Pátá vlna (2016)

Dramatický příběh odehrávající se při útocích mimozemské civilizace. Začátek a finále jsou ve filmu gradující, prostředek spíše takový utahanější s rozvíjející se zápletkou a ne každý se bude bavit. Určitě šlo ve filmu vytáhnout některé věci výše, ale mám tyto témata rád, takže dávám za čtyři s odřenýma ušima. p.s. Doufám, že se pán režisér pustí konečně do pokračování Pádu do tmy 3 :)

Nahý mezi vlky (2015) (TV film)

Syrové moderně natočené drama z Buchenwaldu na sklonku války, kdy se vězňi snažili zachránit tříletého chlapečka a zároveň chtěli i přežít tehdejší mazání stop nacistů.

Místa (2014)

Takové utahanější nevyvážené drama o mladých přátelích, ale některé pasáže byly dost dobré. Nejvíce se mi líbila scénka z Vejprachtic a tamní ožralí vidláci :D

Mezi náhrobními kameny (2014)

Napínavý krimi-thriller v čele s Liamem Neesonem, který bude postupně rozpletávat záhadné zmizení několika žen a bude hledat stopy k vrahům.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dobrodružný příběh z nelítostné divočiny v době, kdy bledé tváře osídlovaly území tehdejších Indianů a člověk nevěděl, zda se dožije zítřka. Stopáž je trochu delší, ale film nenudí, ba naopak je plný překvapení, zvratů a různých očekávání.

Bod zlomu (2015)

Příběh je taková klasika, nic nového, ale ty pasáže, kdy lítají nad Alpami, jezdí na motorkách,lozí po strmých skalách, blbnou na prknech jsou fantastické, stojí to za podívání.

Čarodějnice (2015)

Tento film (na který jsem se zbytečně dlouho těšil) je jen důkazem toho, že s horory to jde v poslední době hooodně z kopce...:-/

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Bohdalka na svůj věk hraje suprově(vzhledem k tomu, že většina lidí už prdí v jejím věku do hlíny nebo si sotva dojdou na wc), role Tatiany a Ondry se mi taky líbila, hlavně ta finalní beznaděj a sklíčenost Vetchého v roli syna(kdyby tak předtím více komunikoval s máti...) Zvolené téma nebylo špatné, ale nebylo to kapku přehnané? copak by nikdo vyšiloval kvůli pár mega při milardovém majetku? nějak se mi nechce věřit, že by to někdo jak hovado řešil takhle radikálně. Měli zvolit průměrnou rodinu s polorozpadlým barákem, pár statisíci na účtě,k tomu jouda s pořádnou exekučkou a pak by to dostalo ten správný šmrnc, toť můj názor, tyto fakta a tak vysoké částky ubírají na realitě jinak dobrého námětu.

33 životů (2015)

Drama dle skutečné události, moc zajímavé hlavně z oblasti záchranných prací.

Perfektní den (2015)

Takový běžný den ze života humanitárních pracovníků v době občanské války v bývalé Jugoslávii. Pro chtivé zájemce tohoto konfliktu mohu doporučit podobné filmy s drsnějšími záběry jako např. Harrisonovy květy, Válečníci, Vítejte v Sarajevu, Ve službách legie (Savior), Zásah do srdce či pozěji natočené s mnoha flashbaky - V zemi krve a medu, Lovci stínů, Za nepřátelskou línií nebo Rezoluce 819.