Zdrojový kód (2011)

Ze začátku to trochu vypadalo jako klasické "Na hromnice o den více" schéma v novém, akčním kabátku s Jakeovýma psím očima a snad i zbytečnou dějovou love linií, jsem rád, že se ze zdrojového kódu vyklubal zajímavý počin. Jen je pravda, že fláknout diváka pointou po tváři zhruba někde v polovině stopáže a pak to nějak nechat "doběhnout" asi není to pravé. Zvlášť s tím patosem na konci... Ale jinak to celkem šlape, hudba je přesně taková, jaká by asi v podobně laděném díle měla znít... celkově příjemné překvapení. Jen si myslím, že tak nějak zapadne do průměrna. Ale jinak určitě důvod, proč zas po delší době zajít do kina. A navíc - jak já jen miluju Veru Farmigu! I za ni pomyslná půlka čtvrté hvězdy navíc.

Jsem číslo čtyři (2011)

Novodobá pohádka o vymýtání šikany z amerických střední s love story podle učebnic haj skůl mňůzikálu v kabátku seriálu smallville, jen s dražšími efekty a dějem z traileru. Opravdu jsem to shrnul do jedné věty?

Tango a Cash (1989)

Klasickej oldskůl - chlapi jsou drsní, holky pohledné, zloduši slizcí... a scénář stupidní :) Když ale člověk přimhouří oči nad všemi těmi situacemi, kdy mají vězni u sebe ponechány vlastní pásky, kdy zloduši před jistotou výstřelu z pěti metrů volí pseudokaratistický souboj face to face s nařáchlým slyem... a kdy se deset minut filmu prohání v roji výbuchů po jakémsi rozoraném poli se zátiším typického zlodušského sídla všechny možné i nemožné vozy, samozřejmě s externě namontovanými samopaly, které do automobilu hrdinů buší tisíce kulek za zlomek vteřiny bez jediného viditelného účinku... Prostě a jednoduše - když člověk přivře oko a vypne mozek, tím druhým, otevřeným, se třeba může poměrně solidně bavit. Vždyť Sly i Russell byli tehdá ve formě.

Falešná láska (1999)

Podlě mě to prostě nefunguje. Ty vzájemné naschvály člověku přijdou zajímavé možná prvních dvacet minut... a pak už to jen a jen upadá a nevytrhne to ani ten pro americké romantické komedie netradiční konec....

Londýnský gangster (2010)

Ritchie to není, přestože by asi částečně měl být... Farell je kůl přesně tak, jak jsme u něj zvyklí... akorát averzi vůči Keiře jsem se ani po tomto snímku nezbavil a tak nějak se nemohu ubránit dojmu, že kdyby v celém filmu vůbec nebyla a jen se o její postavě třeba mluvilo, o nic bychom nepřišli - považme sami, o nějaké pseudoromantické dějové linii přece nemohla být řeč. I přes zajímavou roli Davida Thewlisa a snad především díky pochybnému konci šedivý průměr, utopený ve vlnách očekávání.

V síti CIA (2007) (seriál)

O tom, že i vaše neoblíbená učitelka výtvarné výchovy ze základky mohla být ve skutečnosti agentka, pracující pro vládu jako špionka. Nebo ve skutečnosti proti té vládě. Nebo vlastně pro ni, ale proti ní. A nebo... tak jako tak, téma studené války je neobyčejně silné a přestože se oficiálně obě velmoci do křížku otvřeně nepustily, historie barvitě ukazuje, že i tak muselo být veselo. A The Company je tak zatraceně dobrá minisérie, že tvůrcům i odpustíte postavy, na kterých se prakticky neprojevil zub času. Asi pravidelná ranní zumba.

Marley a já (2008)

Uaaa - to je teda totální hollywoodskej doják, útočící na ubulenýho diváka u závěrečných titulků se vším všudy... ale i tak to prostě nějakým způsobem funguje. A když vidíte to štěně, i pak starší "verzi" Marleyho... odpustíte snad tvůrcům i tu botu s tím, že přestože pejsek stárne, jeho pánové (a koneckonců ani děti toho moc neodrostou, především ten nejstarší, kterému by s ohledem na věk dožití retrívrů klidně mohlo být dvanáct, třináct...) jsou stále mladí a perfektně vypadající. Jinak je to ale komedie, netradiční tím, že to vlastně ani není zas tak stoprocentně komedie, alespoň tedy ne tím "klasicky humorným" způsobem. A i přesto, že se jedná o fajn rodinný film, ten konec vlastně ani moc fajn rodinný není... ale píše ho život, a většina těch, kteří se někdy museli rozloučit se svým zvířecím kamarádem, který byl dlouhá léta součástí jejich života, jistě potvrdí, že to k tomu prostě bohužel patří. Ať chceme, nebo ne. Lepší tři - a za to štěně 4* :)

Harry Brown (2009)

Michael Caine jede. Trochu jsem se obával takového toho klasického přerodu hlavního hrdiny z nenápadného človíčka na vraždící mašinu, odolnou veškerým ranám pěstí (či osudu), ve které se probudí dlouho zadržovaný dávný bojový výcvik a bla bla bla.... nestalo se a Cainova postava je přesně tím vetchým starcem, kterým se jeví. Jen ty zkušenosti... ty se nezapomínají. A to je dobře. Velké filmové překvapení s trochu přehnanými kulisami, ale Clintovi byste taky odpustili všechno možný, no ne? Mimochodem - potěšilo mě velice zajímavé zvukové podkreslení jen s minimem hudby.

Labyrint lží (2008)

Zoufale nudná "mozaika" jednotlivých příběhů. Tak se mi jevilo něco, co mozaikou rozhodně být nemělo. Příběh sice zdánlivě odsýpal, přesto nijak negradoval. Až na nijak výjimečnou pointu na konci vlastně snímek i přes hvězdné obsazení nepředvedl nic extra. A to (ovšem s výjimkou Marka Stronga) i po stránce hereckých výkonů. Pro mě tedy, především díky solidnímu hodnocení tady na csfd, zklamání.

Komando (1985)

jedním slovem klasika - škoda dalších slov...