Start v ohrožení (2001)

No... sestříhat na 50 minut a pustit rovnou do televize...a... nevim... celý to překopat :)

Ženy v pokušení (2010)

Na české poměry solidní komedie, která překvapí především nestupiditou některých svých vtipů. A takových je třeba si v současné české bídě vážit. Oddychovka jak má být.

Město Ember (2008)

"Dětské scifi" má i přes "rodinné" zaměření něco do sebe. Atmosféra celkem funguje, mladí představitelé mi oproti mému obvyklému postoji k dětským rolím nijak nevadí, podzemní město je vykresleno hezky... no a Bill Murray je kouzelná svině :) Na chvilku možná i nadchne, rozhodně ale neurazí.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Těšil jsem se. Těšil jsem se moc. Keira i Orlando už mi lezli krkem i všemi jinými možnými otvory, tak jsem si říkal, že tohle bude velice zajímavé osvěžení. Jenomže co naplat - i kdysi geniální pohyby Johnnyho Deppa už jsou za ty tři předchozí díly okoukány a nová krev v podobě Penélope, které to teda moc sluší, nefunguje, i kdyby se paní Cruzová na hlavu postavila - jestli má mezi hlavními protagonisty fungovat nějaké to jiskření (jako že by asi mělo, když se i kapitán Džek Sperou ve slabé chvilce vysloví o nějakých citech, které k této mladé námořnici cítí), nesmí být ve snímku další (a daleko silnější) milostná dvojice, která je pro celou dějovou linku naprosto, ale fakt kompletně bezvýznamná, zbytečně rušivá a ufňukaná. Každopádně hlavní duo úplně převálcuje. Černovous by mohl být o něco hrozivější a majestátnější, když už tam společně s Barbossou přebírají prim v rámci závěrečného bojového pseudorozuzlení. I když, za provedení jeho lodě si tvůrci zaslouží jedničku. To je ale snad ještě s lovem mořských pan to jediné, co ono vyčpělé vaření z nepříliš slané vody za zvuku "jakoby oposlouchaného" soundtracku stojí za zmínku. Ach jo.

Memphiská kráska (1990)

Nestárnoucí klasika. Zas tak moc se nestane, charaktery se nijak nevyvíjí... ale atmosféru to má. A jakou.

Thor (2011)

Koukali jsme všichni na ten samý film? Vizuální orgie nebyly orgiemi tolik, kolik bych předpokládal. Hudební motiv i mně, většinou vděčnému konzumentu oněch "líbivých" melodií, lezl na nervy... A ačkoliv mám Natalii Portman poměrně rád, tady mi spíš v každém druhém záběru připadala až moc hloupoučká a naivní... a pseudohraní nabouchanýho Chrise Hemswortha... to je kapitola sama o sobě. I když je pravda, že ono toho asi moc dělat s tak mega stupidním scénářem (adaptace komiksu, vím, nečekal jsem od toho zrovna Watchmeny, ale stejně...) nejde. Nějak jsem nepostřehnul, na základě jakých událostí na zemi mělo z nevychovaného a namyšleného hejska dojít k přerodu v moudrého a citlivého krále. Prostě se to najednou tak nějak samo od sebe stalo. A Supermanovský záběr, kdy Thor se svým imba kladivem letěl přes Asgard už byla jen pomyslná, nahnilá třešnička na nepříliš dobrém dortu. Pro mě veliké zklamání a nebýt těch pár vtípků (hlášení agentů o procházející Xeně, Robinovi Hoodovi...), bylo by to snad ještě o jednu hvězdu míň. Asi jsem nebyl v té správné náladě. Nevím.

Mělký hrob (1994)

Čekal jsem od toho trochu něco jiného... ani vlastně nevím co. Možná snad i proto mě především střední pasáž filmu přímo zavrtala do židle - paráda. Skvěle napsané (a zahrané!) postavy, trochu ulítlá soubojová scénka na konci, kdy rozzuřené podnájemníky nezastaví ani direkt toustovačem přes tvář nebo pět úderů dvířkama mrazáku tamtéž... každopádně suma sumárum některé nekompromisní úvahy o tom, jak se správně zbavit těla a zda je díra opravdu dostatečně hluboká ještě s vhodným a správně primitivním hudebním motivem, dodávající tomu celkovému napětí tu správnou šťávu, není o plném hodnocení pochyb. Víc takových filmů, které mi kdo ví proč dříve utekly! Snad jen ta pointa byla až příliš ulítlá :)

Hrdinové (2006) (seriál)

Dílo, které dokáže svou kvalitou využít celou hvězdičkovou škálu hodnocení - aneb jak promhrat neuvěřitelně našláplých 5* z první série až do zhovadilosti v posledních sériích. Kdo nezná, doporučuji zhlédnout první sérii, která je samostatně koukatená, a nekazit si dojem těmi dalšími.

Horší než smrt (2007)

Nevím. Nějak to u mně nefungovalo. Morbidní a cynický humor mi nevadí, možná právě naopak, ale až na pár skvělých xichtů jedné z postav pod vlivem LSD jsem to dokoukával tak nějak z povinnosti. A ten nejlepší vtípek, tedy ten s vyměněným tělem zesnulého, nám byl naservírován už v traileru. Možná jsem jen nebyl správně nalazen a s odstupem času při druhém zhlédnutí všechno bude jinak. Prozatím ale nic pro mě.

TRON: Legacy 3D (2010)

Původního Trona jsem neviděl. Od tohodle jsem nic nečekal. A ano, je to nehorázná blbina, znovu už se na to asi nepodívám - ale mně se tyhle audio-vizuální orgie prostě líbily...