Rozsudek smrti (2007)

nenáročná zábava pro volné dopoledne. Slušná akce, přechod z psychologického dramatu k akčnímu béčku mě překvapil a vlastně i pobavil. John Goodman byl fajn, jedna hvězda je určitě pro něj.

Signum laudis (1980)

vynikající Vlado Miller a neméně vynikající Josef Bláha. Jeden z nejlepších českých válečných filmů.

Živí a mrtví (2007)

Tohle není fantasy ani horor, jen příběh o lidech, kteří se navzájem zabíjejí, aby pak na hřbitovním poli leželi vedle sebe v klidu a míru. Koncem 90.let každý mohl v Chorvatsku vidět zničené domy a celé vesnice, taky jsem mluvil s veteránem, který vyprávěl historky z bojů - ano, tenkrát to horor musel být !

Constantine (2005)

napoprvé trochu nepřehledné, ale podruhé už v pořádku, můj oblíbený Peter Stormare výborný !

Cukrárna (2010) (seriál)

Opravdu slabota ! Rozumím tomu, herci i režisér musí z něčeho žít a není každý den posvícení ! Tak tedy jedna hvězda za občasný slušný vtípek a krásnou Jitku Čvančarovou, i když i její role je o ničem.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Vážně nevím proč, ale mám pro tenhle film slabost. Všechno a všichni jsou velmi stupidní, ale celkem je to docela koukatelné, místy i legrace. Prostě se mi vždycky líbil styl humoru Luďka Soboty! 4* jsou samozřejmě trošku natruc té plejádě odpadů!

Pouta války (2004)

dobré válečné scény, i když místy naprosto nepřehledné. Podivná asijská mentalita, kdy starší bratr neustále nutí mladšího, aby šel domů studovat?! Jinak spousta klišé, která bývají v americké a evropské válečné kinematografii zpracována lépe. Silná scéna popravy dívky "vlastními" vojáky, záhy shozená podivným přeskakováním frontové linie, které jsem nepochopil. Zřejmě jako v každé správné občanské válce nikdo neví s kým bojuje, proti komu a proč ?!

Peklo (2003)

nic nového pod sluncem, chudák JC, to bylo facek jak much !

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

pravda, není to ani moc zábavné, ani vtipné, ale takové už absolventské srazy bývají ! Kvalitou snímek jedničky zdaleka nedosahuje, sem tam nějaká hláška (např.o shánění růstového hormonu a Guttalaxu z hospody) mě ale pobavila.