Avatar (2009)

Jistě. Má to slabší děj a je to envirovmentální agitace. Ale komu to vadí. Tak úžasné univerzum jsem snad ještě neviděl. Nemám moc co bych dodal. Snad jen, že nemám moc rád Sama Worthingtona, který mi tam trošku vadil. Trošku škoda českého dabingu, ale zas tak hrozný nebyl. Jinak po všech ostatních stránkách dokonalé. Ale je potřeba to vidět v IMAXu. Každopádně mohu směle prohlásit, že James Cameron je Bůh. Viděno podruhé: Jediné co trošku nesedí, je hudba, ale celkový výsledek je stejný. Zážitek z filmu opět vynikající. Navíc člověk registruje spoustu detailů, kterých si napoprvé nevšiml.Poznámka: Potřetí záměrně viděno v 2D s originálním dabingem. Nutno poznamenat, že český dabing film nijak nedegraduje a že ve 3D si člověk film užije daleko více.

Kancl (2001) (seriál)

Žádný zázrak. Britské sitcomy mám rád, ale tohle mě nezaujalo.

Funny Games USA (2007)

Nemá cenu hodnotit. Kromě pár detailů úplně stejné jako originální verze. Stále zůstává vynikajícím a znepokojujícím filmem.

Tak dlouho tě miluji (2008)

Tak tedy z tohohle mám poněkud rozpačité pocity. Na jednu stranu velmi dobré herecké výkony a skvěle podané téma začleňování se do společnosti. Na druhou stranu je to ale docela dlouhé (asi by klidně stačila hodina a půl), kvůli pomalému tempu dosti roztahané a film se neuvěřitelně táhne. Chvílemi to bylo výborné, (především pak ke konci) ale chvílemi jsem se dost nudil (a těch bohužel převažovalo). Asi bych se na tom měl podívat ještě jednou s tím, že vím co čekat a pak bych mohl ocenit víc. Přeci jenom je to o fous náročnější film, než třeba nějaký Emmerich :-)

Kurz negativního myšlení (2006)

Průměr. Naprosto to nenaplnilo má očekávání. Neříkám, že jsem se nebavil, ale nějak hrozně zábavné mi to zase nepřišlo. Rozhodně nebudu nadále zatracovat severské filmy, ale příště si dám něco jiného.

Životy těch druhých (2006)

Možná trošku delší než by mohlo být, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Ke konci mi bylo trošku špatně. Úžasná atmosféra a jeden z důvodů proč bych dal přes hubu každému, kdo teskní po dobách před rokem 1989. Neustále je potřeba si tuhle dobu připomínat a čím víc takhle dobrých filmů na podobné téma, tím lépe. Snad se něco urodí i u nás.

Pád (2006)

Vizuální orgie. To je to hlavní (ale ne jediné), co mi utkvělo. Úžasná stylizace, krásné exteriéry. S tím souvisí i výtečná kamera a hudba. Příběh možná trošku slabší, ale ve výsledku to stejně vůbec nevadí. Jediné co tedy lze konstatovat je, že jsem byl zcela spokojen.

Trio z Belleville (2003)

Jsem na rozpacích. Určitě oceňuji originální animaci, výbornou hudbu i poetickou atmosféru, které snad mohou dosáhnout jen Francouzi. Jenže. Film ve výsledku působí úplně stejně jako ti cyklisté, kteří zdlouhavě šplhali do hor. Postrádá jakoukoliv dynamiku a výraznější příběh. I přes svou krátkou stopáž mi bohužel přišel až příliš dlouhý. A když už se po většinu filmu nemluví, tak ať se nemluví vůbec. Občasné repliky mi vyloženě vadily.

District 9 (2009)

Nemám co bych dodal. Skutečnost, že mi místy vyskakovala tepová frekvence výrazně nad klidový průměr, mluví za vše. Jsem taktéž rád, že někdo touto formou pojmenoval obrovský problém lidstva. Tedy naprosto nesmyslnou xenofobii. Škoda že to mnohým při sledování zřejmě nedojde.

Jedné noci v jednom městě (2007)

Výtvarně naprosto perfektní, o tom žádná. Ale k čemu to je, když ve většině povídek chybí nějaký zajímavý děj nebo pointa. Takhle nám zbývá jenom panoptikum méně či více bizarních sekvencí (nedovoluji si to ani nazvat příběhem). Pochybuji, že bych si na mnoho z tohoto filmu za týden vzpomněl. V paměti mi tak nejspíš uvíznou jen části. Titulní Jedné noci v jednom městě s opravdu vynikajícím nápadem, závěrečný Džin, který v některých momentech připomíná až tvorbu mistra surrealismu Jana Švankmajera a možná Větvička a ploutvička, ale to je asi tak vše.