12 opic (1995)

simply klevr :)

Andělé a démoni (2009)

Tak vám nevím. Lepší než šifra, horší než celkové hodnocení, co tu film má. A navíc ta uražená přirození na sochách. Finále působivé, avšak pro mě osobně malinko předvídatelné (knihu jsem narozdíl od šifry nečetl - možná bohudík, třeba by se to odrazilo i na hodnocení).

King Kong (2005)

"I kdyby to bylo o polovinu kratší, ještě stále by to bylo dlouhé." Jakkoliv je tahle sklepácká hláška provařená, k danému filmu sedí jak prdel na hrnec. Hvězdička navíc za fajn efekty a hezkýho T-rexe - snad jen kdyby jich ve snímku nebylo pomalu víc jak komparzistů. Pro mě přeplácaný remake bez špetky nápadu. Škoda.

Nelítostný souboj (1995)

Není co řešit. Výborné herecké výkony na obou stranách zákona, dobrý scénář a výborná režie, která (alespoň tedy mě) dokázala diváka přišroubovat k židli až po moment závěrečných titulků. Výborná gradace napětí až po závěrečnou "honičku" (dá-li se tak hra na schovku na letišti nazývat) jen potvrdila jednoznačnost pětihvězdičkového hodnocení. A De Niro je švihák, já bejt mladší a k tomu holka... :)

Stůj při mně (1986)

Nehorrorové adaptace Kingových knih jsou fajn. Líbila se mi Zelená míle, líbil se mi Shawshank... na Stand by me jsem byl zvědav. A nezklamal. Film, ve kterém se neodehraje zhola nic a přesto vlastně téměř všechno, si mě získal. Těch pár situací, které divákovi nádherně odkryly povahové rysy každého z dětských charakterů se příjemně prolínají s rivalitou s partičkou starších výrostků... prostě přesně tak, jak to asi v každém správném maloměstě má vypadat :) Herecké výkony, které rozhodně neurazí a fajn hudební podkreslení v podobě různých modifikací známé titulní písničky si suma sumárum zaslouží čtyři hvězdičky.

Kulečníkoví blázni (2002)

Nic moc jsem od toho nečekal a byl jsem velmi příjemně překvapen. Jelikož jsem dneska hodnotil i Newmanovu "barvu peněž" z podobného prostředí, neubránil jsem se drobnému srovnání. Možná se v kulečníkových bláznech nedá říct, že bychom sledovali kdo ví jaké herecké výkony a není tam tak žádný charakter, který by vyloženě dílko táhnul (až mi dokonce přišlo, že některé scénky a rozhovory mladšího bratra s kamarády si tvůrci klidně mohli ušetřit, na druhou stranu to bylo zajímavé zpestření v podobě komediálních okamžiků snímku - především hláška o plavání se silikony u závěrečných titulků), rozhodně ale nechybí určitá dávka napětí a hlavně nehrozí nějaké delší okamžiky, kdy bychom snad měli mít tendence netrpělivě pohlédnout na hodinky - příběh hezky šlape, záběry ze samotných her jsou fajn. Hvězdičku navíc z prvotních tří si zasloužilo vkusné jazzové hudební podkreslení - samozřejmostí pak bylo pořádné hrábnutí do zkreslených kytar, došlo-li na herní lámání chleba po malinko klišovitém monologu o lví suverenitě herce Christophera Walkena, kterému mimochodem malinká rolička, kterou dostal, sedla jako ulitá.

Barva peněz (1986)

Pro mě velké zklamání. Celý příběh mě nikterak zvlášť nenadchnul, k hlavním charakterům jsem za celou dobu filmu nenašel cestu a postrádal jsem nějakou výraznější pointu. Na můj vkus přechválený snímek.

Tahle země není pro starý (2007)

Plně se stotožňuji s názorem uživatele "Lima", další slova už by bylo jen nošení dříví do lesa. Pro mě mírné zklamání.

Street Kings (2008)

Solidní oddechovka na nedělní odpoledne, scénáristicky nic přeborného, klasická kostra s policajtem - hajzlem, který je hajzl jen o trochu míň než jeho kolegové a to ho staví do pozice toho, kdo všechno to svinstvo na oddělení (a semo tamo i v ulicích, aby se neřeklo) vyčistí... Proč ne, některé akční scény potěšily milovníka přestřelek (chudák lednička), ale upřímně - budu-li chtít sáhnout po nějaké dobré drsnější kriminálce, poohlídnu se třeba po Willisově posledním skautovi.