Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Není to tak monstrózně slabá záležitost, jak jsem podle mnoha komentářů čekal. Na jednu stranu je fakt, že příběh byl mega stupidní, ale upřímně - kdo by si tohle pustil z touhy po závratné dějové linii to nemá v hlavě úplně stoprocentně v pořádku. Střih mi hlavně při soubojích přišel místy nepřehledný a co mě hodně zklamalo, byla muzika. Jinak slabší tři, ale až na hyper-kruto-tragickou koncovku v podobě vrženého náramku s bombou do vrtulníku se na to při nějakém tom pivu a vymleté hlavě po těžkém dni dá hlavně díky kozatým "vyplňujícím" herečkám koukat (btw čekal jsem, že alespoň jedna z odsouzeňkyn něco v rámci nějakého souboje předvede, ne jen charakterovou svinutost a nebo ufňukanost. Škoda.)

Pětka s hvězdičkou (1985)

Sakra, já mám prostě pro starší filmy se školní tématikou slabost. Jestli to je vlastní "chuligánskou" minulostí z dob základoškolských, nebo se je prostě daří točit tak, aby i po těch letech byly stále vtipné... Nevím. Každopádně dobrácký učitel v podání Hartla a atypická role Simony Stašové si v kontrastu s neherci v dětských rolích zaslouží smeknutí a příslib opětovného zhlédnutí. Třeba zas po letech.

Lemra líná (2006)

No nevím, co jste od toho všichni čekali? Já skoro nic a dostal jsem průměrnou blbinku se sympatickými výkony a pár vtipnými scénami. Na oskary to není, ale špínu bych na to taky neplival. Pro fajn zabití večera u skleničky s přítelkou ideální. A i takový filmy jsou třeba.

Juno (2007)

"Tys to čekala, když si nás pozvala sem dolů?" "...Jo, ale doufala jsem, že jede třeba v drogách." Sakra, to byl ale emo nášup. Ellen Page byla krásná a předvedla parádní výkon, mě ale rozhodně nejvíc zaujal Michael Cera. Zahrál úžasný ucho - mimochodem, jsem jedinej, komu v obličeji přijde trochu jako premiér Fišer zamlada? :) Každopádně co se týče zápletky a vůbec děje, nepostavili před nás tvůrci nic originálního a za celou tu dobu se vlastně tak nějak nic moc nestalo a vše bylo ukončeno porodem, jak "asi většina těhotenství nejspíš končí", o čemž nás ve snímku přesvědčoval i Michael Cera. Na druhou stranu provedení a jakýsi duch nevinnosti, ve kterém se celý počin nesl, dokázal v kombinaci s ulízanou a velmi sympatickou hudební složkou splácat zajímavý a rozhodně silně nadprůměrný počin. Jediné, co mě zarazilo, byla snad až přílišná dokonalost a benevolentnost rodičů. Přijmutí faktu, že je dcera těhotná, a to prakticky bez mrknutí oka, to by nebylo nejhorší. Každopádně jak to mají amíci se zákonama, co se týče řízení? Šestnáctiletá Juno si to tam za volantem s břichem jako balón valila křížem krážem - navíc rodinným vozem, který měla kdykoliv k dispozici. Kolik aut si taková průměrná rodina, jejíž hlava rodiny je instalatér, může dovolit, že nechá svou těhotnou dcerušku šestnáctku jezdit tím velkým rodinným, kdykoliv se jí zachce a bez udání jakéhokoliv odůvodnění, kam zrovna valí? No, to už asi moc rejpu. Každopádně rejpání, šťourání a řezání je přeci emo, no ne?

Okrsek 13 (2004)

Čistokrevná podívaná pro milovníky parkouru, akce a filmů bez špetky děje. Prostě povinnost pro ty, kteří si na to potrpí. A ti, kteří ne, těm stačí vypnout, otevřít pytlík něčeho křupavého, a jen tak si všechny ty skoky, kopy a kecy o "čtvrti, ve který jsem se narodil", vychutnat. I béčko se dá natočit stylově.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Hodně ujetá záležitost, která však nepředčila má očekávání. More than a feeling od Bostonů fajn, na druhou stranu ani solidní muzika nedokázala poslepovat mozaiku příliš mnoha (byť zdánlivě) nesourodých fragmentů snímku. U mě lepší průměr. I když je fakt, že Clooney, rozhánějící mraky, stál za to. Hlavně, že se drží ve formě.

Východní přísliby (2007)

Tak tohle byla velice příjemné překvapení. Krom toho, že jsem nečekal, že je Vigo takovej vychrtlík, jsem dostal zajímavou směsku hutné atmosféry, tuplovaně ruských přízvuků a skvělých hereckých výkonů. Klobouk dolů, tady celkové hodnocení přes osmdesát mluví právem za vše.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Sakra, to byl nářez! Po slabším průměru jedničky přišla vlastně krom jména nijak nenavazující, za to o mnoho nařáchlejší dvojka... a jak už to s dalšími pokračováními bývá... ne, počkat! Tady je tomu právě naopak, kvalita stále stoupá. Jistě, človšk ke snímku musí přistoupit s tím správným očekáváním - příběhovka to asi nebude, slzu nejspíš člověk rovněž neuroní... Ale Boyka se zdravým kolenem, s rozbitým kolenem, s žádným kolenem... je to super řežba a vynikající oddechovka. Arénovka, jak má být. A proč sakra ne! Boyka, boyka, boyka!

Princ z Persie: Písky času (2010)

Neřekl bych to líp, než uživatel "Malarkey". Klobouk dolů. Fajn oddechovka, navíc Artentonce to vážně sluší.

Zaklínač (2002) (seriál)

Takhle vysoko hodnotím především z úcty k výborné předloze. Takového mateoriálu přišlo vniveč... Škoda, převeliká škoda. Ale pana Zebrowskeho si budu více všímat, držel-li někdo tento počin nad vodou, byl to právě on - v kombinaci s vynikající hudbou, nutno dodat.