Svědkem zločinu (2008)

Slušný námět, z kterého mohl být dobrý film. Tedy kdyby se povedl. Čtyřbarevný gang (!) pitomů, kteří se nechají zabít od ženské v domácnosti, zřejmě ta dáma co to natočila, bude taky řádně frustrovaná ! Takže jedna hvězda za stále krásnou Kim.

Mrtvá zóna (1983)

Knižní předloha patří mezi nejlepší, které Stephen King napsal. Při četbě jsem měl děsivé dejavu, když jsem náhle znal jméno vraha dívek dříve než John Smith, aniž jsem se podíval o stránku dopředu! Film mě vůbec nebavil, nebylo tam nic nového (naopak řadu věcí DC vypustil), ani herecké výkony, které by ho posunuly nad knihu. Škoda !

Stůj při mně (1986)

Dobrá adaptace Mistra Kinga, ale knížka je přece jen ještě o chloupek lepší. Mohl by to být autobiografický záběr Mistrova dětství ? Už jenom ty povídky, kterými Gordie baví partu! Když jsem Pomstu Čuňase Hogana četl synovi, spadl smíchy z postele... Hezký film o dětském kamarádství, které jednou skončí, kamarádi se ztratí a zůstanou jen vzpomínky. Kdo z nás to nezažil ?!

Misery nechce zemřít (1990)

Problém Kingových adaptací spočívá v tom, že filmoví tvůrci se neodváží natočit to, co Mistr dokáže napsat. Ale Misery patří mezi hodně povedené. Kathy Bates ve vynikající formě, James Caan ostatně taky. Takže jediná výtka, milá Annie, tu nohu jsi Paulovi skutečně mohla useknout, jak to Mistr předepsal, to kladivo byla zbytečná změkčilost. A teď vyraž do Ordinace v růžové zahradě, ať ten pitomej seriál konečně skončí!

Vymítač ďábla (1973)

Výborné triky, výborná atmosféra, výborní herci. Miluju satanskou tématiku, a tenhle film patří k její absolutní špičce. Sázel jsem na ďáblovo vítězství, nakonec to byla přijatelná plichta !

Saw: Hra o přežití (2004)

Rád se bojím, rád sleduji horrory a krváky, ale tohle bylo moc. Půjčil jsem to před lety ve videopůjčovně hlavně kvůli klipu Fear Factory v bonusech. Večer, sám doma, jsem zhlédl samotný film. Do rána jsem nezamhouřil oko, zamčený v osvětlené ložnici a čekal jsem až si pro mě přijde Jigsaw.... I další díly SAWky jsou dobré, celkově jde o kvalitativně velmi vyváženou horror sérii, ale "Jednička" je prostě jednička !

Predátor (1987)

Nezničitelný Arnold, který hravě přežije výbuch atomové bomby ! Všechny jeho filmy z 80.let jsou kultovní podívanou, Predátora nevyjímaje. Ve filmu je spousta zajímavých herců - guvernér Jesse Ventura, scénarista Shane Black, Bill Duke, kterého Arnold dva roky předtím zabil v Komandu....Výborné triky, slušná dávka napětí, hezké záběry džungle, kompaktní a nadupaný děj - prostě bezva krvák ze zlatého fondu filmového horroru !

Braindead - Živí mrtví (1992)

Kamarád obdivuje "krémíček" neboli společné stolování se zombie maminkou a strýčkem. Já dávám přednost Lionelově procházce se zombie miminkem. No a samozřejmě finální zombie ragú pomocí sekačky na trávu, to se hned tak nevidí ! Ale proč rozebírat detaily filmu, který je geniální od začátku do konce. Při jeho sledování jsem se výborně bavil a rád se k němu vracím. Peter Jackson, velmistr krvavé řezničiny a zvrhlého humoru, je u mě jednička !

Vládce temnot (1987)

Klasická "carpenterovka", kdy je skupina lidí ohrožována neznámým zlem, s nemožností úniku. Doprovázeno geniální hudbou, která je poznávacím znamením Carpenterových filmů. Výborná, absolutně temná atmosféra, pomalé tempo, uměřené triky i masky, Alice Cooper velmi přesvědčivý v úloze satanského houmlese, a nedobrý konec - dohromady pro mě zlatý fond ! Ach, Otče, tak snad příště!

Halloween (1978)

Halloween - výborný film i série ! Hutná atmosféra, slušný slashing, účinné lekačky - prostě samé klady a pozitiva. Hlavní hudební motiv mohu doporučit jako ranní buzení v mobilu! Povedený remake Roba Zombie! Michael Myers forever !