Amélie z Montmartru (2001)

Každopádně roztomilý film, avšak nic co by mě nějak zvláště nadchlo, či snad ohromilo...ryzí průměr, zapadá mi mezi mnoho filmů daného žánru. Neurazí, pobaví, ale jinak vcelku o ničem...70% a ani o chlup víc.

Princezna Mononoke (1997)

Lidi bojují s prasaty, vlci s opicemi, do toho všeho se míchají démoni....miluji Sushi, Sašimi, Saké, Gjokuro, origami, ikebana, celkově obdivuji japonskou kulturu, avšak japonská animovaná tvorba není zrovna mým šálkem čaje.....přesto to není vůbec špatný film a dokázal jsem se u tohoto snímku vydržet celé dvě hodiny a co víc neusnout a chvílemi mě to dokonce bavilo. Jinak po stránce animační, hudební precizní dílo. Celkově to vyvrátilo moji skepsi, jež jsem měl před shlédnutím. Viděl bych to na slušných 70%.

Ip Man (2008)

Příjemné překvapení, jak jsme se tohoto snímku "obával", tak to nakonec bylo vcelku vkusné, efektní, kung-fu scény samozřejmě přitažené za vlasy, ale ne až tak moc jako v jiných filmech tohoto žánru. Sečteno podtrženo, i pro odpůrce...no zas tak moc ne, spíše člověka, jež nemá zrovna rád filmy o bojovém umění, vcelku shlédnutelný snímek.

Vynález zkázy (1958)

Naprosto geniální počin mistra svého oboru Karla Zemana.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Moc pěkný snímek. Komorní poetická atmosféra mě naprosto pohltila a okouzlila. Jedna z mých srdcových záležitostí.

Čarodějův učeň (1977)

Úžasné, Karel Zeman, génius českého filmu. Nádherná pohádka, s nezaměnitelných Zemanovým rukopisem.

Pelíšky (1999)

Brilantní komedie, neshledávám zde jediného nedostatku, právě naopak. Jednoznačně nejlepší český porevoluční film.

Ponorka (1981)

Na válečné ponorce jsem nikdy nesloužil, takže nemůžu s jistotou tvrdit, ale asi přesně nějak tak to tam vypadalo. Neskutečně realistické zachycení života německých námořníků na ponorce za 2. světové války. Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Žádný hollywoodský trhák, naopak krutá a syrová realita.

Pozemšťan (2007)

Wou....tak tenhle film je opravdu pecka...tedy alespoň pro mě. V tomhle tématu jsem se opravdu vyžíval. Originální nekonvenční sci-fi, jež místo na filmové efekty sází na zajímavý děj. Film, který sousta lidí odsuzuje a není se čemu divit, pro "plnohodnotný" prožitek je potřeba mít určitý historický přehled (spíš nadhled) a nutnou dávku zvídavosti.

Okno do dvora (1954)

Geniální film. Inteligentní, vtipný, rychlý, napínavý, pohodový.. Nepřestává mě fascinovat, jak si Hitchcock pohrává s touto minimalistickou show. Jak už jsem tu mnohokrát o autorovi psal "ten klučina prostě měl pod čepicí". Jeden z prvních členů žánru krimi-thrillerů, který hravě strčí většinu svých následovníků do kapsy. K tomuto snímku mi sedí úsloví o malém kašpárkovi a velkém divadle, aneb další ukázka toho, jak malé technické (ne však duševní) prostředky stačí ke vzniku vynikajícího filmu viz. Okno do dvora, Dvanáct rozhněvaných mužů a mnoho dalších...