Proud času (2003)

akční, napínavé, sympatičtí herci, odporní padouši, láska a romantika - Richard Donner pálí ze všech svých smrtonosných zbraní ! Žádné velké umění, ale jako zábava na večer to funguje dobře. A občasná logická chybička? Vždyť chybovat je lidské a odpouštět božské!

Mravenci nesou smrt (1985)

Mravence ne - děsná blbost ! Nájemný vrah, Rudolf Jelínek, to byla fakt síla !

Větrná hora (1955)

to je náhodou dobrá krimi, napínavá !

Rodáci (1988) (seriál)

Knižní předloha se docela dala číst (alespoň 1.díl), byť v ní je přínos komunistů pro dosažení konečného vítězství také hodně zveličen. Seriál se ale vůbec nepovedl, přes plejádu dobrých herců byl výsledek plochý, nezajímavý, bez emocí, prostě nuda !

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

má to spád, zvláště akční scény z Ruska se mi tenkrát líbily. A hlavně zavraždění Heleny Růžičkové, to je veliká legrace !

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Původní francouzský název se mi zamlouvá více, protože vysoké napětí to tedy skutečně je ! Scéna na záchodě byla napínavá až k nevydržení. Ani šťastné náhody, ani zvláštní konec mi nevadil, v řadě filmů je popírána základní logika a kauzalita! Co mě ale skutečně zaujalo, to je opravdová, upřímná a nekompromisní zběsilost tvůrců filmu!

Továrna oživlých mrtvol (2009)

Tak tohle je fakt ukrutná p.....! Na druhou stranu jako fet pro hororové úchyláky to funguje docela dobře. Moc se mi líbil ten šplíchanec přes pletivo výtahu! A nic podobného, jako je scéna sexu s děvčetem bez nohou, jsem vážně ještě neviděl ! V titulkách píšou, že řada "herců" hrála více rolí nebo současně patřila do technického týmu. Takže možná studentský film nějakého obzvláště ujetého ročníku filmové fakulty ?

Slzy slunce (2003)

Dobře udělaný a napínavý válečný film, i když závěr s klopýtáním ke kamerunské hranici a deux et machina v podobě amerických bombardérů byl trochu "po americku" přešvihnutý. Velice silná scéna etnické čistky!

Mrtvý sníh (2009)

místo hřbitovní hlíny použít sníh je dobrý nápad. Jinak nic objevného, ale gore je na velmi slušné úrovni, bavil jsem se dobře.

REC (2007)

Fakt slušná reality show ! V našem baráku taky bydlej divný týpkové, ale co je moc, to je moc :-)