Neúplatní (1987)

Dobrý film, ale upřímně si myslím, že z toho mohl De Palma, lidově řečeno, "vytřískat víc"! Film má jednak nevídaný herecký potenciál (Sean Connery, Kevin Costner, Robert De Niro...), velmi atraktivní námět a prostředí (Chicago v době prohibice). Film je na jednu stranu geniální, jenže z téhle geniality občas ubírá do pohádkových, naivních scén, které mi snižují celkový dojem. Každopádně výborný film, kterému však k absolutní špičce chybí nějaký ten krůček.

Kmotr III (1990)

Důstojné zakončení trilogie o mafiánské rodině Corleonů.

Velký útěk (1963)

Dlouho jsem se nemohl "donutit" ke shlédnutí tohoto filmu a teď vůbec nechápu proč? Nejspíš díky délce přes 3 hodiny (pro mě smrtelná dávka), datu vzniku, celkově jsem se odhodlal jen díky vysokému hodnocení...avšak snímek mě opravdu okouzlil....opravdu vynikající dobrodružné válečné drama, výborní herci, kvalitní humor....jeden z klenotů světové filmografie.

Vzhůru do oblak (2009)

Další z řady povedených animáků. Až mě napadá, že se snad na tom nedá ani co pokazit....ale dá. Okouzlující grafika, vcelku povedený zábavný příběh....příjemně strávená hodinka a půl.

Vzpomínky na lásku (2004)

Reklama na Coca-Colu...Ouu tak tenhle snímek je pro mě poněkud zklamáním...opět se potvrdilo, že dobré hodnocení na čsfd + úžasné recenze na tento film = velké očekávání....snímek vcelku pěkný, avšak celou dobu na mě působí, až moc umělou snahou evokovat v divákovi pláč, vůči čemuž jsem byl imunní, jelikož pro mě je tento snímek poněkud emočně plytký, natož abych pro něj uronil slzu.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Klasika. Na to, že je popelce již přes 70, je pořád celkem kus...jeden z prvních, možná úplně první "moderní" film.

Volný pád (1993)

Klasika, tenhle film to je pecka. Pomaličku se rozjíždí a stále nabírá na obrátkách. Falling Down to přesně vystihuje.

Hvězdný prach (2007)

Taková trošku morbidní pohádka pro dospělé...vcelku příjemná podívaná, ale příjde mi, že je zde trošku nadhodnocená, zas taková "pecka" to dle mého mínění není.

Jak vycvičit draka (2010)

V záplavě animovaných snímků, opět jeden z těch povedenějších. Stručně řečeno pěkná pohádka o dracích a Vikinzích se vším co k tomu patří….dlouho jsem přemýšlel o hodnocení, které je pro mě u obdobných animovaných snímků vždy složité....na jednu stranu film nepřináší nic nového , ale když na něj nahlédnu jako dítě, tak mě vcelku nadchnul :)

Apokalypsa (1979)

Člen velké „Vietnamské trojky“ (Platoon, Full Metal Jacket, Apocalypse Now). Další film o válce ve Vietnamu a opět přináší naprosto odlišný úhel pohledu. A opět kvalitní podívaná, i když závěr filmu se již začíná Coppolovi trošku vymykat kontrole, přesto dávám plný počet, jelikož tento snímek opravdu přináší nové (jiné) svědectví o tomto válečném konfliktu.