Cesta za rozkoší (2000)

Fantasy porno s pribehem? Co prijde priste? Sardinky v jogurtu? :) Ale co, preclíky flipz byly taky dobrý.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Variace na ďábel nosí pradu v "mužském podání" - sympatický výkon Simona Pegga, koutky mi cukly především při malých vstupech dvou členů osazenstva IT CROWD. Přestože je příběh tuctový a tak nějak nevybočuje ničím moc z řady, pár vtipných momentů by si každý určitě našel - prostě odpočinkový relax, pro zkouknutí v páru ideální. A Megan Fox, procházející se v bazénu, jako třešnička na dortu.

Vyjednavač (1998)

špejle v podobě vykradeného a stokrát omletého námětu, obalená kvalitním masem v podání Samuela L. Jacksona a kevina Spaceyho, okořená o notně přehnanou dávku klišé. Avšak umně dochucená patřičným přídavkem napětí. Ačkoliv mi přišlo, že tempo především v prostředku snímku povážlivě klesalo, nakonec si to poctivé čtyři hvězdičky zaslouží a rozhodně to není špatný film. Jen krom hereckých výkonů není ničím nijak extra zvláštní tak, abyste si na něj druhý den ráno vzpomněli s něčím jiným než jen myšlenkou, že jste ho prostě viděli.

Uprchlík (1993)

Nechápu, jak tak brilantní dílo mohlo unikat mé pozornosti až do teď. Byla to chyba. A velká. Krom dokonalých hereckých výkonů má film především napětí. A že by ho mohl rozdávat! Geniální scénář (byť bez nějakých převratných zvratů, absolutně nečekané pointy na samém konci příběhu a podobně - ale za to má pořádný tah na branku, jak to mám rád), kdy divák sleduje dvě dějové linky prchajícícho a vyšetřujícího, vzájemně se proplétající v závěrečné "aha!", jen doplňuje výborná režie. Uprchlík se jednoznačně posunul na nejlepší film s Fordem v mém osobním žebříčku a k celkovému hodnocení na csfd bych mu klidně nějakých těch pět procent k dobru připsal. Když se někde mají současné thrillery inspirovat, tak především tady.

Potíže s Arizonou (1987)

Pár dobrých nápadů a solidních hereckých výkonů, jen mi tak nějak chyběla celistvost celého díla. Fajn pekelný jezdec a rozcapený Cage to bohužel úplně nezachránili. Ale přesto nadprůměr.

Hra (1997)

Tak já vám nevím. Asi jsem byl moc předmlsaný tou dávkou komentářů, vynášejících film do nebe, nebo co, každopádně i když je Fincher můj oblíbený režisér, na pět hvězdiček i přes očekávání nedosáhl. Nutno však dodat, že ne kvůli jeho práci - ta byla na jedničku jako obvykle... jen pánové scénáristi... ale jo, mně se moc líbilo ono napětí, neuvěřitelné a stále se stupňující situace... ale i když tam bylo tak akorát té dávky mystična a paranoii, něco (a obzvlášť) konec už byl moc... tak nějak mi to přišlo až moc překombinované. Co by se stalo, kdyby první střela z oné zbraně tehdá u "soukromého detektiva" nešla do pneumatiky auta, ale třeba okna nějakého bytu? A co kdyby hlavní hrdina na samotném závěru skočil z jiné strany budovy? všude byly nafukovačky? Body navíc si odnáší působivá a napětí dotvářející hudba, Douglas zahrál svůj tradiční nadprůměrný výkon. Ten film není špatný - ba naopak! Jen je na můj vkus pár věcí, jak už tu někdo přede mnou poznamenal, "unreal".

Chaos (2005)

Zvučná jména a nic z toho. Škoda. Možná méně překombinovaného scénáře a více logičnosti.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Hvězda navíc za krásné poprsí Halle Berry. Jinak hodně slabý, překombinovaný a ne příliš fungující průměr.

Na titulní straně (1974)

povedená komedie, která sice s dobou trochu ztrácí na atraktivitě se vším tím technickým pokrokem - nic to však nemění na atraktivnosti svižných dialogů a jednoduchého příběhu, vyplněného množstvím vtipných momentů a situací. Nenáročná odreagovačka vysokých kvalit.

Gauneři (1992)

Poctivá filmařina, založená vlastně jen na dialozích. Ale dialozích nefalšovaných - je vidět, že i filmy bez výrazné dějové zápletky a pointy fungují. A tak to má být. Tarantino už ve své prvotině předvedl, kam se jeho kroky budou ubírat - a předvedl dobře. Na druhou stranu zastávám názor, že Tarantina udělali především herci, v gaunerech obsazení. Ať Madsen nebo Buscemi zahráli perfektně.