Na cestě (2006) (seriál)

I když se nabízí srovnání s obdobnými pořady, nerad bych se do něj pouštěl. Myslím si, že „Na cestě“ totiž má svojí vlastní kategorii. Taková malá krátkometrážní oddechovka, kterou si občas pouštím před spaním místo Simpsonů. Navíc je mi velmi sympatický komentář pánů Bartošky s Donutilem. Nevím co víc dodat, pro mě příjemné pohlazení pro moji cestovatelskou duši…

Requiem za sen (2000)

Jako již tradičně u Aronofského filmů vynikající hudební doprovod, který je zde opravdu velmi chytlavý a působivý. Příběh je vcelku dost přímočarý a první půlka filmu mě celkem nudila. Člověk pořád čeká, kdy se to rozjede, pak rezignuje a najednou příběh jede na plné obrátky a já jsem se nestačil divit. Jeden z nejlepších snímků o drogové problematice.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Klasika, první, teď vlastně čtvrtý díl hvězdné série. Moje hodnocení je dost subjektivní, jelikož jsem se na film díval jako malý kluk, a tak ve mně zanechal ze všech dílů největší dojem.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Jára Cimrman byl největším géniem, vynálezcem, spisovatelem, dramatikem, cestovatelem, lyžařem, skladatelem, učitelem…všech dob. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné, co se s tím dá dělat :)

Muž z Acapulca (1973)

Nedávno jsem film viděl po hodně dlouhé době a musím říct, že jsem výborně bavil. Belmondo je neuvěřitelný, v pohodě dokáže utáhnout celý film. V hlavě mám pořád, spoustu hlášek s filmu :)

Sedm statečných (1960)

Klasika. Jediný western, který se mi opravdu líbí.

Za nepřátelskou linií (2001)

Naprosto zkreslený pohled na balkánskou válku….americká akční pohádka, nevím jestli ty 2 hvězdičky nejsou moc.

Statečné srdce (1995)

Tohle je film s velkým „F“. Velkolepé historické drama, potřeboval bych slušnou řádku superlativů, abych jej dokázal vystihnout. Mel Gibson ve své životní herecké i řežisérské roli.