Kniha přežití (2010)

Nebyla to zas taková katastrofa, jak jsem podle některých komentářů "na vrchu" očekával. Od filmu jsem nic extra nečekal, podíval jsem se na něj prakticky jen díky oblibě Denzela, a tak jsem si z toho zas tak moc zklamání neodnesl. Každopádně určitě musím dát za pravdu té drtivé většině, která tvrdí, že book of Eli promrhala dobrou příležitost být zajímavým snímkem - atmosféra je sice trochu "plochá" (šmarjá, to je ale divný slovo v tomhle kontextu, jenže líp mi to vyjádřit nepůjde, je mi líto :), ale to, co filmu ubírá nejvíce, je scénář - ach, kolik už bylo takových nadějných snímků, které zabily dementní či naprosto nezajímavé scénáře? V knize přežití se vlastně vůbec nic nestane a ani Denzel to neodtáhne jen čistě "na xicht", aby se to dalo s přimhouřením oka mlčky přejít. A když už jsme u toho chození... snímek vlastně nabízí takový nemastný, neslaný road movie s nesmrtelným pánbíčkářem a jednou fajn knižní minipointkou na konci. Holt i z vaření z vody vznikají filmy.

Nezastavitelný (2010)

Jedno velké klišé, které šlape jako hodinky. Fajn napínavá odpočinkovka, pro mě nic víc, nic míň. A proč ne.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

"...and how did YOU saw this moment?" Nechtěl jsem se nechat ovlivnit komentáři ještě předtím, než jsem seriál dokoukal, každopádně jak to tu teď čtu, říkám si, jak moc fajn je, že každý má úplně jiný vkus :) Každopádně k flashforwardu... "masově přijatelné" zpracování velice atraktivního tématu mě rozhodně uchvátilo, každopádně čím dále se seriál dostával za svou polovinu, tím více jsem ztrácel pocit, že do sebe vše zapadá tak, jak má. Snad právě naopak, jako by se objevovaly neduhy lostů, kdy se stále jen otevíraly nové a nové otázky a ty staré jako by se jen větvily na další, aniž by bylo něco uspokojivě vysvětlováno a uzavíráno. No a ten závěr? Ten byl v kontextu zrušení seriálu vyloženě nasírací :) Ale jinak se nedá říct, že by se neobjevila pěkná řádka velice silných momentů. Celkově mě Flash forward velice příjemně překvapil. Škoda, že se nedozvíme, jak by to scénáristé chtěli koulet dále. Jo a taky jste si všimli, jak jsou téměř všichni v ef bí aj mladí a hezcí? :P

Králova řeč (2010)

Velice zajímavá konverzačka, který by mi asi nebýt všech těch (právem proměněných) nominací na oscara utekla - A to by byla škoda. Během dvou hodin nejsme vlastně svědky téměř žádného děje, přesto nás herecká etuda Colina Firtha s Geoffrey Rushem dokáže udržet na židlích až do závěrečných titulků - alespoň tedy mě. Nemohu se ale ubránit pocitu, zda film přeci jen není trochu přechválený, nebo alespoň nadhodnocený. Ruku na srdce, pár hluchých míst tam také bylo. Ale kde není.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Od zkouknutí Kruhu originálu jsem strašpytel. Ale hroznej. A všechny horrorové počiny jsou pro mě nekoukatelné už jen proto, že se prostě nerad bojím. Každopádně Walking dead je seriál, který diváka zvládne udržet i bez toho, aby se půlku stopáže třásl za židlí a jen čekal, kdy zas něco "přijde". A přestože vlastně nenabízí vůbec nic nového, má něco, co mnohé takovéhle žánrovky postrádají - atmosféru. Možná také proto si může dovolit sérii, ve které se vlastně vůbec nic nestane. No a co, těším se na další.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Mimořádně atraktivní a emotivní téma ve filmu vždycky letělo. Navíc tady v kombinaci s velice přesvědčivým Pacinem nemohlo dojít k ničemu špatnému. Každopádně se nemohu ubránit myšlence, že se to všechno dalo zvládnout s daleko kratší stopáží a o nic zásadního bychom nepřišli - život Jacka Kevorkiana se přeci jen nenesl v duchu takových vylomenin jako třeba ten Larryho Flinta, přestože je svým způsobem mnohé spojovalo.

Zelený sršeň (2011)

Těšil jsem se. Těšil jsem se moc - možná snad právě proto mě to tolik zklamalo. Těch pár slušných vtípků jsme viděli už v traileru, hudebně nepříliš výrazné, na klasický akčňák zas trochu moc komediálně laděné... a do všeho ta Diazová, jak já ji nemám rád... nemluvě o tom, že tady byla - nemůžu si pomoci - prostě navíc a to úplně zbytečně. Christoph Waltz neměl dostatek prostoru pro to, aby to nějak výrazněji zlepšil, přestože byl právě on tím světlým bodem snímku - ale i kdyby ho bylo v Zeleném sršni více, na jednom se to přeci všechno stavět nedá, nekoukáme-li zrovna na nějakýho toho Indyho. Koukat se na to rozhodně dá, zas abych nehanil snad přespříliš - ale za to se hvězdičky nedávají, zvlášť když má člověk alternativu třeba v podobě Kick assu. Škoda.

Čtyři roční období pod vodou (2005) (TV film)

Úchvatné záběry, nenudící komentář a strhující životní koloběh... I pro nerybíře a "nefandu" vodního života zajímavá třičtvrtě hodinka. I o víkendu.

127 hodin (2010)

Ale jo, je to našláplý, to ne, že ne. Franco předvádí moc fajn výkon, jen je to celkově... tak nějak... prostě a jednoduše dlouhý. Zkrouhnout to na hodinu a o pěti hvězdičkách nemám nejmenších pochyb. Na druhou stranu, s člověkem to při myšlence, že se něco podobnýho opravdu stalo, poměrně zamává. Holt příroda a život je svině :) Každopádně ty emoce a síla vůle do mě tak nějak víc proudila z touching the void, mé osobní "žánrové" jedničky...

Armageddon (1998)

A to mám Bruceho rád... ale takhle.... takhle ne. (c) Vlastík Plamínek 2010