Jackass 3 (2010)

Buď banda Johnyho Knoxvilla už není to, co bývala…. nebo mi spíše tento druh humoru nepřipadá tak uchvacující, jako když jsem před deseti lety čuměl na první díl…

Kolumbijská věznice (2005) (TV film)

Realita kolumbijského vlastně i latinoamerického vězeňství, aneb válka severu s jihem. Stát ve státě, kde platí vlastní pravidla a zákony. V tomto státě zuří „občanská válka“ mezi rudým levicovým severem a pravicově orientovaným jihem. Válka se dotýká všech, přestože většině obyčejných vězňů je ideologie naprosto ukradená a snaží se jen přežít, získat nějaké místo na přespání, nasytit se. Dozorci, v podstatě nejsou „dozorci“, ale hraniční stráž, která se snaží bránit vnější hranice vězení, tak aby je vězni nemohli překročit. Velmi zajímavá sonda, do života lidí v tomto prostředí.

Warrior (2011)

Konec dobrý, všechno dobré! Megaklišé… prostě ta pravá strhující hollywoodská podívaná.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Zběsilé tempo, celkem vtipné, avšak postupem času, začínají scény gradovat až do trapnosti. Nápad je to určitě zajímavý, bohužel filmu chybí originálnější zpracování, které mi zde značně připomíná béčkové akční filmy.

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

Vynikající dokument, jenž nám srozumitelnou formou přibližuje součastné poznatky o vesmíru.

TRON: Legacy 3D (2010)

Poněkud prostoduchý snímek, jež se nějak neúspěšně pokouší napodobit filmy typu Star wars. Slabé tři hvězdičky a hlavně za audiovizuální zpracování, které je naopak propracované.

Den cvoka (2002)

Do pierdole, kurwa!

Let číslo 93 (2006)

K desátému výročí teroristického útoku jsem se tedy rozhodl zhlédnout tento snímek. Jednoduchý, přímočarý, dokumentaristický styl, strhující děj, jež diváka pohltí od samého začátku až do konce, kdy jsem po zhlédnutí byl pln emocí, takže psaní komentáře jsem nechal na dobu, až trošku vychladnu. Paul Greengrass opět předvedl mistrovský kousek, jde vidět, že rekonstrukce „krvavých“ událostí má v malíčku.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Důstojné ukončení celé kouzelnické ságy. Výtky bych asi spíše měl směřovat k autorce knih, než k samotným filmařům, jelikož ti mají jaksi svázané ruce, již samotnou knižní předlohou. Bohužel jsem však knihu nečetl, tak nemohu soudit, na čí straně je tento nedostatek. Jak již jsem tedy naznačil, nějaké nedostatky zde jsou, ale vzhledem k té melancholii z ukončení této rozsáhlé série, lze přimhouřit oko.

Krvavá neděle (2002)

Oh, you english bastards... Freedom for Northen Ireland!!