Bourneovo ultimátum (2007)

Super akční, napínavý, strhující thriller… Vážně asi jeden z nejlepších filmů daného žánru, který mi však nikdy nepřirostl k srdci.

Frajer Luke (1967)

Není to špatný film, ale nedokážu mu dát čtyři, natož pak pět hvězdiček. Celé mi to přišlo takové naivní, ploché, hloupé. Když to tak vezmu, film vcelku o ničem.

Million Dollar Baby (2004)

Holt, Clint umí. Velice dojemný příběh, navíc herecky velmi kvalitně obsazen. Není co dodat.

Tenkrát v Americe (1984)

Kdybych měl tenhle film shrnout jedním slovem, tak asi „nuda“.

Psycho (1960)

Tohle je klasika. Alfred Hitchcock jeden z průkopníků „pokleslého“ žánru, nám zde dokazuje svůj talent. Je to obrovský rozdíl, když film porovnáme se součastnými horory…Psycho má oproti nim vkus a i bez hektolitrů krve dokáže na diváka i po 50 letech zapůsobit.

Motýlek (1973)

Vynikající vězeňské drama. Jeden z vůbec nejlepších filmů své kategorie, svým surovým podáním mě snímek opravdu nadchnul.

Jerusalema (2008)

Podle referencí jsem očekával jihoafrickou verzi Města bohů. Tato podobnost je pouze v podobném tématu, avšak oba snímky jsou dost odlišné. Konkrétně nám Jerusalema krásně mapuje situaci a vývoj, kterým se ubírá JAR od svržení apartheidu. Nekontrolovaný nárůst kriminality atd.

Vyšší princip (1960)

Dokonalé vykreslení atmosféry za protektorátu.

Temný rytíř (2008)

Jednoznačně nejlepší film ze série snímků o netopýřím muži, kterých nejsem zrovna fanda. Všechno vyšperkované na jedničku. Navíc Heath Ledger ve své životní roli. Je to hodně dobrý film, i když místy trochu klišé. Asi jen díky mým antipatiím k Batmanovi obecně, dávám „jen“ 4 hvězdičky.

Osvícení (1980)

Precizní spravování knižní předlohy. Stanley Kubrick se s nelehkým úkolem popasoval na výbornou. Dokázal skvěle vykreslit specifickou atmosféru, která na mě působila při četbě knihy. Exelentní hudební doprovod a tradičně výborný Jack Nicholson.