Kingsman: Tajná služba (2014)

Po slabším začátku se to rozjelo nečekaně dobře. Film si mě ale naprosto získal až po písni Give it up :)

Detectorists (2014) (seriál)

Jsem unešen, naprosto pohodový seriál, kde se nic moc neděje, ale přesto se chcete pořád dívat dál. Už se těším na pokračování!

Americký sniper (2014)

No čekal jsem, že tam bude amerického vlastenectví až po kokot, ale naštěstí to Clint omezil a nechal v tom vyřádit jen ústřední postavu. Zklamalo mě jen malé množství odstřelovacích scén, většinu bojových momentů tvořilo spíše čištění interiérů. Celkově bych to ovšem za akční film nepovažoval, ale jakožto takové slabší životopisné drama by to šlo.

Pořád jsem to já (2014)

Velmi se mi líbilo, jak se film nesnažil za každou cenu ždímat emoce (na což asi museli přistoupit kvůli naprosto strašné Kristen Stewartové, bože jak ta se mi v tom filmu hnusila...) Když ale pominu tuhle tragédii, tak to byl film dobrej a musím uznat, že si Julianne Moore toho oscara zasloužila.

Anna Karenina (2012)

Nejvíce mě na filmu zaujalo technické zpracování, přecházení ze scény do scény v jediném záběru na mě udělalo dojem. Celkově to je snímek vydařený, nicméně by mohl být o něco kratší, ke konci jsem se už nudil.

Miluj souseda svého (2014)

Vcelku pěkný film s bezkonkurenčním Billem. Za zmínku snad ještě stojí Melissa, kterou jsem tu viděl poprvé ve vážnější roli. Jinak škoda toho až moc růžovoučkého konce.

Život brouka (1998)

Joo, to byly časy, když jsem dostal svůj první Playstation magazín a v něm byla černá placka s asi osmi demíčkama. A jedním z nich bylo právě i Život brouka. Hra se mi tehdá líbila a strašně mi vadilo, že takovej film nikdy v televizi neuvidím. No, neuviděl... Dostal jsem se k němu asi po sedmnácti letech (kurva toto letí...) a musím říct, že i dnes si pořád drží formu. Bylo to vtipné, nejlepší určitě byla německá housenka, mělo to i hezkou animaci, hudba taky pohodová (musím vyzdvihnout závěrečnou píseň), ale hlavně se mi nejvíce líbil záporák Kevin Spacey, škoda, že tam nepronesl nejlepší hlášku z třetí série HoC - I will put you in your fucking grave! To bych asi chcal blahem...

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Co dodat? Čekal jsem, že to bude horší, pač první třída se mi vůbec nelíbila. Nejvíc mě ale uchvátili sentinelové, kruté koukat na to, jak si se všema xmenama vytírali prdel :)