Pár správných chlapů (1992)

velice příjemné překvapení! Snímek nabitý známými xichty, i když to doby ještě v pozici vyjukaných nováčků. A Demi Moore to tam sekne, když zrovna nesmekne a neukáže ten strašnej účes :) Každopádně i přes na můj vkus možná až prehnanou stopáž film neztrácí na napínavosti a především díky Nicholsnovu výkonu v soudní síni celkem solidně graduje. Důkaz toho, že i na dvouhodinovou okecávačku bez jediného výstřelu či kopu s otočkou se dá koukat - 12 rozhněvaných mužů to sice není, ale lepší než strávit večer u superstar. Mnohem.

Čas pomsty (1993)

Neuvěřitelný kýč a zhovadilost, ale... ve své době to musela bejt pecka :) Nekompromisní (a v mnoha soubojích zřejmě neprůstřelný a neutlučitelný) Lundgren, doplněn o nádhernou Kristian Alfonso a pár pěknejch aut (s průjezdama nádhernou krajinou), co víc si přát. Hvězdička navíc za "konečné řešení šikmooké otázky" ve skladišti. Každopádně pozor - nutno koukat s vyplým mozkem a vědomím, kdy byl film natočen. Pak se můžete královsky odreagovat a bavit.

Ztracené město (2008) (TV film)

S podobnými filmy je to těžké. Kde není režie, utáhne to silný scénář. Nebo naopak. Když se nenajde ani jedno z toho v alespoň průměrné verzi a není ani herec, který by tu ostudu svým silnějším výkonem zmírnil, sahá se po pěkných tvářičkách, kde to nějaký ten hezký zadeček či obsah výstřihu "zaplácne". A když není ani takového potěšení pro zrak diváka, natočí se film podobný Ztracenému městu a čeká se, až ho koupí a s nálepkou megafilm uvede nějaká televize typu Novy. Smutný to osud.

Loudilové (2009)

Na americkou teen komedii velmi příjemné překvapení. Spousta hezkých ženských těl, vtipy ne tolik stupidní a vzešlé z co nejtrapnějších situací jako u ostatních filmů podobného žánru. A fajn výkon Erica Christiana Olsena.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Za včasného varování vypneme mozek, přidáme trochu hlasitosti a za stálého míchání prdelek, blonďatých kadeří a krásných těl přidáváme zhusta nějaký ten kop, výskok, či otočku. Dle gusta každého z nás dochutíme další pěknou prdelkou či zadečkem. Podáváme horké a ozdobené nějakou tou prdelkou nebo prsíčkem v bikinách. Už jsem zmiňoval prdelky?

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino je magor. Díky bohu. Pomyslná hvězdička navíc pak za výkon Christopha Waltze...

Hrdost a sláva (2008)

Fajn. Po režijní stránce dobře odvedené řemeslo, co víc byste chtěli od nemastného, neslaného a navíc stokrát omletého scénáře o zkorumpovaných policistech? Herecké výkony nadprůměrné, i když možná je to mou slabostí pro Edwarda Nortona, kterému role toho "správného" celkem sedla. Na druhou stranu bylo opravdu nutné celkovou stopáž natáhnout až na dvě hodiny a nějakou tu drobnou? Přišlo mi, že především v prostřední fázi film ztrácel dech a ubíral na tempu, a to je škoda. Občasné světlé momenty třeba v podobě tolik vyzdvihované scény s žehličkou to prostě nemají šanci celé utáhnout. Abych ale na scénář jen neplival, nějaké kladné bodíky si určitě zaslouží za celkovou nepřekombinovanost, vyvarování se rádoby šokujících a nepravděpodobných zvratů. Jak o tom tak přemýšlím, dostal jsem nakonec přesně to, co jsem od filmu očekával. Proč ne.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Na Scrubs jsem narazil úplnou náhodou. Přes vlažný start první série nakonec zjišťuji, že pro zhlédnutí všech osmi sezón mi nakonec stačilo nějakých necelých dvou týdnů... O čem to svědčí? Scrubs jsou báječným sitcomem. Nejen, že kloubí humor s vážnými životními situacemi, především dramatickými osudy pacientů, mají však špetku něčeho, co ostatní seriály ne. Definovat to něco může být dost obtížné, především proto, že každého k seriálu pojí úplně jiné pouto - stejně tak jsem se setkal s názory pár lidí, kteří na seriál zanevřeli s tím, že je vůbec neoslovil... Určitě je to oním zvláštním druhem humoru, založeným především na jednotlivých dialozích kvůli nečemu věčně se pošťuchujících postav - někomu dlouhé "stírající" monology dr. Coxe sednou, někomu prostě ne. Co ale shledávám na seriálu úplně nejlepší je užití vedlejších charakterů, v mnohých jiných projektech užívaných pouze pro "zaplnění", aby prostě seriál nebyl jen o těch pár titulních postavičkách, spočitatelných na prstech jedné ruky. Ať už jsou to geniální sobecké vstupy primáře Kelsa, neuvěřitelně trhlé "something crazy fives" teplého chirurga Todda, upocené úchylnosti právníka Teda či věčný boj údržbáře s nebohým JD - tyhle záležitosti prostě nejsou navíc, mají nevylučitelnou úlohu v každém díle a koření seriál přesně tak, aby byl něčím výjimečným. Suma sumárum, přestože je nutné uznat, že většina dílů je postavená na stále stejné kostře a někomu se to po čase může jevit příliš monotematické, u mě jasných pět hvězdiček. Mimochodem - samotný závěr osmé sezóny bych dojemností srovnal snad jen s filmovým koncem MASHe :)

Dawsonův svět (1998) (seriál)

kdo prohlásí, že nikdy neviděl jeden jediný díl, ten kecá :)

Návrh (2009)

Tak nevím, třebaže Sandra Bullock má na tyhle role dylinek "talent", na romantický film tam bylo moc málo romantiky (krom krásných Aljašských scenérií), na komedii zas (krom scénky se psem a orlem) moc málo srandy. A nezachrání to ani solidní Reynolds.