Nezvratný osud (2000)

Přesně to co čekám od nenáročného filmu, u kterého se chci pobavit.

Distrikt! (2004)

Za výtvarné zpracování, bizarní a hooodně překombinovaný děj a některé vynikající vtipy (vybombardovali Bukurešť).

Alexandr Něvský (1938)

Krásně černobílá pohádka o tom, kterak všemi milovaný udatný kníže Alexandr zachránil Rus od zlých Němců. Doba vzniku se nezapře, ale zase na druhou stranu. Komu to vadí, když je to takhle natočené. Davové scény jsou místy možná směšné, ale taky je to přes sedmdesát let staré. Oceňuji především poctivou práci. Ne jako u Pána prstenů, kde je 90% vojáků vygenerovaných počítačem. Ta jedna hvězdička dolů je tedy hlavně a především za ono černobílé vyznění filmu.

Luk (2005)

Krásné obrazy, krásná hudba. Zvláštní příběh. Téměř žádná slova. Lyrika. Symbolika. Přesně tím vším je Luk. Jenže. Tím vším jsou všechny Kim Ki-dukovi filmy (tedy alespoň ty, které jsem zatím viděl). Zcela jistě je to velmi dobrý film. Jenže. Všeho moc škodí. Kdyby existoval jen tento film bez dalších snímků Kim Ki-duka, bezpochyby bych neváhal s vyšším hodnocením. Když je něčeho moc, tak to zkrátka ztrácí na hodnotě.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Ač v televizi a s českým dabingem, chápu zdejší hodnocení. Podobné pocity jsem měl třeba už u filmu Sedm. Sledovat takovýhle film je zkrátka slast. Kéž bych měl možnost vidět v kině.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino nezklamal. Když jsem odcházel z kina, tak jsem si říkal, že přesně něco takového jsem čekal. Silně připomíná Pulp fiction, nicméně ho nepřekonává. Kdybych si měl trošku (ale opravdu jen trošku) zakritizovat, tak řeknu, že jednotlivé části jsou lepší než celek. Spoustu scén a hlášek mi sice nesmazatelně utkvělo v paměti, ale celý film. Jaksi vyšuměl do ztraceno. Rozhodně to není špatné, ale také to rozhodně není Pup fiction. Možná by nebylo špatné to ještě trošku zkrátit, poněvadž dvě a půl hodiny jsou zkrátka hodně.

Samaritánka (2004)

Po 3-iron a Jaro, léto, podzim, zima...a jaro bych od Kim Ki-duka čekal kde co. Ale rozhodně ne tohle. Hodně se tu mluví, ve větší míře tu chybí lyrika a symbolika (mimo poslední části). Přesto si však troufám tvrdit, že nejde o film výrazně horší. Tentokrát totiž zaujme něčím úplně jiným. A to především zajímavým příběhem.

Ztracené město (2005)

Tady musím jít až na tři. Není to špatné, ale tak nějak mi to nesedlo. Co mi vadilo? Především délka. Přes veškeré jiné klady (atmosféra v první části, Bill Murray et cetera) je to hrozně utahané. Souhasím, že některé jednotlivé scény (přepadení prezidentského paláce) jsou vynikající, ale jako celek nic moc. Jediná další věc, kterou bych ještě vyzdvihl je hudba. Ale to je asi tak vše. Sic trošku jiný pohled na konec "vlády" Fulgencia Batisty a nástup Fidela Castra, jenže značně nudný. P.S. A Benicio del Toro byl zcela bezpochyby daleko lepší a charismatičtější Ernesto "Che" Guevara.

Šťastné a Veselé (2005)

Trošku zvláštní, ale bezesporu zajímavý film z první světové války. O té druhé bylo natočeno mnoho různých snímků, ale ta první bývá jaksi opomíjena. Co mě zaujalo. Především geniální úvod. Tedy myslím ten úplný. A pak také velmi realistické vykreslení všech bojujících stran. Tenhle film je totiž o něčem, na co mnohé válečné filmy zapomínají. Že vojáci jsou také jenom lidé. Celkové zpracování je velmi dobré a je mi výrazně bližší než americké válečné filmy. Evropská produkce se holt nezapře.

Gauneři (1992)

Rozhodně to není taková pecka jako Pulp Fiction. Ale i tak velmi dobré. Co zaujalo. Především výtečné dialogy. Kdybych nevěděl, že je to od Tarantina, okamžitě bych to poznal. Některé postupy už hodně připomínají Pulp Fiction. Nevím proč, ale připadalo mi to jako příprava právě na tenhle film.