehrává -dost neobvykle- na zimnm staďáku v Pittsburgu. Až na pár míst, kdy člověk může lehce zakroutit hlavou (logické chyby), to prostě jde. 65%

Žhavé výstřely (1991)

No, někdy mi to přišlo děsně trapné, ale zase jsem se dostkrát mohutně zasmál. A to jsem to už viděl aspoň desetkrát. Kupa hlášek a narážek, to oceňuju. 70%

Rytíři nebes (2006)

Dvě třetiny filmu obsahují vyváženou dávku nefalšované US patetiky a romantiky, ve zbylé části však patetika válcuje všechno, co se tak slibně vyvíjelo. Na druhou stranu, ještě jsem neviděl (doslova) takhle dobře propracovanej film co se týče letecko-válečné tematiky z období 1.světové války. Takže výše uvedené se dá prominout. 70%

Lovci lvů (1996)

Nádherná výprava a scenerická hudba, dobře převyprávěný příběh. Nejvíc potěší absence rušivých prvků. 80%

Coach Carter (2005)

Oproti jiným filmům se sportovním námětem je tento skutečně věrohodný, precizně udělaný a hodný shlédnutí. 85%