Hitman (2007)

Je to takový Sapkowskiho Zaklínač, akorát bez vlasů - člověk, cvičený k zabíjení, akorát s nežádoucími emocemi. A takhle by to snad i fungovalo, kdyby si to nesnažilo hrát na něco víc, navíc za pomoci zbytečného vykrádání všeho možného i nemožného. I přesto některé akční scénky nejsou k zahození a když si člověk odmyslí tu hudbu, která mi fakt nesedla, na znuděné odpoledne se to určitě pustit dá.

TACHO (2010)

"Bacha, bacha, bude oranžová zmija čez horizont!" Absolutní souhlas s Enšpíglem - pokud nemám rád Helenku Vondráčkovou, neposlouchám ji. A stejné je to s osobou Landy a jeho filmy. Já mám jeho muziku celkem rád a tak jsem k Tachovi přistupoval tak nějak neutrálně - Kvaska taky nebyl žádný zázrak, ale soundtrack z ní si občas rád poslechnu. Každopádně co se týče tohoto snímku... je vidět, že si Daniel tak trochu splnil sen - natočil si film o rychlých autech a závodech rallye. Všichni vědí, že do toho vidí, že to za volantem umí a to se pak určitě točí jedna báseň, když má člověk tu chuť a nasazení. Blbý je, že i když je scénář sebeblbější, pořád tam musí alespoň nějaká jeho stopa být. A to tady prostě není. Jednotlivé dějové linky nejsou nijak propletené a dát tam onu vtipnou dvojici kradoucích angličanů vlastně jen kvůli závěrečné scénce je asi trochu zbytečné - krade to prostor hlavnímu příběhu, kterému je dáno zbytečně málo - vztah ústřední dvojice se nijak moc nevyvíjí a je pravda, že onoho adrenalinu a endorfinu v krvi tam mohlo být víc - těch pár záběrů z kabiny při závodě z pohledu řidiče bylo moc moc fajn. Ale jinak bych to až TAK moc propadákově neviděl - dobrých filmů o rallye moc není (vlastně neznám žádný, klidně mě poučte, rád mrknu), a byla to prostě výzva, která prozatím zůstala nevyslyšena. Ale i kdyby měl snímek vzniknout jen kvůli titulní písni, nebylo to zbytečné.

Rytíři nebes (2006)

Top gun se čtyřmi místo dvou křídel, u němců dokonce šesti, navíc se stylovými revolvery a kladívky! Od začátku to fajnově odsejpalo, Franco je sympaťák, z Rena na mě tak nějak až moc dýchala komediálnost jeho postavy, byť by tam asi zas tolik být neměla. Souboje jsou celkově moc fajn, akorát mi chvilkami některé z těch manévrů přišly na možnosti oněch strojů snad až příliš přehnané - ale kdo ví, rozhodně nejsem v tomto odvětví žádným znalcem. Ale jinak super oddechovka - snad jen ten konec, kdy už jsou všechny karty rozdané, jak tu někdo dobře poznamenal, by nemusel být až tolik natahovaný tou "nádivkou" před finální scénou.

Až tak moc tě nežere (2009)

No.. chápu, proč se točí tyhlety "sladké" snímky. i já jsem byl ve společnosti přítelkyně nucen pár z nich zhlédnout - a to včetně tohoto. Ale i v romanttické komedii se přeci dá vystavět nějaký příběh, něco se někam posouvá a tak. Tady bylo akorát neskutečné množství hvězd (Scarlett to moc slušelo, o tom žádná) v ještě neskutečnějším množství nefungujícího patosu. Radši se podívám na Nesvatbovy nebo Lásku nebeskou, kde všechno funguje daleko lépe. A člověk se pobaví i u jiných scén, než u těch, které už zná z traileru.

Pařba v Bangkoku (2011)

Ano, dvojka je odvar jedničky. Vlastně ani tak ne odvar, jako snaha o snad úplnou totožnost, jen v jiných prostorách. Jestli to bude fungovat, tak mi to ani nevadí, říkal jsem si. Ale bohužel. Pár odkazů na jedničku bylo fajn, ale jinak byl scénář hned po zpěvu Mika Tysona tím nejhorším, s čím Hangover 2 mohl přijít. Když se v jedničce postavy dozvěděly nějakou novou informaci o průběhu předešlého večera, celé to postupně zapadalo do jakéhosi příběhu, který na sebe aspoň trochu logicky navazoval - u dvojky mám pocit, že je to jen jedna velká naprosto nezapadající mozaika jednotlivých úletů se stejnými protagonisty. A tak nejvtipnějším okamžikem navždy zůstane fotka ze závěrečného "alba" s chlastajícím mlčenlivým mnichem někde v baru. Škoda, těšil jsem se.

Sejměte Cartera (2000)

Ať si kdo chce co chce říká, já to mám rád. Možná se tam moc mluví, ale ze Slye jde hrůza a ty jeho pohledy jsou všeříkající. Škoda toho scénáře.

Zpověď (2011) (seriál)

Velice zajímavý projekt v podobě materiálu o délce krátké povídky, zpracovaném "po svém". Je v tom napětí, skvělé dialogy a vynikající Kiefer... snad jen škoda té předvídavosti snad už od poloviny minisérie. Ale jinak velmi silné 4*. Ztráta času to rozhodně není - už jen kvůli té stopáži jednotlivých dílů.

Profesionál 2: Samotář (1987)

He, co to? 76%? Vážně? Zbožňuju "Profesionála", mám rád "Dobrodruha"... a i většinu ostatních Belmondových hrdinů. Mají vtip, nechybí tam poctivá akce a super drsný hlášky i krásný ženský... ale tohle... to byl prostě blábol. Začátek se smrtí kolegy ústředního hrdiny postrádal jakoukoliv známku alespoň náznaku emocí, Belmondo není nikterak přesvědčivý ani v roli sukničkáře, ani policisty, nebo nedejbože náhradního opatrovníka malého dítěte - ne, že by to musela být nutně chyba herce, ono se s tím scénářem asi moc vykouzlit nedalo. Muzika je nevýrazná a možná spíš rušivá... Ano - mám Jean Paula rád a možná jen proto jsem film dokoukal až do konce. Ale přestřelit kvůli tomu naprosto neopodstatněně hodnocení jako většina těch superlativy sršících komentářů tady v horních bodových pozicích tedy nehodlám.

Romeo musí zemřít (2000)

Nenáročná oddechovka, která pod taktovkou Jet liho umění celkem šlape - i přes skoro absenci nějakého stravitelného scénáře (při každém druhém dialogu jsem bouchal hlavou do zdi). Jak už se tu mnozí zmiňovali, je snad až škoda "ničit" Jet liho souboje digitálními úpravami. A Aaliyah... ta krásná Aaliyah.... tý je sakra škoda :(

Bokovka (2004)

Mně se to líbilo. Byť se to tváří neklišovitě, sem tam ho tam trochu je, ale na druhou stranu je divákovi předkládáno tak nějak pozvolna, nenuceně... že to prostě funguje. Sušší humor se sem hodí jako zadnice na hrnec, zvlášť když vychází z úst skvělého Paula Giamattiho nebo děsně sympatické Virginie Madsen. Znovu bych se na to asi hned tak nepodíval, na druhou stranu jsem velice rád, že mi tenhle fajn snímek neutek - protože na pohodový víkendový relaxační podvečer byste dlouho hledali něco lepšího.