P.S. Miluji Tě (2007)

Romanťák se slibním potenciálem a nevšedním námětem? Neváhala jsem a za předpokladu, že dvě hodinky utečou jako voda, jsem se dala do koukání. Jenže neuteklo. Celý film se neskutečně vleče, což začíná být v polovině docela dost velká nuda. Slibné téma se postupem času změnilo v hořkosladkou směs, při které člověk neví, jestli má brečet nebo se smát. Zkrátka film, jenž kdybych neviděla, nic by mi neuteklo. 65%

Někdo to rád blond (2004)

Je to sice totální ujetost, ale kupodivu mě to bavilo a těm nechuťárnám jsem se prostě musela smát. Typicky kýčovitá americká komedie. 50%

V pasti (2005)

Čtyři z pěti lékařů tvrdí, že je šílená a ona možná i je, možná za to může společnost, možná se chce jen mstít. Mrazivě chladný snímek o dívce, která se nejspíš nebojí ničeho. Opět musím smeknout před hereckým uměním Ellen Page. Ta holka je vážně hodně dobrá. 70%

Dračí život Bruce Lee (1993)

Legendární Bruce Lee se snaží díky svému umění dobýt celý svět a především zemi neomezených možností - Ameriku. Jenže se zdá, že jeho možnosti nebudou zcela neomezené....Zajímavý životopisný snímek o muži, který se stal legendou. 75%

Mrňousci (2006) (seriál)

Velmi zajímavý nápad, ale strašně rychle se okouká. 80%

Proč se psi smějí a šimpanzi pláčou (1999) (TV film)

Zajímavých dokument, který dokazuje, že nejen lidé, ale i ostatní živočichové jsou schopni cítit emoce. První část dokumentu je mírně nadprůměrná, druhá vynikající. 85%

Vyfič! (2009)

Když jsem poprvé uviděla název a plakát, trochu mě to vyděsilo. Celé to působilo dojmem americké teenage ptákoviny, jenž většinou nestojí zanic. Mé obavy se naštěstí vůbec nenaplnily a celé jsem si to perfektně užila. Nemilosrdná Ellen Page mě svým osobitým kouzlem opět ohromila. Film má švih (někdy až moc), vtip a pro mě celkem zajímavý pohled na svět bruslení. Co dodat více? Snad jen to, že se těším na další spolupráci úžasné Ellen Page a stále překvapující Drew Barrymore. 85% P.S.:Bazén nezapomenutelný :-)

Vlastní pravidla (2007)

Život není snadný a obzvlášť ne, když si nerozumíte s vlastní matkou a dcera je tak trochu „praštěná“. To je pak naprosto jednoduché sáhnout po skleničce a utopit svá trápení v alkoholu. Jenže jednoho dne je toho až příliš. A tak se zoufalá matka Felicity Huffman rozhodne dát svou dceru Lindsay Lohan do „výcvikového tábora“ své matky Jane Fondy. O tom, že to mladá holka z velkoměsta nebude mít snadné, není pochyb. Zajímavé drama o vzájemném pochopení tří generací. Jane Fonda je s baseballovou pálkou bezkonkurenční. Škoda jen toho zbytečného převracení pravdy na konci filmu. 65%

Pomsta šprtů (1984)

Aneb jak se utlačovaní studenti rozhodli dát upřednostňovaným sportovcům pořádně na frak. Nemá to sice takovou jiskru, jak jsem čekala, ale přesto to stojí za zhlédnutí. Scéna na podiu, kdy šprti ukazují, co s tehdy moderní počítačovou technikou umí, je naprosto dokonalá. Jednoduchý film, který se perfektně hodí na sobotní odpoledne. 55%

Svět přírody - Medvědí muž z Kamčatky (2006) (epizoda)

Úžasně zpracovaný dokument o člověku s obrovským srdcem a vůlí zachránit medvíďata žijící v nemilosrdné době, kdy pro předsudky lidí přijde mnoho zvířat zbytečně o život. Kéž by se jeho práce stala vzorem pro celé lidstvo. 100%