Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Shrnutí základních otázek, o široké veřejnosti neznámé, pozemské historii. Dokument pokládá spousty otázek, na které už však bohužel dostatečně neodpovídá. Oproti následnému seriálu má však přece jen více důvěřivé závěry. Nepřináší nic převratného, shrnuje již dříve položené otázky do jaksi hezkého (divácky přívětivého) hávu.

Pád do ticha (2003)

Síla lidského ducha je nezlomná. Tenhle film je tomu důkazem.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Excelentní dokument. Skupinka dobrodruhů, se spolu se dvěmi východoněmeckými papundekly, nezbytným odhodláním a pověstnými šikovnými českými ručičkami, vydají poměřit síly s nesnázemi na cestě skrz černý kontinent. Atraktivní obsah zabalený ve vkusné formě doprovázen vtipným a výstižným komentářem.

Senna (2010)

Parádní dokument. Z pohledu vlažnějšího fandy formule jedna a člověka, až do nedávna neznalého detailů o životě Ayrtona Senny, naprosto geniální snímek. Akurátní 100 minutové podání. Určitě stojí za shlédnutí. Ayrton é o melhor piloto de todos os tempos.

Útěk ze Sibiře (2010)

Bohužel tak trošku zklamání. Velmi atraktivní téma, kvalitní „materiál“ v podobě herců, jen to prostě bez nápadu v podobě nějaké dějové zápletky moc nejde. Děj filmu plyne naprosto lineárně, bez nápadu, jednoduše ráno vstanu a jdu, dokud nepadnu vyčerpáním. Film zachraňuje poutavé prostředí a vcelku reálné vykreslení hrůz spojených se sovětskými Gulagy. Avšak jak již bylo zmíněno, chybí tomu vygradování děje, a to především v závěrečné části filmu, který se snad jen díky setrvačnosti došourá do svého cíle.

V žáru slunce (2001)

Další klasický brazilský film, na kterých je sympatické, že poukazují na vlastní chyby, konkrétně sociální problémy, jež největší latinoamerickou zemi zmítaly a zmítají . Tentokrát nás zavádí do odlehlých končin brazilského venkova, kde se na počátku 20. století odehrává příběh krevní msty. Působivé minimalistické drama s osobitou atmosférou drsného vyprahlého venkova, smrti, lásky, snahy vzepřít se tradicím, osudu.

Bitva o Černobyl (2006)

Poctivý britský dokument. Zrovna v souvislosti s radioaktivním nebezpečím, jež hrozí aktuálně (15.3.2011) v Japonsku, bohužel velmi diskutované téma.

Světová invaze (2011)

Nepovedený mix filmů Den nezávislosti a Černý jestřáb sestřelen. Nekvalitní akční scény se periodicky střídají s rádoby emotivními částmi, jež se marně snaží zasáhnout na cit diváka a působí trapně a vzbuzují spíše usměv. Ani filmové efekty ničím nepřekvapí. Celkově nudný béčkový film.

Mňága - Happy End (1996)

„Nic v tomto filmu není pravda. Všechno se skutečně stalo.“ Perfektní, velmi vtipné, osobité, prostě mňágovské. Jako zarytý fanda Mňágy a Valašskomeziříčský patriot nemohu nedat plný počet hvězdiček.

Kolja (1996)

Jeden z nejlepších českých porevolučních filmů. Otec a syn Svěrákovi odvedli poctivý kus práce, za níž byli naprosto zaslouženě oceněni Oscarem. Tak trošku vykonstruované, šité na míru zisku sošky, nejspíš ano, ale proč ne? Ona hranice mezi velkým uměním a kýčem je mnohdy velmi tenká a záleží hlavně na subjektivním pohledu na věc u každého z nás. Film, jenž dokáže pochopit/ocenit i americký divák. Snímek nedosahuje sice kvality Pelíšků, avšak je to náš nejlepší vývozní artikl.