Může to potkat i vás (1994)

Příjemnej slaďák, nic víc, nic míň. Na paní Fondovou se hezky dívá :)

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Já mám pro ty dva prostě slabost... jak je to blbý, tak je to dobrý a pro oddechovej večer nebo spíš odpoledne úplně ideální. Jen v tom holt člověk nesmí hledat nic hlubšího - ale kdo se zdravým rozumem by to u snímku podobného typu dělal...

Zombieland (2009)

Po druhém zkouknutí přidávám jednu hvězdičku. Jistě, úsvit mrtvých je v tomhle ohledu asi zaslouženě větší kultovka, ale mně se to prostě líbilo. Od výkonu Woodyho Harrelsona az po roličku Billa Murraye. Krví se tradičně nešetří, stopáží naštěstí ano, což pro mě bylo vítaným světlým bodem filmu, zrcadlícím se na hodnocení - než se vyplácají nápady a divák se začne nudit, film skončí, přestože vlastně tak nějak ani pořádně nezačal. Je sice pravda, že se ve skutečnosti ve snímku krom hledání kritériům vyhovujících sladkostí nic neděje... je to hlavně prdel, a to ne že ne. Jen ta vsuvka s Buckem byla možná zbytečná.

Stroj času (2002)

Efekty fajn, muzika chvilkama taky neurazila... ale to objevení uprostřed rušné ulice roku 2030 bez jediného mrknutí oka kolemjdoucích měšťanů... au, to zabolelo. Dávám tři, asi z nějaké melancholické nálady, či co... každopádně znovu na to už koukat určitě nikdy nebudu... ani v nejbližší době, ani za 800 000 let.

Hurikán (2002)

Říkal si hurikán... holt Michael Dudikoff jako špatňák, to přece nemohlo dopadnout dobře! Ale jinak je to docela sranda, hlavně jak policajt a válečný veterán kosí partu vycvičených vojáků, co se v lese promenáduje v řadě za sebou jak Nohavicovi čuníci... alespoň že tam byl ten kameraman, co zhynul bídnou smrtí!

Žralok (2006) (seriál)

Jak to začalo zajímavě, tak po zkouknutí pár dílů druhé série musím s hvězdičkama dolů...

Ohnivé vozy (1981)

Nějak jsem si k tomu nenašel cestu. Ale ta myšlenka o síle lidského ducha tam byla. Navíc okořeněná nádhernou muzikou, Vangelis si svou oscarovou sošku zasloužil.

Na doživotí (2007) (seriál)

Everything is connected... Everything! Ano, jedná se jen o mírně nadprůměrný detektivní seriál... a nebýt tváře Damiana Lewise v ukázkách, asi bych na jeden z dílů jen ze zvědavosti nejspíš nekouknul... ale... protože je tu vždycky nějaké to ale... sázka na tuhle zrzavou a Bratrstvem neohrožených profláklou tvář byla sázka na jistotu! Role mu sedla jako ulitá, hvězdička navíc pak patří scénáristům a velkému množství povedených hlášek, které pan hlavní představitel v průběhu těch dvou sérií mezi kousáním všemožného druhu ovoce trousí. Pohled na Sarah Shani neurazí určitě ani fandy hezkých tvářiček, i přes občasné jiskření - pozor spoiler -navíc obě hlavní postavy neskončí v posteli, což, dá se říct, překvapí :P V žebříčku mých osobních hodnot za svůj "ruský" výkon zas o trochu stoupnul Garret Dillahunt, kterého jsem měl dosud zafixovaného především jako překopaného terminátora ze seriálu o Saře Connorové. Škoda jen, že seriál po celou dobu trvání zuby nehty svíral onu kostru 90% času případ, 10% času na konci Charlie u své zdi důkazů a malinký posun hlavní story line. Až na občasné odbočky k pokutám současného muže Charlieho bejvalky se vlastně na to nejzajímavější musíme těšit vždy až na samotný konec a aktuální případ vraždy tak nějak "přetrpět" - ale nebojte, pánové scénáristi, tu hvězdičku za Charlieho hlášky, zahleděné pohledy a náhlá odejití (trochu mi to připomíná Grega House, vám ne?) ze scény v důsledky spontánního nápadu vám neodpářu. A když jsme u toho párání, jdu shánět nějaký seznam použitých písniček, protože v jednotlivých dílech zazněly moc zajímavé a poměrně neznámé věci.

Vyvolený (2000)

Tak já nevím. Asi jsem byl moc natěšenej místníma chvalozpěvama, ale mě to prostě nechytlo nijak víc, než jakejkoliv tuctovej, průměrnej thriller. Dobře vypointovanej, o tom žádná. Ale pořád za tři. Holt všem se nám Shyamalan asi nezavděčí .)