Spalovač mrtvol (1968)

Zlatá šedesátá léta, které bohužel přerušila okupace vojsk varšavské smlouvy. Tato uvolněná doba umožnila vzniku velmi zajímavých, na tu dobu mnohdy převratných, filmů. Psychologický rozbor muže, pomalu ztrácejícího zdravý úsudek. Vynikající Rudolf Hrušínský.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Tenhle film byl pro mě velký zklamáním. Záběry ala němý černobílý film mě nudily a celkem mě film ve své druhé půli neskutečně nudil.

Návštěvníci (1993)

Tohle je parádní komedie, u které jsem se pořádně od srdce zasmál. Středověký šlechtic a jeho sluha jako maximální burani v dnešní době, z čehož vyplývají bizardní situace.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Dobrý film, chytlavá melodie, dobrý příběh, charismatický Clint Eastwood, ale něco tomu chybí. Možná je to tím, že je film moc natáhly, možná tím, že nejsem zrovna fanda westernu. Každopádně je to dobrý film, ale k dokonalosti mu u mě něco schází.

Earth (2007) (TV film)

Uchvacující záběry, dokreslené velkolepým hudebním doprovodem. Do dvou hodin je napasovaný celý „svět“. Na můj vkus je tam toho až moc najednou, nevím jestli tohle všechno jde nenásilně skloubit ve dvou hodinách. Chybí mi tam hlavní dějová linie, skákání z jednoho ekosystému do druhého je poněkud chaotické. Po shlédnutí mi v paměti zůstaly jen ty záběry, které však na člověka záměrně audiovizuálně silně zapůsobí, ohromí ho. Dlouho jsem se rozhodoval, nakonec přece jen dám 5*.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Jo super pořad, který jako cestovatel a dobrodruh dokážu ocenit. Bear Grylls je celkem masér. Jediné co to u mě sráží je, že je to celé nahrané, strojené a neustále se snaží vyvolávat v divákovi iluzi nebezpečí, což je mnohdy trochu mimo mísu. Prostě na tyhle věci jsem citlivý a občas mi to přijde jako totální šaškárna. Na druhou stranu má tenhle pořad něco do sebe.

Zlo mezi námi (2003)

Po shlédnutí každého filmu zůstává v člověku určitý pocit, buď zklamání, fascinace, smutku, okouzlení atd. U tohohle filmu jsem byl ale dost naštvaný, spíš rozpálený do ruda a měl chuť těm trýznitelům pořádně namlátit....nejhorší na tom je, že film jen ukazuje věci, které se děli a nejspíš stále někde dějí. Postavit se a vzdorovat tomu systému vyžaduje obrovskou odvahu a morální sílu a to je přesně to, o čem tento film vypráví.

Pianista (2002)

Film vyprávějící příběh Wladyslawa Szpilmana, na jehož pozadí jsou přirozeně, bez citového nátlaku na diváka, vykresleny hrůzy války a důležité mezníky v dějinách Varšavy během války. Vynikající kamera, působivá hudba a v neposlední řadě strhující herecký výkon Adriena Brodyho. Pianistu bych se nebál srovnávat se Schindlerovým seznamem.

Nebeští jezdci (1968)

Vynikající, dodnes nepřekonaný tuzemský film o československých letcích v Británii. Je až neuvěřitelné, že vůbec vznikl, když vezme v potaz dobu, ve které se natáčel a s tím spojené technické, a také politické těžkosti, se kterými se musel štáb potýkat. Snad právě proto, je tento snímek něčím výjimečný a jedinečný.